Broky 4,5 mm

mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Broky 4,5 mm

Príspevok od používateľa mardzo »

Broky som pouzival do 620 a neskor aj v 631Lux. Su presne a maju lepšiu prieraznost ako diabolky ktoré som zavrhoval.
Teraz som po rokoch kupil Hämmerli 900 Combo. Kupil som diabolky JSB Exakt 4,5mm. Chcem sa opat vratit k brokom.
Vraj ničia vyvrt v hlavni. Neviem koho napadla takato blbost. Tiež sú z olova a 620 aj 631 mali drážky v pohode. Takže striela tu niekto s brokmy?
matias
prispievateľ
Príspevky: 113
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa matias »

Kritikové střelby broky poukazují na to, že nejsou dokonale sférické - negativní vliv na přesnost a výkon,
nejsou s čistého olova, díky příměsím jsou tvrdší - negativní vliv na vývrt, na rozdíl od diabolek ( díky jejich
sukýnce ) nejsou ve vývrtu na těsno - nižší výkon.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

mardzo napísal:Su presne a maju lepšiu prieraznost ako diabolky ktoré som zavrhoval.
To znie zaujímavo, ale obávam sa že ani v jednom bode nemáš pravdu. :)

Ešte otázka: Čo považuješ za presnú streľbu?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

matias napísal: díky příměsím jsou tvrdší - negativní vliv na vývrt
nevidím tam smajlíka :?:
hádam nemyslíš vážne.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

U hf900 je to úplne jedno. Ak nemáš nejakú kvalitnejšiu vzduchovku a stačí ti na 30m občas trafiť A4 tak broky kľudne používaj.
Vyvrt je z tvrdšieho materiálu ako brok (ak nepoužiješ BBs :wink: )...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Broky do vzduchovky sme pouzivali este ako deti, pred vyse 30 rokmi, ked nam dosli "drahe" diabolky. Presnost bola nizsia, ale viacej "srandy" :) lebo broky mali vacsiu tendenciu odrazit sa od tvrdej prekazky pri dopade pod uhlom... Ine "vyhody" sme nepozorovali.
Na 30m dnes zasahujem plochu formatu A6 s 90% uspesnostou. Ale iba pri pouziti JSB Exact co mi na tomto fore dobre poradili (S630/77 4.51mm). Vcera som minul dalsie balenie, predposledne co mam momentalne doma. Tak som na skusku vytiahol nie presne diabolky z Levic a po 3 vystreloch znechutene odlozil. Podarujem ich, alebo necham pre nastevy s detmi, nech si mladi chlapci pod mojim dozorom zastrielaju na zahrade.. Tolko k teme broky vs diabolky vs presne diabolky.
matias
prispievateľ
Príspevky: 113
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa matias »

O poškozování vývrtu při použití broků se vedou nekonečné diskuze. Nepřikláním se na žádnou
stranu, navíc u vzduchovky za 100 euro to je šumafuk. Je ale zajímavé, že např. Jirka Dressler,
výrobce vysoce kvalitních flobertek, rozhodně nedoporučuje i jen na čištění mosazný kartáček.
Takže pořídím-li si ke své vzduchovce novou hlaveň např. od
http://www.aczshop.cz/product_info.php? ... cts_id=311
potom budu vážně přemýšlet o jakékoliv abrasi způsobené střelivem. Ale opravdu, co střelec, to
jiný názor, za který položí hlavu na špalek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"