Cim mazat vzduchovku

inspiring_euler

Cim mazat vzduchovku

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Cim mam mazat vzduchovku aby si udzala trvaly vykon? Kamarat mi odporucil konkor 101. Ked ju nastierkam konkorom striala paradne, ukazkovo. Ale po takych 50 ranach zacina slabnut. Akokeby isiel piest nasucho. Co pouzivate vy?
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

ja miesam konkor s vazelinou do takej podoby ze je to hustejsie ale leje sa to toto nalejem do piestu a frci ako nova ked nemas konkor pouzi WD 40 tiez je dobra dokonca ma aj odhrdzovaci ucinok ale ak by si mal silnu vzduchovku radsej pouzi silikoniovy sprej je nehorlavy oproti WD a Konkoru tie dokonca vybuchuju :wink:
inspiring_chaplygin

Príspevok od používateľa inspiring_chaplygin »

jj, já používám taky konkor
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Dnes vecer ma konkor poriadne sklamal. Isiel som z kamaratmi si trocho zastrielat a po pol hodine mi strielala tak ze by som sa ju nebal prilozit si medzi oci. Gulicku mi vyhodilo asi 3 metre pred mna. Zostal som poriadne vytoceny :x . davnejsie som skusal aj WD-40 ale to bolo este horsie, a silikon tiez nebol boh vie co. Nasral som sa a dal som tam moj stary oblubeny prevodovy olej. Ano prevodovy olej a dokonca z mojej babetty. Je to riedky olej, trosku zo zaciatku dymi ale konecne to ma grady! Takze zostanem asi pri tom mojom prevodovom oleji. Konecne striela tak ako sa na vzduchovku patri!
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

prevodovy alebo tiez aj trafo olej da sa len trafo je trochu redsi :wink:
eager_goldwasser

Príspevok od používateľa eager_goldwasser »

ja to mažem buď WD - 40 alebo použijem ako na ostré zbrane KONKOR.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

mne to tak nejak drhlo .. keď som používal tie riedke oleje ako konkor a spol., odkedy cvrknem do piestu motorový olej, tak to dlhšie chodí lepšie.. riedke mi prídu tie oleje .. tento istý problém riešim (asi zbytočne) aj v ostrých zbraniach, len tam je problém s plameňom a karbonovaním. Nebola origo vo vzduchovkách tých ruských taka akoby vazelína ? taka riedka ?
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Nerad vam kazim zabavu s dieselingom, ale do vzduchovky sa nic nema striekat. Striekanim olejov do valca iba sposobujete ze sa docasne zvysi vykon horenim tohto oleja. Ziadnym olejom dlhodobo nezvysite vykon 7,5J alebo 15J vzduchovky. Jedine co tym docielite bude, ze po 100vystreloch sa vam bude zadierat piest o znecisteny valec, pripadne sa znici tesnenie. Ked chcete strielat presne tak treba aby bol vykon pri kazdom vystrele rovnaky. Ja to robim tak ze valec vystriekam WDckom a vyutieram do sucha aby bol co najcistejsi. Pokial by tam bola vazelina, tak vykon klesne. V pripade oleja bude horiet. Nieje problem ze pojde tesnenie na sucho. Stare kozene tesnenia trebalo olejovat ale to bol vykon do 5J, novym plastovym tesneniam to nevadi. Jedine do piesta davam trochu vazeliny, ale to len koli pruzine. Moje skusenosti. Neda sa zariadit aby ste tam nastriekali olej, zvysili tym vykon jeho horenim a pritom nenicili vzduchovku a dufali ze bude stale rovnako strielat.
inspiring_hopper

Príspevok od používateľa inspiring_hopper »

A co tak motorovy olej pre 4takty co ide do mojej kosacky??? Je to Briggs & Stratton nejaky ... do slavie 630 robenej v roku 1977. Alebo ma este napadlo spravit nejaku zmes vazeliny , WDcka , konkora a motoroveho oleja :-D
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

do tej slavie ti to moze byt jedno ale tie spreje tam moc nedavaj daj si tam radsej ten olej s kvapkou vazeliny
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Ja som si len 1x dal do vzduchovky WD alebo konkor a uz to tam nikdy nechcem vidiet! Po par vystreloch sa zadrhaval piest. Teraz tam mam prevodovy olej z mojej Babetty :D a nemozem vynachvalit. Namazal som to poriadne davno a este drzi, a nedymi. WD a konkor je dobry skor na cisteie hlavne ked rozpustaju olovo. Tam ich pouzivam.
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

predvcerom som menil pruzinu vo vzduchovke a premazal som piestik a celu komoru grafitovou vazelinou....tak mi doporucil predajca a aj kamarat.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

no ano ale je dobre ju aj vycistit do sucha a namazat na novo po case lebo prednedavnom som kamaratovi rozoberal 631 a mal tam 10 rocnu vazelinu a dole do veru bohvie ako neslo :oops:
friendly_rosalind

Príspevok od používateľa friendly_rosalind »

Prosím vás chcem sa spýtať na správne mazanie vzduchovky. Kde ju mám mazať, ako, a čím? (Hammerli 900) Čítal som si tu, že sa rýchlosť a sila náboja pomaly znižuje. To môžem len potvrdiť. Prvé vystrelené náboje prešli 2 cm doskou. Teraz sa zastavia niekde v polovici. (po cca 500 diabolkách). Myslíte že sa po správnom namazaní sila a rýchlosť zas zvýši? ďakujem.
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

A volá sa to diesling..už to bolo vyššie spomenuté.
Ja vzduchovku zvnutra nemažem ani neolejujem a strieľa stále rovnako dobre. Po strieľaní ju poutieram, kus naolejujem aby ju líška nezožrala, inak nič. Raz príde čas keď to rozoberem, vyčistím a nastriekam balistolom ale teraz sa mi s tým s...ť nechce... a čo je silnejší argument, nemám na to dôvod. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"