ZP sk. A Bratislava II

magical_chaum

ZP sk. A Bratislava II

Príspevok od používateľa magical_chaum »

Ahojte.

Je tu kopa tem o vydavani Acka v roznych castiach Bratislavy, ale nenasiel som nic o BA II a kedze z viacerych postov mam pocit, ze zopar ludi by o tejto teme mohlo mat nejake informacie, rad by som, aby sa podelili s cerstvo 21 rocnym studentom, ktory nebol napadnuty, nie je zivnostnik, podnikatel a ani nic podobne, ci su tam ludia ustretovi a ci mam nejaku sancu, alebo si mam zalozit zivnost a chodit v noci sam po tmavych bratislavskych stvrtiach a dufat, ze ma niekto napadne, aby som mal konecne padny dovod na nosenie zbrane.

Dakujem komukolvek za odpoved :)
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

V prvom rade vitaj :)

Dovolím si citovať Vaquera a jeho skvelý nápad, dúfam že sa nenahnevá
Vaquero napísal:Čo takto dať dokopy žiadosť a všetky zákonné podklady a jednoducho ich doručiť do podateľne príslušného OR PZ alebo ich zaslať poštou?
Ono jedna vec je nezáväzne vykecávať so stránkami a komandovať ich, no druhá (a oveľa ťažšia) je nevyhovieť žiadosti rozhodnutím, kde sa všetko otočí a odôvodňovať musí policajt, nie žiadateľ, pričom si policajt ako správny orgán musí byť vedomý, že proti jeho rozhodnutiu existuje len v rámci SR celkovo šesť rôznych opravných prostriedkov (ak dobre počítam).
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

BA II je priemer. Nie je to také ako niekedy čítam "Načo ste si dali Bčko, šak ste si mal rovno o Ačko požiadať!", ale nie je to ani ten extrém, že Ačko iba ak ste policajt či vojak. Všeobecný návod (ktorý by si už zaslúžil doplnenie) som napísal tu: http://www.legistelum.sk/postup-ziskania-zp-skupiny-a ak ťa zaujímajú nejaké konkrétne veci ohľadne BA II, tak mi napíš PM.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Som tiež v podstate stále čerstvo 21-ročný študent v BA II a ja osobne som zvolil podľa mňa schodnejšiu cestu inšpirovaný (už dávnejšie) Zoidbergovým článkom (ďakujem Zoidberg).

K tomu noseniu ma nič momentálne nesúri a myslím, že keby som hneď aj mal A, s nosením by som začal až po čase (tréning, osvojenie si bezpečnej manipulácie atď)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterko: nemáš za čo. Čo sa týka toho nosenia, tak to nie je o tom, že musíš povinne nosiť stále ak sa na to necítiš, ale že máš tú možnosť niekedy ak potrebuješ, napríklad ak ideš s nejakým cenným majetkom alebo keď musíš ísť peši cez zlé miesto atď.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

v ba 2 som robil acko pred 5 mesiacmi a uplne v klude...staci sa dobre pripravit a si v pohode...som prevadzkar v jednom podniku a nosievam vacsi obnos penazi...ale pan policajt mi sam povedal ze staci ako dovod ochrana osoby a majetku....aj tak som mu to tam dolozil a bolo...neviem ci sa nieco zmenilo...ale daj vediet ako si dopadol.drzim palce
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Síce som s tým chcel po získaní B-čka (minulý utorok) chvíľu počkať, ale nedalo mi to. Došiel som dnes so žiadosťou o rozšírenie na A a ešte pred dverami ma zastavil pán T. (zrejme šéf oddelenia) či si idem zaregistrovať zbraň. Ja že "nie, žiadosť o rozšírenie"
"na?"
"A-čko"
A už to začalo....
"z akého dôvodu?"
"ochrana osoby a majetku"
"neviem či vám to dám, musíte napísať náležité odôvodnenie - cítite sa ohrozený?"
"necítim sa každodenne ohrozený, chcem to pre prípad že budem napríklad prenášať väčší obnos hotovosti, alebo napríklad na turistiku na ochranu pred medveďom ktorý stratil plachosť....."
"to vám nedám, aj ja chodím na turistiku. To by bolo v zákone že turisti môžu nosiť zbrane"
"a kto môže?"
"no napr. podnikatelia, tí čo strážia objekty, nosia hotovosť..."
"ani to nie je v zákone"
"veď ani im to nerád dávam. A-čko by malo byť zrušené"
........

V tomto duchu pokračoval chvíľu rozhovor a skončil sa tým, že mi rovno povedal že mi to zamietne (ale predtým mi samozrejme pošle ýzvu na doplenie atď, atď) a ak chcem, môžem sa odvolať. Ja som mu povedal že som s tým rátal a som odhodlaný prejsť celým týmto procesom.
"a myslíte si že to nakoniec dostanete?"
"som o tom presvedčený"

Musím ešte podotknúť, že pán T. bol slušný, žiaden náznak povýšeneckej arogancie, bavil sa so mnou ako človek s človekom (hoci s iným právnym názorom na vec).


No nič, keď mi príde žiadosť o doplnenie, budem postupovať asi podľa Vaquero-vého návodu:
Vaquero napísal:Čo takto dať dokopy žiadosť a všetky zákonné podklady a jednoducho ich doručiť do podateľne príslušného OR PZ alebo ich zaslať poštou?
Ono jedna vec je nezáväzne vykecávať so stránkami a komandovať ich, no druhá (a oveľa ťažšia) je nevyhovieť žiadosti rozhodnutím, kde sa všetko otočí a odôvodňovať musí policajt, nie žiadateľ, pričom si policajt ako správny orgán musí byť vedomý, že proti jeho rozhodnutiu existuje len v rámci SR celkovo šesť rôznych opravných prostriedkov (ak dobre počítam).
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Drz sa toho, co napisal Vaquero. Teda vsetko oficialne, bez kecov na chodbe. Ja som to zazil tiez, kym som to riesil ustne { NP na vz.58 }, ze vraj nemam sancu, aby som NP dostal. Po oficialitach to uz slo, aj ked velitel vyzeral takto- :evil:
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

skoda, pana T. poznam, nerobili sa problemy, asi su tlaky
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Inak povedal ešte zaujímavú vec, že:
Keď si to dáte, zamietnem tú žiadosť. Nerobím to často, ale keď to bude takto opodstatnené...

Neviem či to "Nerobím to často" myslel tak, že práve mňa si vytipoval že sa mu nepáčim, alebo či sa proste len príliš málokedy nájde "blázon" ktorý si to chce vybojovať bez živnostenského alebo bez firmy.
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

to su asi tlaky. Ono imo "vladnuci" si myslia, ze ked ludia budu mat len Bcka a bude sa schylovat ku WTSHTF-like dnu (s 'revoluciou' pred dverami), tak im civili budu klast mensi odpor, ako keby mali Acka (ako keby na tom zalezalo, ked sa nieco dototo, tak s tou zbranou aj tak pojdu do ulic, nech by mali aj Xko :D ). A jednoduchsie je rozprasit salejuci dav ktory sa nema ako branit, vsakano ;) Ale to je na inu debatu.

Odporucil by som ti spravit si zivnost nejaku (stoji to par susnov), rozsirit na Acko a pozastavit ju (nakolko pozastavenie zivnosti sa asi nerovna zaniknutiu dovodu pridelenia sk. A)

Myslim vsak ze Acko budu vydavat stale menej a menej i zivnostnikom a podnikatelom (dovod vid moj prvy odstavec)
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Preco by si mal kvoli A-cku niekto zakladat zivnost ked nemusi?

Zivnost nie je podmienkou ziskania...

Radsej sa treba prestat spravat ako ovcan a zacat sa byt za svoje prava.

Alebo sa mylim?
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

Butvin napísal:Preco by si mal kvoli A-cku niekto zakladat zivnost ked nemusi?

Zivnost nie je podmienkou ziskania...

Radsej sa treba prestat spravat ako ovcan a zacat sa byt za svoje prava.

Alebo sa mylim?
nemylis, ale co spravi ked mu vyslovene povedal policajt ze mu to neda? Moze si davat ziadost dokola, ale 16.50 je celkom slusna sumicka pre 21r studenta v tejto dobe. A keby na to poukazal mediam, zeby sa toho ujal ako "niecoho zleho" nejaky mienkotvorny dennik si tvrdit nedovolim.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

16,50 zaplatis iba raz.

Policajt ti musi dat pisomne odovodnenie odmietnutia a stym sa da nieco robit aj bez poplatku - staznost, ziadost o preskumanie veci, atd...

Hlavne nesmies byt ticho...
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

najprv musi predsa podat ziadost aby bolo co preskumat alebo sa proti comu odvolat... nech to poda a potom odvolacky, podnet prokuratorovi pre porusenie zakona, medializacia a podobne
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"