ZP sk. A v Prievidzi

Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

ZP sk. A v Prievidzi

Príspevok od používateľa Marek524 »

Zdravím vás páni strelci, mám na vás jednu otázočku, hlavne na tých z vás čo ste z okolia Prievidze, neviete ako je to so získaním ZP sk. A v Prievidzi ? Čochvíľu si pôjdem podať žiadosť na PZ, tak by som chcel vedieť či robia páni policajti nejaké problémy pri sk. A ZP, ďakujem za odpovede ;-)
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Síce nie som z Prievidze, ale patrím pod Partizánske, skúšky budem robiť v Prievidzi. Ako si tam dopadol ty? Už máš po skúškach? Ak áno, tak ako to prebiehalo? Kľudne aj do pošty... Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Zdravím vás všetkých ! Keď som zakladal na tomto fóre v Septembri 2014 toto vlákno - ZP sk. A v Prievidzi, myslel som si, že nás je tu z PD trošku viacej a že mi bude vedieť niekto opísať ako to tu u nás prebieha čo sa týka podania žiadosti alebo prípadných vykecávačiek s príslušníkmi PZ na úseku Zbraní a Streliva a samozrejme aj opis priebehu samotných skúšok. No je Január 2015, mám úspešne zvládnuté skúšky (13.01.2015) a doteraz sa mi tu ozval len jeden užívateľ a aj to sa ma pýtal len na nejaké veci, lebo jeho samého čakajú ešte len skúšky. Tak mi neostáva nič iné, ako si odpovedať sám :lol: a poradiť aj ostatným.

Vyšetrenie na ZP u svojho obvodného lekára a klinické vyšetrenie psychológom teda psychotesty som zmákol spraviť v jeden deň pričom ceny som mal takéto :
Obvodný lekár : 34,- Eur ( :shock: :!: ako trošku fajná suma, ako som zistil asi najvyššia - Uniklinika :( )
Psychotesty : 70,- Eur ( pôvodne 80,- Eur, dala mi tam nejakú zľavu, bol som hore nad novou poštou 4)
Ako som zistil, je dobré si so sebou priniesť aj kartičky (rozmery 85 x 53 mm) na potvrdenie lekármi, ktoré budete predkladať spolu so žiadosťou na PZ. Moja lekárka ich nemala ( pričom je to jej povinnosť lebo jej za to platím) ale psychologička mi vystavila ich vlastné obdobné ako kúpené len nie v pevnejšej forme. Nevedel som ako je to s potvrdením vo formáte A4, môj obvoďák mi ho ale aj tak vypísal a potvrdil, je to vlastne doklad z vyšetrenia pre mňa, ten mi ostal, psychologička mi ale dala 2x malé kartičky, zase jedna mi ostáva a jednu som odovzdával na PZ.
Inak tie kartičky majú v ŠEVTe v Korze hore na poschodí ale len na objednávku. Ak budete žiadať aj o sk ,,F" ZP, budete potrebovať aj : Záznamová kniha evidencie streliva do zbraní kat. A až C (06 051 0) ktorú zoženiete takisto v ŠEVTe.
Žiadal som aj o sk. ,,E" ZP, takže potvrdenie o členstve v ŠSK (napríklad ŠSK MsP PD).

Keď som mal všetky potvrdenia kompletne pokope, vybral som na PZ na úsek Zbraní a Streliva, kde som si chcel vypýtať žiadosť na ZP a na moje veľké prekvapenie mi bolo povedané, že žiadosť sa u nich nevydáva ale priamo u nich v kancli vypisuje. Zaujímavá situácia, ktorú som tu na fóre preberal s inými užívateľmi, ak chce niekto info, treba pohľadať to konkrétne vlákno.
Takže žiadosť som si podal 19.11.2014 (sk. A, E, F ZP, kolok 16,50 ,- Eur) aj so všetkými podkladmi a páni príslušníci PZ mi rovno oznámili, že skúšky sú síce 09.12.2014, ale že to nestíhajú takže termín bude až 13.01.2015. Ako majú zo zákona na to 60 dní, takže som to bez reptania podpísal.

Dňa 13.01.2015 som sa teda dostavil na PZ na vykonanie skúšky odbornej spôsobilosti, bolo nás dokopy 6 kusov ( z toho jedna slečna a jeden mladý prokurátor), začiatok skúšky sa trošku natiahol zo 7:45 na ôsmu hodinu, predstavenie skúšobnej komisie v zložení - policajt, prokurátor a policajtka ktorá bola zároveň aj predsedníčku komisie a vlastne ona preverovala vedomosti, lekára sme nemali, informácie ako bude skúška prebiehať, na čo si treba dávať pozor a pod.
Po ohlásení mena bolo potrebné predložiť OP a potvrdenku o zaplatení skúšky ( kolok z kiosku priamo v budove PZ cena 49,50,- Eur). Ťahali sme si sadu 5-tich otázok, klasika 30 minút na prípravu. Čo sa týka konkrétne mňa, otázky som nemal ťažké ale dosť obšírne, tak som im po dlhom spísaní poznámok len k A-otázke povedal, že ja mám toho ozaj veľa, že môžem ísť radšej odpovedať hneď inak tu budeme do rána :lol: . Komisia bola dobre naladená, žiadne stresové situácie neboli vytvárané, úplná pohodka, aj pán prokurátor bol v pohode aj keď zistil že žiadam o sk ,,A" ZP :D , takže sme sa aj čo-to nasmiali, pri mojich odpovediach nechápali ako to že to viem tak od slova do slova ako z knihy, povedal som im že sa to učím a opakujem už od Septembra, tak potom to už chápali. Odpoveď asi tak 7-10 minút, celkovo trvala skúška asi 1 hodinku, takže nič hrozné.
Po skončení skúšky bolo hneď oznámené vyhovel/nevyhovel, myslím si že sme spravili všetci, bolo treba ešte podpísať papier, že som sa skúšky zúčastnil a oznámenie kedy si treba prísť pre ZP (v našom prípade až o 8 dní :!: :?: :x ).

Čo sa týka sumy dokopy, ktorú som u nás v PD musel zaplatiť za ZP tak je to nasledovné :
Kartičky na potvrdenie + záznamová kniha : 5,- Eur
Odvodný lekár : 34,- Eur
Psychológ : 70,- Eur
Členstvo v ŠSK : 10,- Eur
Podanie žiadosti na PZ : 16,50,- Eur
Vykonanie skúšky : 49,50,- Eur
Suma sumárum : 185,- Eur

Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým užívateľom za ich cenné rady, špeciálne sú to užívatelia crossbowhunter, peterson a Mesi, za ich neoceniteľnú pomoc pri príprave či už podkladov na podanie žiadosti alebo prípravu na samotné skúšky, určite využijem aj ich rady a skúsenosti v budúcnosti, ešte raz vám veľmi pekne ďakujem. :wink:
Samozrejme vďaka patrí aj ostatným užívateľom za ich cenné rady. :wink:


Takže v peňaženke už onedlho bude ZP sk. A, E, F. (detaily poprípade v PM).
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Zdravím vás chlopi :D

Idem si predlžovať ZP u nás v PD, zatiaľ absolvovaná iba návšteva na úseku ZaS pre čerstvé info.

Sk. A - zdravotný a psych. posudok, odôvodnenie sa už nevyžaduje
Sk. E - potvrdenie od klubu
Sk. F - Záznamovú knihu nosiť netreba
- všetky posudky a potvrdenia nie staršie ako 3 mesiace

Všetky zbrane a kartičky od nich doniesť na kontrolu, každá zbraň musí byť v púzdre / kufríku uschovaná aby neboli prepravované viditeľne -
možno sa zasmejete ale bol som osobne svedkom takého sprdnutia príslušníkom na úseku ZaS voči poľovníkom ktorí predlžovali ZP, až strach :D

Dávam veci čo mi boli poskytnuté do prílohy.

Neskôr po predĺžení ZP napíšem aj postup aj aktuálne ceny, od 01.04 majú ísť že vraj o 50% hore.

Zatiaľ čaute 8)
Prílohy
photo_2024-02-23_19-33-20.jpg
photo_2024-02-23_19-33-32.jpg
photo_2024-02-23_19-33-36.jpg
photo_2024-02-23_19-33-38.jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Marek524 napísal: 23 Feb 2024, 20:52každá zbraň musí byť v púzdre / kufríku uschovaná aby neboli prepravované viditeľne -
možno sa zasmejete ale bol som osobne svedkom takého sprdnutia príslušníkom ...
Dotyční môžu byť radi, že nasledovalo len sprdnutie a nie rovno konanie o priestupku.
Zákon o tomto hovorí dosť jasne, len to by ho ľudia museli poznať :roll:

Ono stretať na chodbách ORPZ ľudí s loveckou guľovnicou v ruke jednému na pocite bezpečia moc nepridá ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"