ZP sk. A Bratislava II

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

neosk napísal:ale co spravi ked mu vyslovene povedal policajt ze mu to neda?
Tak toto ma pobavilo :lol:
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Súhlasím s tebou Neosk v tom, že aj to je časť dôvodov prečo nechcú A-čka vydávať, ale čo sa týka postupu, chystám sa skôr na ten ktorý tu popisoval Butvin (ale aj Vaquero, Pif paf a ďalší) - vybojovať si A-čko ako normálny občan tejto krajiny a nie ísť cez obštrukcie. Dokonca aj keby som mal živnosť/bol podnikateľ/sudca/čokoľvek, chcel by som to A-čko nie z titulu svojej funkcie, ale z toho titulu, že som proste bezúhonný a spoľahlivý občan, ktorý od tohto štátu nechce nič viac, než aby mu dovolil používať účinné prostriedky na ochranu svojho blízkeho okolia (rodina a pod) a seba samého.

Možno keby som vedel, že táto cesta je úplne slepá, tak by som núdzovo využil tieto obštrukcie, ale viem že nedávno tento boj úspešne vybojoval napr. Ferri719 a mnohí ďalší tu na fóre.

Ako som ráno pánovi T. povedal, som odhodlaný si celým tým procesom prejsť a toto svoje právo si vybojovať :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Ešte na margo príspevkov ktoré sa tu objavili kým som písal svoj posledný:

Už vidím ako budú médiá 21-ročnému "nevybúrenému kovbojovi" pomáhať získať možnosť legálne nosiť zbraň.

Žiadosť je už od rána podaná a teraz sú na ťahu oni... Takže LET THE FLAMES BEGIN :twisted:
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Cau Peterko. Pan T je moj znamy,a viem ze to tak mozno nevyzera,ale je to spravny clovek.ja na skuske som mal par problemou a veru on ma potrapil najviac.ostatni len ticho sedeli a on mi kladol otazky ktore sa mi zdali dost zradne a myslel som si ze mi to dat nechce....opak je pravdou,chcel mi len dokazat ze mam rezervy a ze mi to da no mam na sebe popracovat.tiez sa mi vsak zda ze su nanho kladene ,,tlaky zhora,, chcel som len povedat ze to co ti povedal neznamena ze je proti...proste je taky...co som pocul je to stale horsie a horsie s A ckami.no len som to pocul,cize netreba mi verit :lol: otazka na teba,preco si si hned nepodal A? Pravda je ze ked pises dovod ako ochrana osoby a majetku,ze im to moc nevonia...vhodne by bolo (podla mna) mat potvrdenie(peciatku) od niekoho ze mu prevazas peniaze a tak...neskore nocne hodiny,atd. Vela stastia.drzim palce
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

M.C.:Chrániť peniaze zamestnávateľa je viac ako chrániť vlastný život? :roll:
peterko: Len si počkaj na to ako ten istý príslušník čo ti vravel že ti to nedá bude o cca dva mesiace vydávať ZP sk.A.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

pif paf,vobec si ma nepochopil.myslel som tym ze to tam chcu mat oni...nie co si myslim ja :wink:
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

@Martin: Ako som už skôr napísal, osobne proti pánovi T. nič nemám. Naopak - ako som povedal, bol slušný, nebol arogantný atď. Iba na skúške sa tváril odmerane jak Clint Eastwood, ale asi iba aby navodil trochu stresovú situáciu. Po skúške sa usmieval a bol v pohode. Z jeho osobnosti som mal dobrý dojem. Jediné čo mi prekáža je jeho opačný právny názor ktorý teda budem ďalej riešiť snáď k svojej spokojnosti.

O A-čko som si nepodal hneď na začiatku lebo som, na základe skúseností iných, zjavne správne predpokladal, že okolo toho budú problémy a chcel som mať už čo najskôr aspoň ten BEF a vlastnú zbraň a chodiť na súťaže atď, atď....


@Pif paf: Ja jednoznačne dúfam že to tak bude, hoci mi nejde o nejaké poníženie toho policajta, že teraz ja som mal pravdu a on je blbec. Keby bol arogantný, bolo by to iné, ale ako som hore písal, bol aspoň slušný.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterko: absolútny súhlas s celým tvojim postupom, najprv si to skúsil slušne osobne a diskutoval, teraz na to ideš právne. Zakladanie živností, nosenie potvrdení že prevážaš peniaze, atď, všetko je to cesta ktorá tiež funguje, ale je to cesta menšieho odporu a automaticky znamená trocha zohnúť chrbát na mieste kde by mal byť rovný. Pána T. tiež poznám (ako policajta nie nejako osobne) a myslím že je v pohode - slušný, čestný, no jeho iný právny názor či nejaké tlaky na neho teba nemusia zaujímať. Píš sem ďalší postup, prípadne mi napíš PM, keď bude niečo treba a bude to v mojich silách tak pomôžem.
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa wronski »

Peterko:Nebolo to tu este spomenute,ale spominany pan,s ktorym som mal osobne tu cest rozpravat sa,je maximalne korektny,mozno mu vadi tvoj nizky vek,aj ked by to samozrejme nemal byt dovod pre zamietnutie A-cka.Robil som zbrojak este v minulom storoci v 95-tom,skupina B a neriesil som to az do 2005-teho,kedy mi sam pri ziadosti o predlzenie ponukol rozsirenie na A.Tak mozno za 10 rokov,ked podas ziadost o predlzenie a nedopustis sa ziadneho priestupku na useku zbrani a streliva,ti sam ponukne to A-cko.Ale samozrejme drzim palce aby si tych 10 rokov nemusel cakat,je to len predsa dlha doba :)
Naposledy upravil/-a wronski v 24 Sep 2012, 14:55, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Ďakujem za podporu páni :) O ďalšom vývoji pravdepodobne budem informovať.

Čo sa týka môjho veku, tak chápem že mu to môže vadiť. Každopádne - nemá to oporu v zákone a jeho názor je v tomto nepodstatný a ja na svojom práve trvám. A čakať 10 rokov, na dobu, keď už zrejme bude predseda našej vlády maoista José Manuel Barroso a tu nastolený policajný štát à la Orwell s checkpointami a všetkým čo k tomu patrí, sa mi nechce.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Takže výzva na "odstránenie nedostatkov v žiadosti" už je doma, do pondelka sa rozhodnem o ďalšom postupe.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Páni, dávam vám na zváženie, či je vhodné písať hoci len iniciály kompetentných príslušníkov, ak ich je následne možné veľmi ľahko stotožniť. Môže sa stať aj to, že si tu prečítajú o sebe nelichotivé veci a budú sa podľa toho správať, alebo si to prečítajú nadriadení a vyvinú na nich ešte väčší tlak, aby robili ešte väčšie obštrukcie.
Aby sme si rozumeli: nikomu nič nezakazujem ani neprikazujem, ani nechcem odštartovať diskusiu, iba na vás apelujem, aby ste sa nad tým zamysleli a podľa toho sa zariadili.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Jack: rozumná pripomienka, len keď je raz v názve BA II, tak je úplne jasné o koho ide, hocikto aj mimo tohto obvodu si môže na stránke minv pozrieť kto je tam vedúci. Je skôr na zváženie či potom písať vôbec okresy a nepísať len "Bol som dnes na svojom zbraňovom a povedali mi...", len potom sa stratia tie skúsenosti s jednotlivými okresmi.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Autocenzuru urcite nie, to uz sme tu mali pred 1989. Len sa treba vyjadrovat slusne, bez urazok a invektiv. A nepisat sem, ake kroky sa chystam urobit. ONI TO CITAJU !! Na druhej strane sa treba opytat sam seba, ci mam gule na to, aby som isiel do sporu s tym, ze si ich vopred naseriem uverejnenim problemu. Ono ine je pisat do Webfora a ine je potom jednat s nastvanym prislusnikom na jeho uzemi. Zazil som to na vlastnej kozi. Rady z Webfora mi sice pomohli, ale "bielu vlajku" z ich strany som videl az po mojom podnete na Okresnu a Krajsku prokuraturu. Kazdy sa musi rozhodnut sam.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, vidím to podobne. Čím menej detailov, tým lepšie. Jedna vec je opisovať tu, čo sa deje na oddelení XY. Druhá vec je byť ešte konkrétnejší a označiť príslušníka iniciálmi.
:wink:
Pokiaľ ide o mňa, bol by som celkom rád, keby sa tieto veci riešili skôr cez PM. Ako presne? Podobne ako inzercia: "Idem si požiadať o "áčko" v okrese XY, kto máte skúsenosti, napíšte mi PM." Ale vravím, nikomu nič neprikazujem ani nezakazujem, robte ako uznáte za vhodné. Inak, ja rád tvrdím, že aj tak sú tieto skúsenosti neprenosné a vždy je lepšie ísť preskúmať terén osobne. Ale to je už iná kapitola.
:D
Bus driver, napísal som, že sa mi nechce na túto tému nejako obšírne filozofovať, tak sa obmedzím len na pár viet: V prvom rade, toto nie je vec cenzúry. Preto sa na to pozri z trocha inej perspektívy: admin, aj my, modi, sme už x-krát museli zasiahnuť, aby toto fórum nebolo skompromitované. Rovnako tak by sme ale mali dávať pozor (všetci, nielen admin a modi), aby webforum nekompromitovalo iné osoby. O tom som hovoril ja aj Zoid.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"