Puškohľad

elegant_wozniak

Puškohľad

Príspevok od používateľa elegant_wozniak »

Zdravím,
v tomto "obore" som nováčik, čiže sa predom ospravedlňujem za nejaké nejasnosti.
Chcel by som sa vás opýtať, či nepoznáte nejaký kvalitný puškohľad do tých max. 30€. Kedže som písal, že som nováčik, neviem či je to dosť peňazí na kvalitný puškohľad, čiže by som poprosil o stručnejšiu odpoveď :D Momentálny puškohľad čo mám je 3-7x20. Ešte by som mal takú primitívnu otázku :D V čom je rozdiel medzi dobrým/kvalitným puškohľadom a nejakým lacným puškohľadom ? Predom vám ďakujem za odpovede :)
Koe.
Naposledy upravil/-a elegant_wozniak v 09 Feb 2014, 22:37, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Prepac, ale nemohol som odolat :shock: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Ale no tak, vsetci sme sa raz ucili chodit.

Najprv si ujasni na co ho chces, potom sumu ktoru si ochotny zan dat a tu na fore, pripadne ine, na vzduchovky zamerane, najdes co potrebujes.
elegant_wozniak

Príspevok od používateľa elegant_wozniak »

Pozeral som skoro všetky fóra, no všade iba optika nad 80€ pokiaľ si dobre pamätám .. Sumu, do tých 50€, ale ako som povedal, neviem koľko stoja kvalitné puškohľady, takže do tých 50€ max. Chcel by som ju používať ako každý iný. Streľba do fliaš, do terčov atp, na 15m+, cez leto možno nejaké krysy :D.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Neviem presne ako puskohlady, ale co sa delkohladov tyka, tak tie mensie kvalitne zacinaju niekde okolo 2000€ :)
Nemyslim ze by to malo byt inak pri puskohladoch.
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Martin. »

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Neodporúčam. Na airsoft alebo malorážku v pohode ale 15J vzduchovka mu ich rozmláti. Radšej pevné zväčšenie 4x32 alebo 6x40.
romanovx0
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa romanovx0 »

Na zaklade tejto recencie http://www.alexxxus.cz/nikko-stirling-m ... 2-AO-IR-MD som synovi na vzduchovku kupil

Nikko Stirling Mountmaster 4x32 AO IR MD

pevne zvacsenie 4x, paralaxa od 5m, MilDot, podsvietenie, idealne na take domace zuvanie.
Trochu drahsie ako je tvoj rozpocet, ale urcite nespravis chybu.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Puskohlad do 30€ a este kvalitny... na to zabudni. :)
Pokial to chces na pruzinovku, tak rataj s tym, ze ti to moze puskohlad poskodit, pokial nezvolis nieco kvalitnejsie. Zazil som uz rozsypane skla a odtrhnute zamerne osnovy na pruzinovkach. Myslim, ze aj 50 € nie je ktovie co. Precitaj si vzduchovkarske fora pred kupou a potom sa rozhodni. Taktiez uvazuj aj o dobrej montazi na puskohlad.
Napríklad overena optika je Delta Optical 4x32 AO , na pruzinovkach bez problemov, ale to nie je za 50 €.

Napr.:
http://www.ft-hft.sk/forum
http://www.vzduchovkari.sk
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Koey, aku mas vzduchovku ? Ak nejaku 7,5 J nemusis hned kupovat drahy puskohlad. Ale ak ma Tvoja vzduchovka 15 J, tam uz sa oplati si priplatit. Ja som dal na Hatsan Striker najprv cinsky puskohlad z dx.com, vydrzal tak 20 ran. Teraz mam variabilny LEUPOLD z merkuria.net, stal cca 50 Eur, som s nim velmi spokojny, na taku domacu zabavu postacuje.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Usetri si cas a peniaze a strielaj cez pevne mieridla, alebo kolimator, ktory by to mal vydrzat.
Ked cas a tvoja penazenka dozreje, tak potom si kup daco poriadne s cim ti radi poradime.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Koey napísal:neviem koľko stoja kvalitné puškohľady
Na vzduchovku?
Začína sa to niekde na 800€ (big nikko) a končí okolo 3500€ (march). :)

Na pružinovú vzduchovku je celkom chválený aj NS Airking 4-12x42. Stojí ale skoro 3x viac ako tebou stanovená cenová hladina.
Koey napísal:V čom je rozdiel medzi dobrým/kvalitným puškohľadom a nejakým lacným puškohľadom ?
V kvalite skla, presnosti "klikania", odolnosti (pružinovka dokáže bez problémov"rozkopať" aj optiku určenú na guľovnicu), atď...
elegant_wozniak

Príspevok od používateľa elegant_wozniak »

Takže ďakujem za odpovede :). Ak ešte môžem doplniť, rozpočet sa mi doplnil do tých 50, max. 60€. Čo sa týka tohto puškohľadu, je zlý, rozsype sa ? Nikko Stirling Mountmaster 4x32 AO IR MD
kj
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa kj »

Máte niekto skúsenosti s optikou Walther 4-12x50 CI ?

http://www.vzduchovky-levne.cz/Puskohle ... escription

Je tento puškohľad vhodný pre pružinovú vzduchovku ?
Používateľov profilový obrázok
Montana
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Montana »

Puškohľad Walther 4-12x50 CI som kúpil pred rokom za účelom používať ho na HW 97K a to mi bol odporúčaný aj od predajcu. Neskôr som sa na fórach dočítal, že na pružinovku nie je vhodný, tak som ho pre istotu dal na synovu PCP-čku. Zatiaľ spokojnosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"