Bratislava V - Petrzalka

crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

vieš wizard, ono pýtať sa dookola to isté tiež neni prejav múdrosti. vyzretý človek sa dokáže oboznámiť so zákonom, zhodnotiť svoje silné a slabé stránky a pripraviť sa na to. je určitým prejavom vyzretosti sa vedieť k niečomu odhodlať a ísť za svojím stanoveným cielom. pýtať sa dokola to isté a čakať na to že ti niekto nadiktuje čo presne máš hovoriť. takže neurážaj sa hneď a skús to chápať tak, že ludia ťa tým vedú k určitej samostatnosti, ktorej budeš pri Ačku potrebovať viac ako dosť. nakoniec prídeš na to že síce máš Ačko, ale do práce je zákaz nosenia zbraní, že kopa ludí zbytočne provokuje a tvári sa premúdrelo a ty si budeš kúsať do jazyka aby si nemal chuť im názorne ukázať a vysvetliť v čom sa mýlia. lebo buďme k sebe úprimní, kedykolvek prídem na strelnicu a dorazí tam nejaká skupinka, tak 3/4 z nich sú odchovanci akčných filmov a to sú zážitky, keď nevedia trafiť terč na 5 metrov. policajti a vojaci vo výslužbe sú kapitola sama o sebe. takže skús sa najskôr vydýchať, povedať si že ideš do toho a ukáž im že si to dal aj bez ich návodu.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

wizard, skusim teda ja. Acko som dostal na BA5. Isiel som tam s tym, ze bud daju alebo nedaju. Postupoval som tak, ze som si predstavil moj job (pravo) a z toho mi vyplynuli argumenty do ziadosti. Skusenost - nie je argument. ze so sebou nosis vacsie peniaze, povedia ti ze si mas najat sbs. Takto to skusal jeden pan predo mnou. Argumenty musia byt viac osobne, ze napr. disponujes ochodnym tajomstvom, sluzobnym tajomstvom, pravidelne vybavujes uradnu/sudnu agendu a mas u seba dolezite dokumenty, cenne papiere atd. Ziadost musis naformulovat tak, aby z nej vyplyvalo, ze ziadna ina skupina tvoje dovody neriesi.

Ako tu uz bolo uvedene, dolezite je osobne postavenie - ak si student alebo podobne, zakon - nezakon sanca je minimalna. Nechod tam s tym ze sa musis branit pred gangmi, dealermi, utecencami a pod. Tvoj postoj by mal byt skor taky, ze nosenie zbrane (Acko) je pre teba nevyhnutna neprijemnost. Oblec sa slusne, ale nie prehnane, aby ti nezavideli :wink: Nesermuj tam zakonom a svojimi pravami - Acko je fakticky na uvazeni PZ a tym im len naznacis, ze su blbi. Ani sa tam s nimi zbytocne nehadaj, ak ti nedaju A, mozno budes chcet B/E a zbytocne ich popudis. Ber to tak, ze vysledok ti nic nezaruci, nechod tam napruzeny, lebo potom to tam tak aj dopadne.

Na zaver, podla mna su na BA5 velmi prijemni a slusni ludia, Na PZ az netypicky. Takze si daj veci dokopy, prestan spekulovat a smelo do toho. Nic nove uz nevymyslis.

edit: gramatika
eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

A kedy si tam robil A teraz niekedy? Niesom student,a ked uvediem tie dovody ako sluzobne tajomstvo,dokumentacia,to budu asi zistovat u mojho zamestnavatela ci je to pravda,nie? Inak ako vravis mi A nedaju a zbytocne budem onho ziadat
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

dantes napísal: Na zaver, podla mna su na BA5 velmi prijemni a slusni ludia, Na PZ az netypicky. Takze si daj veci dokopy, prestan spekulovat a smelo do toho. Nic nove uz nevymyslis.
OT

Ako tak čítam tie postrehy a skúsenosti z Petržky ???
Môj Ty pekný, potom si ešte nezažil príjemnosť, slušnosť, bezprostrednosť, trpezlivosť, adekvátne chovanie (pokračuj v kladných výrazoch) na príslušnom oddelení v KE. :wink: :)
To nie je netypickosť...hentí chlapci a čaja sú jak zo sci -fi... 8)
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Robil som uz viac rokov dozadu, ale bol som tam parkrat po nakupka.
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

nerobil teraz niekto v Petržalke skúšky alebo neviete kedy sú najbližšie ? viem,že najlepšie je ísť sa rovno na políciu spýtať ale tak skúšam najprv tu ...je pravda že sa robia pravidelne každé dva mesiace?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ak priebezne prichadzaju ziadosti - s rozostupom cca 2 mesiace tak je to priam logicke, ze raz za tie dva mesiace bude. Minimalne. Ak chces vediet ci do dvoch mesiaco bude, podas si ziadost a ona sa stane (jedine zeby ti ju zamietli-ale to snad nie).
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

No ide mi o to aby som po podaní žiadosti nemal hneď skúšky o týždeň ;)
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Vyhláška 555 hovorí:

Miesto a termín konania skúšky môžu byť žiadateľovi oznámené pri podaní žiadosti na okresnom riaditeľstve policajného zboru (ďalej len „policajný útvar“); inak policajný útvar oznámi miesto a termín konania skúšky žiadateľovi najneskôr 14 dní pred vykonaním skúšky.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Nemal by si mat, podla vyhlasky MvSR c. 555/2003 Z.z. by ti mali oznamit termin skusky najneskor 14 dni pred terminom konania skusky.

Edit: tono ma predbehol :)
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

jaj tak potom dobre ;) som zvedavý akí budú na mňa pri podávaní žiadosti a pri samotnej skúške..
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Ja vyhlášku 555 chápem tak, že keď majú dajme tomu o 5 dní naplánované skúšky a ty vtedy podáš prihlášku, tak ťa tam môžu prihodiť a povedať že prídi o 5 dní na skúšky. No a pokiaľ termín neoznámia pri podaní prihlášky, tak ho oznámia najneskôr 14 dní pred skúškou (v prípade že si poštárka zlomí nohu a pošta bude meškať). Mne pani policajtka povedala že skúšky skôr ako za mesiac nebudú a tak to aj bolo. Termín mi oznámili telefonicky a neskôr prišla aj pozvánka poštou. Každopádne nič nepokazíš tým, že sa začneš učiť hneď teraz. Potom ťa nerozhodí ani to keď ti povedia že prídi o týždeň na skúšky.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

arminius napísal:...
Môj Ty pekný, potom si ešte nezažil príjemnosť, slušnosť, bezprostrednosť, trpezlivosť, adekvátne chovanie (pokračuj v kladných výrazoch) na príslušnom oddelení v KE. :wink: :)
To nie je netypickosť...hentí chlapci a čaja sú jak zo sci -fi... 8)
Čo tak zorganizovať poznávací zájazd? Rád by som spoznal také indivíduá... :)
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

tono napísal:Každopádne nič nepokazíš tým, že sa začneš učiť hneď teraz. Potom ťa nerozhodí ani to keď ti povedia že prídi o týždeň na skúšky.
no ja si to už čítam nejaký čas,niektoré veci mi prídu strašne ľahké a tie už pri prečítaní otázky rovno preskakujem ;)
ale tak mám rád keď nejaký systém prípravy keď mi povedia,že o dva týždne skúšky ;)
eloquent_cannon

Príspevok od používateľa eloquent_cannon »

Co si ja pamatam skusky boli kazdy mesiac a vzdy to davali posledny stvrtok v mesiaci.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"