Postup získania ZP skupiny A

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Bauer: podla tejto formulacie to moze policajt vyzadovat. A ak bude chciet tak mu musis dolozit dovody. Co som pocul ako to chodi v praxi, tie dovody ziadaju dolozit pri predlzovani.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

PZ SR ti sk. A neodoberie, len ti ju znovu nedá. To je rozdiel.

Ak si ale do žiadosti napísal iba "ochrana života, osoby a majetku" a nič iné, teda si nespomenul, že prevážaš tržbu apod, tak by malo platiť, že v skutkovo zhodných veciach musia rozhodnúť rovnako.

Je ale dosť možné, že sa budeš o to musieť právne pobiť, ale to by pre teba nemal byť problém, resp policajti by mali vedieť, že nie je radno sa s tebou zahrávať. :lol:
friendly_shirley

Príspevok od používateľa friendly_shirley »

Zdravim, po prestudovani fora mam len jednu otazku ohladne ziskania sk.A. Kedze nemam zivnost bojim sa ze policia zamietne ziadost o rozsirenie. Stretol sa niekto s tym ze policia zamietla sk. A a ak ano ako sa branit?
Pre uplnost som z TT.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Prejdi si poriadne toto vlákno! Ale v skratke: proti zamietavému rozhodnutiu správneho orgánu možno podať odvolanie a v prípade neúspechu v odvolacom konaní môžeš podať žalobu na príslušný súd podľa piatej časti OSP.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Doporucujem si ulozit cislo na inspekciu minv resp. sekciu kontroly a v pripade problemov to skusi riesit operativne cez telefon. Dnes mi to poradil jeden znami, ktory uz takto v pripade pochybnosti postupu policajta telefonoval priamo na mieste problemu.

http://www.minv.sk/?sekcia-kontroly-a-i ... uzby-mv-sr
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa mab »

ktovie ako by reagovala inspekcia na taky telefonat ze prislusnik dava interny predpis nad zakon.. mohol by sa k tomu vyjadrit niekto od fachu.
pomohlo to tomu znamenu?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Neviem ako dopadol nejako sme to hlbsie nerozoberali. Nejaky chalani maju problem, ze im nechcu ani len ziadost o ZP poskytnut a systemom co ty tu chces ich otocil policajt vo dverach. To uz podla mna je sila a v ramci diskusie padol navrh zatlacit na prislusnika takto. Poviem to tak az niekedy krutim ocami, ked pocuvam ako inde funguje. Je to priam na hanbu PZ, ze sa take nieco vlastne moze stat. A myslim, ze take veci by mala riesit rovno inspekcia.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Inšpekcia nemá právo vstupovať do rozhodovania policajta ako správneho orgánu, čiže nemôže ovplyvniť, či policajt vyznačí novú skupinu v zbrojnom preukaze žiadateľa alebo žiadosť rozhodnutím zamietne.
Pokiaľ polícia skutočne odmietla poskytnúť občanovi formuláre, potrebné na podanie žiadosti, je to predovšetkým trápne. Na druhej strane, formulár je iba nepovinná pomôcka. Ak žiadateľ sformuluje svoju žiadosť sám, uvedie v nej všetky požadované údaje a pripojí zákonom určené prílohy, policajný útvar je povinný o nej rozhodnúť.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Odvolavam sa na zakon o policajom zbore, ktory hovori:

Povinnosti policajta
§ 8
(1) Pri vykonávaní služobnej činnosti je policajt povinný dbať na česť, vážnosť a dôstojnosť osoby i svoju vlastnú a nepripustiť, aby v súvislosti s touto jeho činnosťou vznikla osobe bezdôvodná ujma a aby prípadný zásah do jej práv a slobôd prekročil mieru nevyhnutnú na dosiahnutie účelu sledovaného jeho služobnou činnosťou. Pri vykonávaní služobnej činnosti je policajt povinný dodržiavať etický kódex policajta, ktorý vydá minister.

(3) Služobnou činnosťou sa podľa odseku 1 rozumie činnosť policajta spojená s plnením úloh podľa tohto zákona alebo iných všeobecne záväzných právnych predpisov.

Myslim, ze aj tu ma inspekcia pravomoci konat, lebo policaj, sa jednoducho nema co spravat arogantne, nedostojne atd. Mna osobne rozculuje uz len ten fakt, ze niekto jedna z titulu svojej funkcie s clovekom ako s handrou.
Naposledy upravil/-a vanto v 09 Máj 2012, 22:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

V tom máš pravdu, ja som sa zameral na to podstatné - aby bola žiadosť podaná a rozhodlo sa o nej. Čo sa týka spôsobu, ako sa policajti správajú ku stránkam, asi by to chcelo nastavenie novej štábnej kultúry, ako som si už pred rokmi všimol v ČR.
infallible_shtern

Príspevok od používateľa infallible_shtern »

Chlapi, ked davam ziadost o rozsirenie na A (cez potvrdenie od zivnostnika ze mu vozim vela vela penazi) treba do potvrdenia nejake udaje okrem adresy firmy, stempla, mojich signatur a nejakej omacky ze proste vozim trzbu a podobne?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ziadnu omacku tam nedavaj, lebo cim viac napises, tym im das viac moznosti, aby organ nieco nasiel v Tvoj neprospech. V jednoduchosti je krasa : "ochrana osoby a majetku pri prevoze financnej hotovosti pre firmu XYZ."
Používateľov profilový obrázok
Arcanus
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa Arcanus »

V piatok sa chystam odniest ziadost o AEF na policiu v ba5, mak potvrdenie ze nosim hotovost vo firme kde somspolumajitel, nejake kopie realnych vyberov a vkladov do banky na svoje meno z posledneho obdobia, vypis z orsr a pod, mate skusenost s tym ci im treba do ziadosti pisat eseje, alebo byt vecny? Kamarat prex thzdnom na ba1 bol vecny a musel na mieste dopisovat sirsie zdvovodnenie
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Radšej tam napíš krátko a vecne a moc neslohuj. Keby chceli viac, sami Ti na mieste nadiktujú, čo tam chcú mať.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja som do žiadosti napísal: Žiadam o ZP sk.A na nosenie zbrane na ochranu svojho života a zdravia pri výkone mojeho povolania (bežná živnosť) a na ochranu života a zdravia mojej rodiny." Formuloval som to ako súkromný protest, lebo ZP sk. A sa vydáva na nosenie na ochranu osoby a majetku, no a keď do toho z PZ rypli, tak som obhajoval svoj názor, že pre majetok sa nestrieľam, len pre život a zdravie mňa a blízkych.
Naposledy upravil/-a Bauer v 01 Jún 2012, 22:49, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"