Nákupné povolenie na Sa vz.58

inspiring_blackwell

Príspevok od používateľa inspiring_blackwell »

Panzer napísal:A čo tam teda máš?
no mam samonabijacku samozrejme len ma kus zarazilo ze do preukazu zapisali samopal teda pri kontrole mozu mysliet ze vlastnim ozaj full auto a nie samonabijacku, kto ma este v preukaze samopa?l som sam alebo to tak ma byt??? :P
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Slovo "samopal" je v prípade tejto zbrane súčasťou jej typového označenia/názvu zbrane a nepredstavuje samočinnú funkciu zbrane.
Ono tiež záleží na tom kde máš "samopal" napísané.

druh zbrane: samonabíjacia gulovnica
typ zbrane: samopal vz.58
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Tlacivo som uz dostal, mali sme mensiu vymenu nazorov, v ramci slusnosti, pricom mi bolo zazlievane aj to, ze pisem o probleme tu na webfore. Kedze im nechcem poskytovat vyhody tym, ze budem popisovat kazdy moj nasledujuci krok, rozhodol som sa, ze o probleme s NP na vz.58 napisem az vtedy, ked sa veci skutocne pohnu a NP budem drzat v ruke.
Este mam jednu otazku na Vas ostatnich : po podani ziadosti na NP ocakavam nejaku vyzvu na doplnenie odovodnenia alebo rovno zamietnutie. Aka je lehota, v ktorej musim reagovat ?
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

asi to pre nich nie je prijemne citanie :lol: odzrkadluje to realitu, tak chlapi trocha ustretovosti, slusnosti, nie stazovat ziadatelom zivot. my nie sme tí zlí.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

bus driver napísal:Tlacivo som uz dostal, mali sme mensiu vymenu nazorov, v ramci slusnosti, pricom mi bolo zazlievane aj to, ze pisem o probleme tu na webfore.
Fuuuu, zeby sa webforum stalo povinnym citanim pre pracovnikov Oddeleni povolovania zbrani :shock: ? Dobre, mozno sa nieco priucia :wink: .
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

No aspon sa pani z daneho Oddelenia Zbrani a Streliva poucia a mozno si uz aj uvedomuju, ze sa spravaju v rozpore so zakonom. Na kazdom inom oddelenie ZaS nerobia taketo naschvaly, asi im viac zalezi na kariernom postupe a dodrziavani zakonov.

PS: ak ti pride aj z Krajskej prokuratury take iste nezmyselne vyhlasenie ako ako z okresnej, ohladom vykladu zakona, najmi si dobreho pravnika a zazaluj ich. Prispejem na zaplatenie pravnych sluzieb 100 Eurami.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

aris napísal:daj ziadost na dlhu gulovu samonabijaciu a hotovo
trosku odbehnem, ale ked som to takto napisal ja, tak sa ma teta spytala ci chcem "dlhu gulovu" alebo "dlhu samonabijaciu" mohol som len cumiet ako debil... Ked som sa spytal kde by podla tej jej metodiky spadala vz58 ktora je dlha, samonabijacia a pali gulove strely tak mi len povedala ze ved predsa ja mam poznat zakon a vediet co chcem XD tak nakoniec som tam mal napisane dlha samonabijacia a zrazu boli vsetci spokojni XD To ze som si na to potom mohol zaobstarat trebars aj nejaku Saigu 12 je uz vec druha ..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

čítam, že sa tu chodia vzdelávať aj poniektorí kolegovci, dokonca z Oddelení dokladov.

Tak ich srdečne pozdravujem a odporúčam preštudovať aj iné témy, kde zistia, ako to beží inde na Slovensku.

Zisťujem, že predovšetkým "na vychodze" chcú byť pápežskejší ako pápež.

Kolegovci, nemýľte si vybavovanie žiadostí občanov so šikanovaním :wink:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Tak, 58-ka uz doma, mam ju najradsej zo vsetkych mojich zbrani kvoli tomu boju o NP. Vdaka za rady a podporu, chlapci.
A teraz už ľem štriľac. :D
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

bus driver napísal:TKedze im nechcem poskytovat vyhody tym, ze budem popisovat kazdy moj nasledujuci krok, rozhodol som sa, ze o probleme s NP na vz.58 napisem az vtedy, ked sa veci skutocne pohnu a NP budem drzat v ruke.
Gratulujem k vitazstvu nad blbostou a teraz sa rozpis! :)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Takze male zhrnutie boja o NP : najprv bolo oblbovanie zo strany PZ SR,ze nemam patricne potvrdenie,ktore vlastne netreba,pretoze ho ani zakon nepozna. Potom isiel podnet na Okresnu prokuraturu VT, ktora sa svojim vyjadrenim priklonila na stranu policie.Tak som poslal dalsi podnet na Krajsku prokuraturu PO. To uz sa zmenila retorika policie a to "specialne potvrdenie ", ze sa zucastnujem strel. sutazi uz nebolo treba. Pondelok 20.2. som podal ziadost a stredu 22.2. som prevzal NP. Nasledujuci den som stiahol podnet z Krajskej prokuratury PO, kedze vydanim NP zanikol dovod mojho podnetu. To amaterske smiesne vyjadrenie Okresnej prokuratury VT mam odlozene a vazne uvazujem o tom, ze ked sa ukludni situacia po volbach, tak ho poslem na Generalnu prokuraturu, aby videli, akych prokuratorov-amaterov mame vo Vranove. Pani, ci slecna prokuratorka sa ohanala §17, ktory pojednava o vydavani ZP a ktory nema absolutne nic spolocne s vydavanim NP ( §11 ). Ja som predsa dal podnet kvoli problemu s vydanim NP, a nie ZP. Pravdepodobne na nu boli vyvijane tlaky zo strany OR PZ a tak rozhodla ako rozhodla. Ale potom co tu bude nabuduce ? Za prekrocenie rychlosti obvinenie z vrazdy ?
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Podal si podnet na Krajskú prokuratúru a čakal na ich vyjadrenie? Ako si sa dozvedel, že to špeciálne potvrdenie už nepotrebuješ? Zavolali ti, alebo si sa bol pýtať? Odôvodnili nejak, že to potvrdenie odrazu netreba?

Všimol si si nejakú zmenu v ich všeobecnom správaní voči tebe, napríklad že sa už netvárili tak mocne keďže zistili, že sa bez boja nevzdáš?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pri podavani ziadosti o NP som im povedal, ze som poslal podnet na Krajsku prokuraturu PO. Kedze NP bolo vydane rychlo a podanie som stiahol, prokuratura sa nestihla vyjadrit. To specialne potvrdenie jednoducho uz neziadali, akurat ze vraj mam velmi dobre napisat odovodnenie. Spravanie sa samozrejme zmenilo, su teraz velmi odmerani.
Naposledy upravil/-a bus driver v 14 Mar 2012, 15:45, upravené celkom 1 krát.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Paráda! Už len dúfať, že nebudú robiť dalšie problémy.
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa lenochod »

To "amaterske smiesne vyjadrenie Okresnej prokuratury" nie je sposobene amaterizmom ale nezdravymi socialnymi vezbami, ludovo nazyvane kamaratkseft. Myslim, ze je praca vyssich instancii taketo chlievy vykydat. Zodpovedaju vobec tieto organy za zle vydane rozhodnutia? Predpokladam, ze nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"