ZP sk. A Bratislava II

Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Keďže ja som ten, ktorý v tejto téme prvý spomenul iniciálu dotyčného tak poviem k tomu len toľko, že nepovedal som podla mňa nič za čo by sa dotyčný na mňa mohol hnevať a na druhej strane, keďže som stále Ačko nedostal, nemá význam naňho ani robiť väčšie tlaky. Napriek tomu uznávam že Jack má pravdu v tom (a sám som o tom uvažoval už predtým), že sa asi zaobídeme aj bez takýchto konkrétností písaných verejne.

A práve aj po dnešnej skúsenosti na oddelení som sa rozhodol, že ďalší priebeh verejne nebudem opisovať až kým A nebudem mať v rukách a možno ani po tom (v záujme ďalších čo by si chceli robiť A na BA II).

Každopádne cez PM alebo osobne vo Vištuku na "Stretnutí na západe" sa rád podelím o najnovšie skúsenosti. :)
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Takze po dlhom cakani mi vcera konecne dosiel domov ten najkrajsi vianocny list - rozhodnutie KR PZ, ktore zrusilo povodne rozhodnutie OR PZ a jednoznacne hovori (okrem ineho), ze som vsetky podmienky splnil.

No a dnes som od OR PZ zas dostal najkrajsi vianocny darcek - ZP so skupinami ABEF (viem, to B je v podstate zbytocne, ale tak nech radsej je ked sa ma pytal ci ho tam chcem....).


Zhodou okolnosti presne dnes, v den apokalypsy, mozem konecne nosit zbran. Takze "ready for zombies, alliens and other shit" :lol:



A ked uz sme teda pisem do temy, ktoru si zrejme precita vacsina z vas, rovno to vyuzijem a ->
Prajem vam vsetkym krasne a pokojne Vianoce. No a samozrejme este lepsiu musku v roku 2013, nez bola doteraz :wink:
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Gratulujem, uži si to.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Aj ja gratulujem, vitaj medzi nami nositeľmi zodpovednosti.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Po absolvovani vsetkeho nemam zleho slova na BA2 :)
Podanie ziadosti o ZP sk. A,E bez vaznejsich problemov trvalo par minut.
Skuska bez problemov, predseda komisie viackrat vysiel vonku a pytal sa ziadatelov ci vsetkemu rozumieme. Najvacsia otrava bolo citat otazky ktore som uz 1000x predtym cital (keby som v komisii asi ma rafne z tolkeho pocuvania tych istych otazok dookola ), samotne odpovede neboli problem kedze zakony som studoval uz pol roka dopredu :)
Ak to nahodou citaju ludia z PZ, tak dakujem, bolo to prijemnejsie ako som cakal :)
Este zajtra ZP a nakupne a maju odomna 1 s * :)

PS:Dakujem vybranym clenom fora za pomoc pri pripravovani postupu odvolania (ktore nebolo potrebne) a podavania ziadosti :)
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

OR PZ BAII sa opäť vyznamenalo svojím "client oriented" prístupom. Ráno prídem s vyplnenou žiadosťou o vydanie NP a...
uniformovaný úradník: "OK, zajtra ráno si pre to príďte."

zaskočený ja, keďže som bol v podstate na ceste za predávjúcim: PROSÍM?!

zopakoval to isté...

Keď som chcel vedieť aký je dôvod na to, aby mi nákupko nedal na počkanie, tak bol veľmi tajomný a odmietal povedať. Vedúci takisto a povedal mi akurát, že sa môžem sťažovať ak chcem... Je to zaujímavé, lebo doteraz bolo NP vždy (2x) na počkanie. Herr Führer oddelenia asi nevie prekusnúť, že ho z kraja z**bali a donútili vydať A-čko mladému chalanovi, alebo jeho podriadený je proste lenivý ***** a vedúci sa ho v tom zastáva. Ani jedno neni OK.

Keby mi povedal normálny a relevatný dôvod*, tak by som to bral úplne v pohode, ale tí je**via sú len neochotní a nevďační ***** zamestatní z našich daní. Normálne vyraziť také socky a nech sa skúsia uživiť v súkromnom sektore.

*za relevantný dôvod považujem napr:
- "Teraz sme mali skúšky a do zajtra musím mať nachystané všetky ZP, keďže sme to úspešným uchádzačom (teda pre týchto úradníkov KLIENTOM) sľúbili. Vďaka za pochopenie a strpenie"
- "Bohužiaľ, dnes ráno nám padla sieť a nevieme žiadosti nahadzovať do systému. Na ceste je už ale technik, takže do zajtra rána to máte pripravené. Stačí keď mi tu necháte paprierový formulár"
- "Bohužiaľ, mrzí ma to, ale kapacitne nestíhame, bude to najskôr zajtra..." (čo by ale asi nebola úplne pravda, lebo tam nemali vôbec nikoho a pán policajt sa iba preklikaval Facebookom na svojom phablete)

Ale ne... dilino sa zaťal a "nepoviem". Jak malé decká obidvaja. Jak je možné že takíto ľudia sú zemstnaní keď máme na SVK mieru nezamestatnosti vyše 14% !?!?!? Na ich prácu (prijať jedno tlačivo a druhé vydať, prípadne opísať 8 miestne číslo z hlavne a záveru a napísať to do počítača a zalaminovať kartičku) nie je potrebná absolútne nijaká predošlá kvalifikácia a mohla by ju robiť ktorákoľvek pani bez maturity náhodne vybraná z úradu práce, ktorá sa nevie zamestnať inak ako upratovačka (absolútne nič proti upratovačkám, ich prácu si narozdiel od nevďačných, neochotných, nedovzdelaných a polointeligentných** policajtov veľmi vážim), lebo je v tesne preddôchodkovom veku po 2x 3-hodinovom školení, ale s tým rozdielom, že by sa na vás pri tom možno ešte aj milo usmievala.

** Nemyslím si že úplne všetci policajti sú takí. Len väčšina....
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Zo zákona je na to doba 30 dni... Takze stazovat sa na nich nemozes, a oni to vedia... Tak si tu kupu este raz premysli a ak budes aj zajtra rozhodnuty tak si mozes zajst pre nakupko :twisted: (mozno Ti povedia že ho ešte nemaju vytlačene, veduci ho ešte nepodpisal, pripadne Ta oboznamia s 30 dnovou lehotou) a budu sa nadalej vyzivať ich mikromoci... Ja tomu hovorim psychotesty v praxi :D
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Áno, psychotesty v praxi to jednoznačne sú. Je to z ich strany tak strašne je*nuté, že s takou je*nutosťou sa človek len ťažko vyrovná s chladnou hlavou.... S 30-dňovou lehotou ma už Herr Führer oddelenia oboznámil. Ja som ho oboznámil s tým, že to nákupko mi tak či tak dať nakoniec musia a že je teda od nich dosť debilné (jemu priamo inými slovami) že to neurobia hneď.

Neboj sa, kúpu si určite nerozmyslím. To je ponuka ktorá sa neodmieta.... :D
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Ja teda neviem v kom je chyba, ale ja som na BA II nikdy nemal žiadny problém a už som tam evidovaný cca 20 rokov. Asi je chyba aj na druhej strane. Osobne používam pozdrav, úsmev a zázračné slovíčko prosím aj napriek tomu, že sú tam oni pre mňa a nie naopak ...
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Dodrzal som vsetko co etiketa kaze - pozdrav, "prosim"....

Na druhej strane si treba uvedomit, ze ONI su poskytovatelia sluzieb plateni MNOU a peniazmi, ktore ja (a vsetci ostatni danovi poplatnici) musia zarobit aby im ich stat potom odtrhol od huby a zivil nimi toto.....

Ked dojdem do restauracie, tiez mi casnicka nepovie, ze jedlo mi donesie az zajtra preto, lebo som ju nepozdravil dostatocne slusne a usmievavo. Naopak, ona ma byt ta co sa usmieva a je mila, lebo inak ju sef vyrazi ked mu ona produkuje nespokojnych zakaznikov. Ja sa odmietam spravat pätolízačsky a submisivne voci niekomu, kto mi za moje peniaze ma poskytovat sluzby a mal by sa snazit ich poskytovat v takej kvalite, aby som bol ja, ako jeho klient spokojny. To je zvratene myslenie.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Peterko chápem tvoje rozhorčenie :) ja som mal problém iba S pani, ktorá tam bola, ochota Z nej priam sršala... Treba sa len Z hlboka nadýchnuť, pretože takých ochotných ľudí stretávam každý deň, nestoja mi za vrásky na tvári :D možno sa len zle vyspali, každý máme niekedy zlý deň. Nech sa dari
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Na to ako slušne sa majú spravať, majú zákon o PZ, a zákon kde je na žiadosti 30 dnova lehota. Na ORPZ nie si v restaurácii, inak aj tam by sa k tebe časníčky tiež správali rovnako, ak by boli monopol a ty by si si jedlo nemohol pripravovať doma... každopádne Tvoje rozhorčenie plne chápem. Oni predsa pomáhajú a chránia z tepla kancelárskych stoličiek... :twisted:

česť všetkým policajtom čo chodia po pochôdzkach robia si svoju prácu poctivo a nezneužívajú svoje postavenie...
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Canis - dik. Kazdopadne ja osobne vnutri nie som z toho az tak zniceny ako to tu pisem... Len ma proste fascinuje ta arogancia.

Inak podla mna je na pristup tychto uradnikov (nie len policajnych, ale aj na danovom urade, UPSVAR (...) a napokon aj pri lekaroch v statnych nemocniciach) uplne jednoduchy recept - jeden dotykovy displej pri vychode a na nom kratky feedback form kde ohodnotis pristup uradnika/lekara s ktorym si sa stretol a nejaku vyznamnu cast ich platu odvijat od tohto hodnotenia. A pri tych, kde by sa vyskytovali dlhodobo nespokojni klineti/obcania/pacienti vo vysokej miere ich proste vyrazit. Ako som uz povedal, napr. v pripade tychto policajnych polobohov s vsemocnou peciatkou je ich nahradenie absolutne jednoduche, kedze ide o takmer uplne nekvalifikovanu a jednoduchu robotu ktoru zvladne takmer uplne kazdy.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Nedalo mi to ked som sa stale zamyslal nad absurdnostou toho, ze zakon dava realne uradnikovi moznost 30 dni sediet nad ziadostou o NP. Tak som si teda otvoril spravny poriadok a nasiel som tam toto:
Zákon o správnom konaní a.k.a. Správny poriadok napísal:§ 49
Lehota pre rozhodnutie

(1) V jednoduchých veciach, najmä ak možno rozhodnúť na podklade dokladov predložených účastníkom konania, správny orgán rozhodne bezodkladne.

(2) V ostatných prípadoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak, je správny orgán povinný rozhodnúť vo veci do 30 dní od začatia konania; vo zvlášť zložitých prípadoch rozhodne najneskôr do 60 dní; ak nemožno vzhľadom na povahu veci rozhodnúť ani v tejto lehote, môže ju primerane predĺžiť odvolací orgán (orgán príslušný rozhodnúť o rozklade). Ak správny orgán nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomiť.
Nie som pravnik a rad sa necham v tejto veci poucit.... Existuje na Slovensku spravny ukon ktory tu definiciu v odseku splna lepsie nez ziadost o vydanie NP?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

novy IS zbrojnych preukazov (dufam) bude umoznovat ziadat a nechat si vystavit NP elektronicky z domu alebo... a tomu ani sam neverim bude NP zrusene ako zbytocny administrativny ukon
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"