Problém so Sláviou 634

elegant_wozniak

Problém so Sláviou 634

Príspevok od používateľa elegant_wozniak »

Zdravím,
po dlhom čase som sa rozhodol kúpiť vzduchovku. Rozhodol som sa pre Sláviu 634,cal 5,5. Spolu so vzduchovkou som dostal aj jednu krabičku s diabolkami(konkrétne tieto: http://prntscr.com/2fdvo0) a ďalšiu krabičku s plochými diabolkami. Našiel som si teda čas a rozhodol ju nastrieľať. Nastrieľoval som ju s oblými diabolkami. Po nastrelení strieľala tak ako mala ale problém bol, keď som vyskúšal ploché alebo ostré diabolky(napr. magnum). Keď som s nimi vystrelil do terča, išli viac do ľava. Tak som teda nastreľoval ešte raz, ale s plochými a ostrými diabolkami. Keď som nastrelil, vyskúšal som opäť tie oblé. Strelali viac doprava. Jednoducho, keď nastrelím oblé, strieľajú tak ako majú, ale keď zas nastrelím iné, idú do strán. Čo som mal jednú starú slaviu(presný typ už neviem), tak tam bolo jedno akú som dal diabolku, streliala presne(aspoň strieliala tam, kde som aj mieril). Prosím vás, v čom je chyba ? V strelcovi ? V vzduchovke ? V diabolkách ? Za odpoveď vám ďakujem. :)
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

V prvom rade skús použiť poriadne strelivo.
Napríklad toto, prípadne toto môže byť vhodnejšie.

Kukni aj na sem.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ploche diabolky su urcene na tercovu strelbu. Diabolky s gulatou hlavkou napríklad na sport Field Target , alebo na strelbu vonku, v exterieri. No a tie spicate su urcene na lov. Skus pouzivat jeden druh streliva. Osobne by som odporucal diabolky znacky JSB a vybrat si konkretny typ. Odporucam to z vlastnej skusenosti. Vyber streliva je dolezita sucast pri strelbe. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"