Bratislava V - Petrzalka

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

arminius napísal:...a teraz mi chceš povedať to, že záleží na svojvôli nejakého oného na oddelení a ten mi zamietne vydať ZP ???
Nehovorme hneď o svojvôli, majú na zamietnutie vydania ZP za určitých okolností právo a aj povinnosť. Ak nespĺňaš podmienku bezúhonnosti, spoľahlivosti, zdravotnej/psychickej spôsobilosti či iné.

To sa samozrejme týka každého konania o vydaní nového ZP (tzv. predlžovania ZP), nie len po presťahovaní sa. Aj na tom istom okrese.
Žiadateľ sa môže samozrejme voči rozhodnutiu odvolať, ale to nič nemení na fakte, že taká vec sa stať môže a aj stáva.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

peterson napísal:arminius: nerád ti štrbím sebavedomie, ale občan-civil musí pri každom predlžovaní ZP odôvodňovať potrebu nosenia zbrane. No a ak nastane u niekoho presťahovanie na okres, kde si policajti tykajú s božstvom "ktojepánjasompán"- kľudne môže nastať nová situácia a žiadateľove dôvody nemusia byť dostatočné...
Stupeň a miera hnevu žiadateľa rozhodovacej právomoci referentov odd.zbraní nijak neublíži. (ani v tvojom prípade :wink: )
Na moje sebavedomie sa teraz vyondime...;)

Ide mi v podstate o to, že ak na jednom mieste, v jednom meste prešla moja bezúhonnosť pri splnení všetkých podmienok a teda som sa stal držiteľom ZP.
No
yarco
Ak nespĺňaš podmienku bezúhonnosti, spoľahlivosti, zdravotnej/psychickej spôsob ilosti či iné.
a následne pri predlžovaní na inom mieste, v inom meste už mi je žiadosť zamietnutá, tak je to trochu na pováženie.
Vravme si potom tomu všeliako...ale ja tomu budem aj naďalej vravieť pravým výrazom = svojvôľa.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

arminius napísal:a následne pri predlžovaní ...
Čo riešiš?
Podľa zákona žiadne "predlžovanie ZP" neexistuje, len tomu tak kvôli jednoduchosti všetci hovoríme.
Je to komplet nové konanie o vydaní ZP s tou výnimkou, že odbornú a v niektorých prípadoch aj psychickú spôsobilosť nie je potrebné znova preukazovať.

Pozri sa na to prakticky - to že niekto bol pred 10 rokmi bezúhonný, spoľahlivý a povedzme zarytý abstinent a slušák (ergo "dával záruku, že zbraň nezneužije") ešte neznamená, že dnes s ním nie sú problémy a 3x do týždňa sa ožratý neváľa na ulici v škarpe.
Používateľov profilový obrázok
latware
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 8 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa latware »

eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

Ahojte chcel by som si vybavit B cko v petrzalke,kedze som cital ze acko je bez sance.Aky je postup Bcko mi daju bez problemov? A ked mam bcko to znaci ze mozem mat zbran len tam kde byvam ,nesmiem ju vyniest ani z bytu ci ako to je?
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Dosť primitívna, až hlúpa otázka od človeka, ktorý chce ZP. Ako chceš spraviť skúšky, keď nepoznáš odpoveď ani na túto otázku???
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

wizard007 napísal:Ahojte chcel by som si vybavit B cko v petrzalke,kedze som cital ze acko je bez sance.Aky je postup Bcko mi daju bez problemov? A ked mam bcko to znaci ze mozem mat zbran len tam kde byvam ,nesmiem ju vyniest ani z bytu ci ako to je?
Ja budem trosku toleratnejsi ako Pena, kedze si este pamatam, ze aj pre mna relativne nedavno bolo vela veci ohladne ZP a prislusneho zakona matuce. Takze to za akych podmienok ju mozes prepravovat (vyniest z bytu) upravuje Zakon c. 190 / 2003 Z. z. o strelnych zbraniach a strelive:

§ 28
Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
...
(2) Držiteľ skupiny B, C, D, E a F zbrojného preukazu môže prepravovať zbraň a strelivo len na účely

a) opravy, úpravy, znehodnotenia, zničenia alebo výroby rezu zbrane alebo streliva,
b) overenia zbrane autorizovanou osobou, 3)
c) výkonu zamestnania13) alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu, 14)
d) cvičnej alebo športovej streľby,
e) vystavovania zbrane alebo streliva,
f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektmi alebo miestami určenými v preukaze zbrane,
g) odovzdania zbrane alebo streliva do úschovy alebo
h) znaleckého posúdenia alebo kontroly zbrane policajným útvarom.

(3) Prepravovať zbraň a strelivo v iných prípadoch ako podľa odseku 2 je možné len na základe predchádzajúceho písomného súhlasu policajného útvaru.


a to za dalsej podmienky z toho isteho paragrafu:

(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
m) prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto zbraň používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu,


Takze ano, zbran aj s preukazom skupiny B mozes "vyniest z bytu", ale vo vacine pripadov nenabitu (su zakonne dovody, kedy moze byt nabita, ale su to vynimky a to tu nebudeme rozoberat) a to napriklad, ked prevazas medzi dvomi miestami, kde ju mozes drzat (dom a chata napr. - na zaklade toho co mas/si das/ti zapisu do preukazu zbrane), alebo napriklad cestou na strelnicu - chces si z nej aj sem tam vystrelit nie? Doma to samozrejme nemozes :)

Ako potencionalny zaujemca o ZP si skutocne ten zakon prestuduj, aspon zbezne. Ked sa rozhodnes si ZP ozaj spravit, budes si ho musiet tak ci tak nastudovat a to uz poriadne.
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa wronski »

Pena:Predpokladam,ze tazatel sa podla prvého prispevku rozhodol len nedavno a v danej problematike sa neorientuje.Je pravda,ze si to mohol vyhladat,ale urcite si nezasluzil odpoved v style arogantneho chrapuna.

mrzo:

Obrázok
eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

Dakujem za tie normalne rady a ano je to ako pises rozhodol som sa len nedavno,takze k studiu si prave akurat zhanam zdroje a pomaly sa snazim zorientovat. Este teda k tomu Bcku,v petrzalke mi ho vydaju bez problemov,niesu tam nejake problemy tiez,kedze vravite ze acko v petrzalke je takmer nemozne dostat
Dudosk
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Dudosk »

v Petrzalke sa zmenilo personalne obsadenie a podla vsetkeho aj pristup.
Nehadzal by som hned flintu do zita.
eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

Hej aj tu som sa docital ze sa zmenilo,ale ze ziadna zmena k lepsiemu to neni. A teda nevem ci je dobre skusat acko nahodou sa tam nebudem niekomu lubit a edte budem mat problem potom aj vobec ziskat bcko
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ziadost si podavaj nato naco chces a co potrebujes, nie podla toho co si mysli policajt. Zbytocne sa dopredu oberas o moznosti bez toho aby si skusil :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

nejde ani tak o okres ako o spôsob a formu podávania žiadostí o ZP.
Sú ľudia, ktorí sú slušne povedané "zaujímaví" , napochodujú na Odd.zbraní a žiadajú o zbroják. Svojími prejavmi dokážu zakrátko presvedčiť policajtov, že bude potrebné spoľahlivo skúmať, či budú vhodnými adeptmi na udelenie možnosti nosiť alebo držať zbraň.
Poviem to úplne na rovinu- x podivínov a zakomplexovancov si chce vyliečiť ego práve zbrojákom, zbraňou a členstvom v streleckej komunite.
Hovorím z vlastnej skúsenosti, že poznám veľa takých, ktorí sú potencionálnou hrozbou pre spoločnosť, nakoľko sú emocionálne a osobnostne nezrelí. Komerčný psychotest častokrát neni žiadnym sitom.
Kľudne ma tu kameňujte, ale v poslednej dobe ma vôbec neprekvapuje, že policajti na niektorých odd.zbraní kladú prísnejšie kritéria na posudzovanie potreby nosenia zbrane u žiadateľov.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Pod to sa moze kazdy normalny strelec podpisat. Vidiet to je aj na strelniciach, ked je v nejednych pripadoch terc posiaty sta by brokovnicu pouzil a pri pokuse o radu dostane clovek este vynadane nech sa staram o seba, on uz ma co to odstrielane a on trenuje "pudovku".

K tym materialom, treba zacat zakonom.
eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

Vdaka. Cital som tu na fore aj inde ze Ba V je natom najhorsie z ba co sa tyka vydania acka. Ked pridem so ziadostou o B tak to bude v pohode,ale s ackom by mi hned zacali vraviet ze nemam narok?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"