Aký dôvod uviesť do žiadosti o zbroják?

infallible_allen

Aký dôvod uviesť do žiadosti o zbroják?

Príspevok od používateľa infallible_allen »

zdravim , prosim Vas , poradi mi niekto co mam napisat ako dovod do ziadosti o vydanie zbrojaku (A) , lebo " ochrana vlastnej osoby , rodiny a majetku " im tam nestaci ... PROSIM POMOZTE , dakujem
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

No dobre teda, ja ti poradim. Vhod si do schranky obalku s ostrejma nabojema nebo zlomenou tuzkou. Ale bacha, at na tom nejsou tvoje ohmaty, pak zavolej ACAB, cos nasel a ze po tobe nekdo jde, vymysli si zajimavou story. Pak zarucene dostanes i A. Proste clovek dneska musi bejt ozbrojenej, jinak by to neslo :((
magical_keldysh

Príspevok od používateľa magical_keldysh »

no vrelá vďaka... podobných kravín je plná telka... ale asi Ti ušlo, že nežijeme v americkom akčnom filme... :?
eager_moser

Príspevok od používateľa eager_moser »

Trvale bydlisko mam v inom meste ako Bratislava a byvam v Bratislave. Ked si podam ziadost o vydanie zbrojneho preukazu na drzanie, pravdepodobne ho dostanem bez problemov. Ako to potom bude s drzanim zbrane v Bratislave? Mozem si do zbrojaku uviest inu adresu ako je moje trvale bydlisko? Je mi jasne, ze pri pripadnej policajnej kontrole mozem policajtom povedat, ze idem na strelnicu, ale pripada mi to nejake chore. Zbran nechcem nosit, chcem si ist len z casu na cas zastrielat v BA. Uplne idealne by bolo, keby som mohol mat v zbrojaku uvedene dve adresy, jednu trvale bydlisko a druhu v BA. Da sa taketo nieco uviest do zbrojaku?
Ak to nie je mozne, dost by som privital nejaky fungujuci dovod, aby som dostal zbrojak na nosenie. Nie som zivnostnik ani nepodnikam. Dikes za odpoved.
elegant_morse

Príspevok od používateľa elegant_morse »

Animal napísal:Trvale bydlisko mam v inom meste ako Bratislava a byvam v Bratislave. Ked si podam ziadost o vydanie zbrojneho preukazu na drzanie, pravdepodobne ho dostanem bez problemov. Ako to potom bude s drzanim zbrane v Bratislave? Mozem si do zbrojaku uviest inu adresu ako je moje trvale bydlisko? Je mi jasne, ze pri pripadnej policajnej kontrole mozem policajtom povedat, ze idem na strelnicu, ale pripada mi to nejake chore. Zbran nechcem nosit, chcem si ist len z casu na cas zastrielat v BA. Uplne idealne by bolo, keby som mohol mat v zbrojaku uvedene dve adresy, jednu trvale bydlisko a druhu v BA. Da sa taketo nieco uviest do zbrojaku?
Ak to nie je mozne, dost by som privital nejaky fungujuci dovod, aby som dostal zbrojak na nosenie. Nie som zivnostnik ani nepodnikam. Dikes za odpoved.
Ked chces zbrojak na drzanie mozes v ziadosti uviest na ktorych miestach budes zbran drzat. Nemusi to byt len tvoje trvale bydlisko. Kludne to moze byt aj miesto kde sa viac zdrziavas.
elegant_mayer

Príspevok od používateľa elegant_mayer »

Ked som skusal prist k Acku, tiez som narazil, a to poriadne...
Podla mojho nazoru, ak ma zbran sluzit na ochranu zdravia, zivota a majetku, malokedy ti pomoze nieco ine ako Acko - povedzme si to tak, ze malokto zaziva standardne ze sa mu niekto dobyja do bytu, chaty ci ineho objektu ktory ma uvedeny v B preukaze. Nebezpecie, ktore hrozi, je spravidla potencialne - ale ako mnohi vieme, toto potencialne riziko je sakra realne.
Nas milovany PZ vam ovsem uzna v prvom priblizeni iba riziko akutne... to si zrejme treba predstavit tak, ze do budovy PZ vbehnete prenasledovani 2 Albancami s kalachom... ale it depends, pochopitelne. Ked robil v inom okrese zbrojak kamarat, opytal sa tetusky na spravnom, co preboha ma napisat to zdovodnenia potreby nosit zbran a ona mu poradila absolutnu kravinu "z dovodu nosenia", nacez mu to preslo a strasne sa cudoval ze mna tetuska otocila s tym, ze Acko mi aj tak nikto neda. Isteze, mohol som pokracovat v konani a potom napadnut negativny vyrok sudnou cestou - a riskovat tisice mam pocit ze zbytocne. Podla mna cela ta formulacia okolo zdovodnenia potreby blablabla je nesmierne gumova a mal by sa prijat nejaky vseobecne zavazny vyklad, proste rovny meter. Mne nepomohlo ani to, ze ako speleolog pri terennom prieskume mozem prist do kontaktu s potvorkami typu liska, diviak, pytliak.
Zrejme kakoj-to vzjatok alebo spravny znamy by to riesil, ale nie som typicky Slovak a neprevadzkujem jedno ani druhe.
Na kereho boha je takato "uprava" som nepochopil.
elegant_mayer

Príspevok od používateľa elegant_mayer »

Dalsia vec je, ze vlastne vasim jedinym dovodom na nosenie je takpovediac "zabezpecenie ochrany zivota, zdravia a majetku na exponovanych miestach". K tomu IMHO proste NIET CO DODAT. A nezabudajte na jeden fakt, ak zacnete pisat litanie ako sa citite ohrozeni, tak vam ako paranoikom nedaju ani flustrubku (v tomto pripade opravnene, pretoze kto ma nadmerne stresy z iba potencialneho rizika, by naozaj mohol strielat zbytocne).
Hlavy 22 je hodne cosi co bolo tusim v starej vyhlaske, ze statisticke data o stave kriminality su ako zdovodnenie ziadosti nepripustne :-). Proste fakt o velkosti potencialneho rizika nie je fakt. Logika hodna nasich poslancov a spol.
eager_moser

Príspevok od používateľa eager_moser »

Mne pred dvoma tyzdnami policajt zase tvrdil, ze na B musim byt majitelom nehnutelnosti :D Tento tyzden som tam bol s komplet papiermi a ziadostou a nepovedal ani slovo, ako dovod na B som uviedol "ochrana osoby, zdravia a majetku". Mal som z neho uplne opacny pocit ako predtym, asi sa lepsie vyspal.
V tomto by asi pomohla nejaka vyhlaska, kde by boli taxativne vymenovane dovody na A alebo B. Alebo nech policia presne zverejni, co je dovod na A, prip. ako ho treba zdokladovat a bolo by to jasne a nezavisle na rozhodnuti policajta, ktore sa, ako som zistil, lisia od okresu k okresu.
elegant_mayer

Príspevok od používateľa elegant_mayer »

Polozme si otazku, ako inak ako "flustrubkou" sa mozes ucinne branit proti particke 3 dvojmetrovych stokilovych holohlavych mladencov s baseballkami, ak si ta vybrali ako vhodny ciel preto, lebo vidia, ze mas tak 62 kg, 175 cm a tvoj xixt sa im naozaj moze evidentne nepacit lebo nesie jasne stopy po pokuse plastickeho chirurga urobit z teba cloveka :-] a uz podla batoziny ta odhadnu ako j*bn*t*ho ucitelika ktory asi moc netrenuje.
Ak ta zmaruju, ty to ohlasis a ziadost o ZP A obohatis aj papierikom o tejto potycke tak uz sa menej zdrahaju, ibaze - nie je to uz trosku neskoro?
A BTW skus tu flustrubku pouzit... na 99.9% bude policajtom jasne, ze to bolo opravnene, ale aj tak ti immediately zabavia ZP aj zbran. Zlozis tak jedneho a aj ten to na 90 % rozchodi, zvysni ujdu a pis si ze v tomto mikrostatiku sa mozu lahko dozvediet, kto im zlozil spolupachatela a mozno im aj zapne ze ta policajti "pre istotu" odzbrojili... a mozes cakat navstevu...
Naco su taketo zakony? Nelutujete niekedy, ze nemate zaludok na to, zivit sa poctivym zlocinom?
eloquent_matsumoto

Príspevok od používateľa eloquent_matsumoto »

Chcel by som sa opytat co uviest ako dovod podania ziadosti o ZP sk. A,B ?Nemam zivnostak,som zamestnanec a zbran chcem preto,lebo ako sa dennodenne presviedcam spolahnut sa tu da len sam na seba...

Tak ak mate niekto nedavnu skusenost s ziadostou o ZP napiste aky dovod.Som z Ba a mam 22 a ked som si bol na odd. zbrani a streliva pre tlaciva na zbrojak a pytal som sa na nejake podrobnosti chlapik co tam bol za stolom sa tvaril ako by pred nim bola kopa hnoja a nie niekto z koho dani je jeho plat...A to som tam bol z prace,maximalne upraveny a v obleku...

Kto vlasne posudzuje ziadosti o ZP?
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Michal napísal:Chcel by som sa opytat co uviest ako dovod podania ziadosti o ZP sk. A,B ?Kto vlasne posudzuje ziadosti o ZP?
Ja som ziadal pred 5 a pol rokmi, ako dovod som uviedol osobnu ochranu a ochranu majetku. Na prvy krat mi dali urobit "B" - netusim z akeho dovodu, ked som ziadal "A". O mesiac som poziadal o rozsirenie, doplatil kolok a isiel este raz na skusky. Po piatich rokoch som rovnaky dovod uviedol pri ziadosti o predlzenie. V KE ziadny problem nerobia, aj poradia, ked sa opytam - iny kraj iny mrav. Ako pises zabudaju od koho im chodi vyplata na ucet.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

este som zabudol: vtedy jeden prislusnik ponavstevoval bez mojej pritomnosti a vedomia polovicu susedov v bloku a rovno im povedal ze chcem zbran a nech porozpravaju ako sa spravam atd... (bonzla ho susedka). Pri predlzeni, si boli overit ci byvam tam, kde som uviedol... aspon zatial neviem ci otravovali susedov.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

mne stacil ako dovod ochrana osoby a majetku a mam A ale pravdu povedat aj toto bol 1 z dovodou preco som zmenil trvaly pobyt na zahorie z BA.V petrzalke davaju A iba ak si znami.Vraj uz je vela zbrani v BA.No drzanie ti hadam daju.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

S Petržalkou je to pravda. Teda neviem, či aj tá časť o známych, ale určite tá časť, že ich nijak extra neteší dať ti zbroják a už vôbec nie "A". Presne ako skemro, totiž uvažuje aj kamoš, ktorý špekuluje, že si kvôli ZP zmení trvalé bydlisko niekam na Záhorie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Btw, je to len môj názor, ale na "A" by ste podla mňa mali mať perfektne spravený nejaký psychotest (môže dosť veľa odhaliť už v rannom štádiu) a k tomu ukázať, že zo zbrane viete aj vystreliť bez toho, aby ste picli tetušku v okne o dve ulice ďalej polievajúcu muškáty. Bola by to síce zložitejšia cesta k zbrojáku ako tá súčasná, ale v záujme (aj vlastnej) bezpečnosti by som ja osobne čosi podobné (celkom rád) prijal. Vravím, aspoň na "A".
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"