Postup získania ZP skupiny A

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Tomas120: otazka
A ked budes nabuduce strazit vcielky aj s certvym ZP sk A a novym glockom, co sa zmeni?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

tomas120 napísal:Si ma zle pochopil ale nevadí. Nie nemám ZP a ospravedlňujem sa za moju podráždenú reakciu, ešte rozdýchavam minulo týzdňovú vlámačku. Mňa už "ponorili do smútku" keď prišli vyšetrovať. XY dôvodov ako sa niečo nedá ako je zle nastavený systém, hoc ma chápu ako veľa papierovania teraz budú mať a pod. Keby to bolo 1x ok mávnem rukou opravým poškodené a idem ďalej ale neustale dookola to isté. Niečo sa spraví a potom prídu daky dementi a zničia ti to čo si celý rok budoval. Asi také nepoznáš a buď rád. Opýtam sa ťa inak. Už si niekedy v noci spal v hore /bez zbrane/ kde ti každú chvíľu daky diviak tak povediac prebehne popod spacák, kde je v blízkosti zhruba 1km osídlená rómska komunita, ktorá sporadicky sa chodí do miestnej lokality "vyvenčiť" a so sebou si niečo na pamiatku vezmú.. A to nehovorím že sa jedná o lokalitu s výskytom medveďa. Ja som posledný týždeň takto fungoval, len aby som ochránil poškodený majetok /pokiaľ odborníci mali prácu s papierovačkami/..
Tomáš, na mňa sa vyondi...môžeš byť kľudne podráždený, akceptujem. :)

Skúsim reagovať na zvýraznené, dúfam, že nie som OT.
Nie nepoznám (klop, klop), aj napriek tomu, že v dedinke, kde mám chalupu je tých "komunitných" vcelku aj dosť.
No je aj pravda, že títo vedia, že moja chalupa je proste tabu. Ono sa len raz stačilo ukázať s kvérom na opasku na správnom mieste a pre tými pravými...o zvyšok sa postarali oni sami. :wink: 8)
Diviakov a medveďov naokolo habadej, ba aj zo 2 svorky vlkov sa pohybujú. Bez kvéru do lesa ja málokedy idem.

Ale chápem Ťa, že si nasraný, veď kto by aj nebol ?
Ale na druhej strane zastávam názor..."Na vytiahnutie zbrane voči človeku treba aj odvahu...a keď už ju raz vytiahneš, tak je potrebné mať aj odvahu zbraň použiť."...zvládol by si to, zvládneš to ?

Príde medveď k úľom a čo zrobíš ? Len tak ho prásknuť nemôžeš a ani len tak ľahko dole ani nedáš.
...a kvôli včelám urobiť z niekoho mrzáka z "komunitných" na celý život, prípadne mrtvolku ? Kúúúúúwa, to by bolo problémov a problémov.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Odpoviem ti inak. Predpokladám že chodíš do práce, odkrútiš si 8 -10 hodín a ideš domov venovať sa rodine. A takto každý týždeň repete. Vieš si predstaviť že by si išiel do roboty odtočil by si si svoje každodenné povinnosti a následne potom by si išiel do ďalšej roboty. Do roboty ktorá je z ekonomického hľadiska pre tvoju rodinu prínosom a hlavne ťa neskutočne baví. A ty by si takto prišiel do roboty kde by ťa sporadicky privítali rozbité okná, vylomené mreže, ukradnuté včelstvá, vyvŕtané zámky a pobraté snáď všetko čo malo dáku cenu poprípade by si si našiel z časti spálené predmety /ktoré keby sa boli chytili tak ľahne ohňom spolu so včelami polka hory/ atď. A ty by si mal na výber dve možnosti: Buď rezignuješ a zabalíš to . Predáš všetko čo si dlhé roky budoval a stalo sa ti takou "drogou", alebo sa tomu postavíš na úkor vlastného komfortu, času stráveného s rodinou a začneš si to chrániť vrámci schopností a možností aké sú ti poskytované. Ja som sa rozhodol zoprieť a aj napriek všetkému pokračovať v tom čo ma baví a živý. To či sa niečo prípadným A -čkom zmení ? Ak si z okolia PD a budeš mať jednu noc čas /hocikedy/zoberiem ťa ku včelám a spravíš si na to vlastný názor. Čo ty na to ? :D Možno až tam zistíš ako je doslova dobre mať niečo a nepoužiť, ako nemať a potrebovať :)
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

tomas nam tu nemusis argumentovat argumentuj policajtovi. dolezite je, aby si sa ty zamyslel. osobne by som uposluchol petersonovu radu.

pre niekoho je dovod vazny, pre niekoho uz len pocit bezpecia dost. ja som za oba dovody ako opravnene. ale zamysliet sa nad potencialnym realnym pouzitim. vcielky a podobne by naozaj nemuseli uznat.
ak chces zbran kvoli pocitu a aj ako hoby, tak nepis nejake bajky. bude ti to na skodu.

strucne a jasne, zaroven vecne opis, ak mas doklad aspon o jednej vykradacke, doloz a podla mna ta potom zavolaju na skusky.
co sa tyka pouzitia v realnej situacii, nad tym sa fakt zamysli. aby si kvoli vcielkam naozaj neprisiel o ovela viac ako len o majetok a drinu.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

tomas120 napísal:Odpoviem ti inak. Predpokladám že chodíš do práce, odkrútiš si 8 -10 hodín a ideš domov venovať sa rodine. A takto každý týždeň repete.
...
Možno až tam zistíš ako je doslova dobre mať niečo a nepoužiť, ako nemať a potrebovať :)
Zle predpokladáš...ja beriem už a až dva dôchodky. A každý mesiac repete. :wink: 8) :lol:
Tú druhú vetu nemá význam a ani nemienim rozpitvávať, viem, čo viem.
A na nete už tobôž niektoré veci normálny jedinec nezverejní.

Prijmi radu od staršieho a skúsenejšieho.
Ukľudni teraz hormón a rieš veci s chladnou hlavou.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Skúsim reagovať na zvýraznené, dúfam, že nie som OT.
Nie nepoznám (klop, klop), aj napriek tomu, že v dedinke, kde mám chalupu je tých "komunitných" vcelku aj dosť.
No je aj pravda, že títo vedia, že moja chalupa je proste tabu. Ono sa len raz stačilo ukázať s kvérom na opasku na správnom mieste a pre tými pravými...o zvyšok sa postarali oni sami. :wink: 8)
Diviakov a medveďov naokolo habadej, ba aj zo 2 svorky vlkov sa pohybujú. Bez kvéru do lesa ja málokedy idem.

Ale chápem Ťa, že si nasraný, veď kto by aj nebol ?
Ale na druhej strane zastávam názor..."Na vytiahnutie zbrane voči človeku treba aj odvahu...a keď už ju raz vytiahneš, tak je potrebné mať aj odvahu zbraň použiť."...zvládol by si to, zvládneš to ?

Príde medveď k úľom a čo zrobíš ? Len tak ho prásknuť nemôžeš a ani len tak ľahko dole ani nedáš.
...a kvôli včelám urobiť z niekoho mrzáka z "komunitných" na celý život, prípadne mrtvolku ? Kúúúúúwa, to by bolo problémov a problémov.[/quote]



:D :D :D ano s tým posledným súhlasím ..ale vážne.. Mal som kopu času si kopu vecí premyslieť a garantujem ti že som tomu aj tak urobil. Ja neriešim dáke diviaky,vlky medvede dobíjajúce sa do úľov - voči tomu mám opatrenia iného typu. Medveď je len zviera- riadi sa pudmi. Na medvede som nosil petardy ale aj tie niekde zmyzli. Mne žiadne zvieratá nikdy nič nepoškodili ani neukradli, ja mám problém s homo sapiens a konkrétne poddruhom romales a houmles :) A na tú otázku či by som vedel na človeka vytasiť zbraň s úmyslom zabitia v zmysle nutnej obrany, moja odpoveď je NIE v tomto zmysle by som to nevedel použiť. Poraniť áno, zabiť určite nie. Na rady starších a skúsenejších určite dám, ja tam ani žiadne eseje nechcem vypisovať.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

arminius napísal:
tomas120 napísal:Odpoviem ti inak. Predpokladám že chodíš do práce, odkrútiš si 8 -10 hodín a ideš domov venovať sa rodine. A takto každý týždeň repete.
...
Možno až tam zistíš ako je doslova dobre mať niečo a nepoužiť, ako nemať a potrebovať :)
Zle predpokladáš...ja beriem už a až dva dôchodky. A každý mesiac repete. :wink: 8) :lol:
Tú druhú vetu nemá význam a ani nemienim rozpitvávať, viem, čo viem.
A na nete už tobôž niektoré veci normálny jedinec nezverejní.

Prijmi radu od staršieho a skúsenejšieho.
Ukľudni teraz hormón a rieš veci s chladnou hlavou.
To bola odpoveď pre romana na jeho otázku ohľadne glocku.. osprav. sa za zlé citácie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

tomas120 napísal:A na tú otázku či by som vedel na človeka vytasiť zbraň s úmyslom zabitia v zmysle nutnej obrany, moja odpoveď je NIE v tomto zmysle by som to nevedel použiť. Poraniť áno, zabiť určite nie.
Pri NO nie je cieľom útočníka zabiť, ale ZASTAVIŤ.
Znie to ako slovíčkarenie, ale je to sakra podstatný rozdiel.

Ak máš v tej hektickej chvíli veľké šťastie a komfort výberu medzi poraniť a zabiť, vyberieš si poraniť. Ak ten komfort nemáš, robíš čo musíš. Nezabúdaj, že pri NO sa obvykle snažíš zabrániť tomu, aby k poraneniu či zabitiu nedošlo na tvojej strane, t.j. teba alebo tvojich.
Navyše - ak už niekoho ideš streľbou zraniť natoľko, aby si ho zastavil, vždy to môže skončiť smrťou. Na 100% "len poraniť" je len fikciou a zbožným želaním.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

yarco napísal:
tomas120 napísal:A na tú otázku či by som vedel na človeka vytasiť zbraň s úmyslom zabitia v zmysle nutnej obrany, moja odpoveď je NIE v tomto zmysle by som to nevedel použiť. Poraniť áno, zabiť určite nie.
Pri NO nie je cieľom útočníka zabiť, ale ZASTAVIŤ.
Znie to ako slovíčkarenie, ale je to sakra podstatný rozdiel.

Ak máš v tej hektickej chvíli veľké šťastie a komfort výberu medzi poraniť a zabiť, vyberieš si poraniť. Ak ten komfort nemáš, robíš čo musíš. Nezabúdaj, že pri NO sa obvykle snažíš zabrániť tomu, aby k poraneniu či zabitiu nedošlo na tvojej strane, t.j. teba alebo tvojich.
Navyše - ak už niekoho ideš streľbou zraniť natoľko, aby si ho zastavil, vždy to môže skončiť smrťou. Na 100% "len poraniť" je len fikciou a zbožným želaním.
Dávnejšie som riešil podobné veci s jedným držiteľom ZP . Pýtal som sa ho na teoreticky možné prípady kedy by ako vlastník ZP mohol použiť zbraň v zmysle NO alebo KN a hlavne na jeho reakcie . Pri niektorých prípadoch mi nevedel odpovedať. Nikdy som nebol v pozícií že by som musel na človeka mieriť zbraňou a tobôž už nie po niekom strielať. A tak dúfam že to ani nikdy nebudem musieť urobiť.
Dnes som absolvoval pokec na zbraňovom odd. v NR a musím povedať že super policajti, veľmi ochotný pán za priehradkou. Na miestnom oddelení v tom čase bolo asi 5 policajtov v momente ako som im povedal že mám záujem o ZP kategórie A všetci na mňa pozreli, jeden dokonca pokýval hlavou - bohvie čo si myslel :D :D V zápätí nasledovala otázka či som zamestnaný a kde? Keď zistili že som vlastne jeden z nich /štátny zamestnanec/ tak som im vysvetlil pohnútky za základe ktorých mám záujem o ZP. Pánovi som dal do ruky jedno tlačivo, ktoré mi prišlo poštou ohladne predposlednej vlámačky. Na základe čoho mi poradil čo by som mal do žiadosti ako odôvodnenie napísať a doložiť. Fakt super prístup a ochota pomôcť, normálne som to nečakal.. To isté som absolvoval neskôr u obvodnej lekárky, keď mi merala tlak, tak jej to vyhodilo že 140 na 120 alebo tak dáko. POtom sa ma opýtala že či som ešte pod stresom, pretože ako mladý človek mám dosť vysoký tlak. Tak som jej povedal" pani doktorka mali ste mi prísť odmerať tlak tak 5 dní dozadu to by vám na prístroji poistky vyhodilo a okná porozbíjalo od toľkého tlaku" to teraz som už v pohode.. :D :D :D Ale zlatá bola, rovno ma aj na preventívku objednala :)
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Mne doktorka povedala, ze nema teraz tlacivo a teda ak to chcem dnes, ze ci si ho nezbehnem kupit...
Tak som si ho siel kupit a potom pocas vysetrenia sa nevedela vysomarit z predpisov ohladom oci a tak ma este poslal za ocnou a potom mi sla merat tlak...
Vravi mi - ste nejaky nervozny, ked pojdete k psychiatrovi dajte si predtym asi pivo, to Vas ukludni... aleoradsej nie, sak si pomyslia, ze pijete :shock:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

tomas120 napísal:Dávnejšie som riešil podobné veci s jedným držiteľom ZP . Pýtal som sa ho na teoreticky možné prípady ...
Odporúčam ti postrážiť si termín najbližšej prednášky LT ohľadne NO/KN a zúčastniť sa, pomôže ti trocha sa v problematike zorientovať.
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

Zdravím,
Podal som si žiadosť o rozšírenie ZP na sk.A,mám BE,žiadosť bola prijatá,ale prišiel mi domov papier,že som nepreukázal potrebu nosiť zbraň (do žiadosti som uviedol´´ochrana života,zdravia a majetku´´) čo si myslím,že je dostatočný dôvod.
Chcel by som Vás poprosiť o radu/pomoc pri nasledovnom postupe.
Mám možnosť sa odvolať do 15dní,ale neviem čo presne by to malo obsahovať a ako by to asi malo vyzerať.
Ak je tu niekto,kto si tým úspešne prešiel,budem vďačný za každú radu.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ja som ten posledný ktorý by tu v tomto smere mohol niekomu radiť. Ale z vlastnej skúsenosti viem, /nakoľko ja tiež žiadam o A/ od policajta s ktorým som to to riešil, že do kolonky "Odôvodnenie žiadosti" je potrebné napísať konkrétne dôvody. Najlepšie je predložiť napr. potvrdenie o vlámaní sa na tvoj pozemok, začaté trestné stíhanie pre prečin krádeže, ublížení na zdravý a pod. Ja toto idem v piatok riešiť na PPZ nakoľko už všetky potrebné papiere a tlačivá mám..
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

DanielSVKpb napísal:Zdravím,
Podal som si žiadosť o rozšírenie ZP na sk.A,mám BE,žiadosť bola prijatá,ale prišiel mi domov papier,že som nepreukázal potrebu nosiť zbraň ...
Ak je tu niekto,kto si tým úspešne prešiel,budem vďačný za každú radu.
45 strán v tejto téme je málo?
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

45 strán v tejto téme je málo?

Igrlik,som naozaj rad,ze si ma upozornil,inak by som si ani nevsimol :roll:
Tvoj komentar bol zbytocny,nepotrebny,ale zjavne si mal potrebu vyjadrit sa k veci/odveci :!: :?:
Ostatnim co mi pisali do ss, dakujem za rady,skusenosti a napady :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"