ZP sk. A Bratislava II

Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Je to urcite nezvyk, kedze vzdy davali na pockanie a prave preto by som sa nanich nehneval, lebo funguju lepsie ako v inych okresoch a pockal by som si ten jeden den bez reci :)
Nejaky dovod urcite budu mat, len sa nechceli zdoverovat no ...
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

roman napísal:... a tomu ani sam neverim bude NP zrusene ako zbytocny administrativny ukon
Nikdy nebude zrušený žiadny administratívne zbytočný úkon, ktorý je náležite spoplatnený. Myslím si, že dokonca v prípade novelizácie zákona o správnych poplatkoch, bude nákupko ešte drahšie. Mne osobne by postačovalo, keby za tie "nekresťanské" peniaze v podstate za nič, bola jeho platnosť aspoň rok, či viac.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Ak by slo len o poplatky, tak mozu poplatok presunut do registracie zbrane a hotovo. A kludne to mozu rozdelit podla dlzky hlavne, ako je to teraz.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

tiez som tu zazil, ze mlady prislusnik bol aktivny aj tam kde nebolo treba a potom sa zbytocne hasila chybna interpretacia zakona.. stalo ma to cas a prejazdeny benzin..
snad ta elektronizacia statnej spravy odstrani taketo prvky ludskeho faktora...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pietro : si clenom teamu ktory na novele pracuje alebo len ventilujes?

ak sa nic zle nestane , tato cast zakona by mala byt novelizovana celkom rozumne
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

V podstate ventilujem, ale aj zo skúseností niečo viem o správnych poplatkoch a ich vývoji (znižujú, príp. sa celkom rušia skôr pre právnické osoby, resp. štátne firmy, ako pre bežných občanov). Ja hovorím o zákone o správnych poplatkoch, ty zrejme o zbraniach a strelive. Ak jeho novela zruší potrebu NP, tak bude dobre, ak nie, tak som si dovolil predpokladať, že jeho cena po novele zákona o správnych poplatkoch bude pravdepodobne vyššia, príp. rovnaká, ale asi nie nižšia. Ak hej, tak sa budem len a len tešiť. Už som doventiloval... :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

vladna strategia zavadzania e-governmentu vo vseobecnosti hovori o znizovani spravnych poplatkov pre obcanov tam kde je mozne zaviest elektronicke procesy v styku obcana so statom, norma je znizenie spravneho poplatku na 50% ak bol proces uskutocneny elektronicky

samotne NP je archaizmus , ktory v dnesnej dobe nema opodstatnenie a to priznavaju aj samotni funkcionari z ODE PPZ

otazka je , co vo finalnej novele prejde cez tych 150 kolesikov na hradnom kopci
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Dňa 11.7.2014 vyšiel nový Vestník prezídia PZ čiastka 72, ktorého obsahom je nariadenie prezídia PZ o postupe na úseku strelních zbraní a streliva. Čl. 27 sa zaoberá v 6 odsekoch nákupným povolením, no nikde sa nepíše, že ho má vydať na počkanie, alebo do nejakého termínu. Takže sa asi riadia vyšším právnym predpisom.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

@Pena - ved ja som sa ani neodvolaval na tebou spominany dokument. Citoval som tu len spravny poriadok. A znova by som rad vyznal ludi, ktori tomu rozumeju lepsie ako ja, nech sa vyjadria ci vydanie NP splna odsek 1). Podla mna ano. Inak skus dat aj link na dokument co spominas. Rad by som ho pozrel. Dik
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Dnes rano nakupko vydane tak ako bolo slubene a zbran zapisana na pockanie. Ostava len dufat ze to bol ojedinely pripad. Kazdopadne zanechal nie uplne naj dojem ale ved uvidime co prinesu dalsie veci co tam bude treba riesit.

Inak uplne opacne ako vcera - musim absolutne pochvalit policajta z BA V (odkial sme zbran prepisovali) ktory nas vybavoval. Absolutne ustretovy, profesionalny a prijemny ludsky pristup.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Tiez som mal na BA V len dobre skusenosti.
breadfan
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa breadfan »

Ak to niekomu pomoze, moju osobnu skusenost spred roka konkretne na Ruzinovskej policii som opisal tu
- 1. cast - vybavovanie potvrdeni, psychotest a podanie ziadosti
- 2. cast - skuska
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Užitočné články z pohľadu začiatočníka, ale zbytočne zabíjaš ich potenciál takýmito vyhláseniami:

"Ak si chceš kúpiť zbraň, lebo sa bojíš chodiť večer po meste, radšej sa na to vykašli. Zbytočne si narobíš ešte viac problémov."

Nemyslím si, že ešte pred spravením ZP a podrobnom sa oboznámení problematiky NO, KN, §26 atď by si mal dávať takéto vyhlásenia, zbytočne tým ľudí mýliš a zhadzuješ svoj blog na úroveň diskusii sme.sk kde je odborníkov na všetko plno.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v názve blogu bol aj výraz "drísty" . V tom prípade to sedí a žiadnu chybu nespravil :wink:
Lukasss
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Lukasss »

Tak dnes rano v BA 2 , vytiahnute otazky,napisane poznamky a za 45 minut uz som smeroval domov s vysledkom vyhovel :) zajtra pre preukaz .. vsetko bez problemov,od ziadosti sice skoro 2 mesiace ale vsetko na prvykrat,pri jednej otazke ma trochu policajt podusil ale dalo sa,ucenie z knizky a pri skuske obojstranne skonstatovane znacne mnozstvo nepresnosti v odpovediach tam napisanych ale aj tak juhuuuu :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"