Strieľanie zo vzduchovky v garáži

Používateľov profilový obrázok
ppapso
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 6 months

Strieľanie zo vzduchovky v garáži

Príspevok od používateľa ppapso »

Minule som diskutoval s kamarátom a nevedeli sme sa zhodnúť. Je možné strieľať zo vzduchovky v garáži, ktorá je v garážovom dome, ale je samostatná a uzavretá? Z môjho pohľadu je to súkromný pozemok, kde tým, že je uzavretá, je zabezpečená bezpečnosť susedov a aj iných a tak by to malo byť v zmysle zákona v poriadku. Ale môžem sa mýliť vo výklade zákona a tak sa pýtam aj vás. Aký je váš názor?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

V ktorej časti zákona si si nie istý a máš pochybnosti, že by si sa mohol mýliť?
(11) Streľba zo zbrane kategórie D uvedenej v § 7 ods. 1 písm. b), c), d), g), h) a l) je zakázaná na mieste, kde môže byť ohrozený život alebo zdravie osôb alebo spôsobená škoda na majetku.
Myslím, že je to celkom zrejmé z daného par. 56. Ak sa jedná o vlastnú uzavretú garáž, bez prístupu verejnosti, tak netreba ďalej nič riešiť. Teda pokiaľ sa bavíme o plynovej zbrani do 15J.
Používateľov profilový obrázok
ppapso
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa ppapso »

Áno, ide o uzavretú súkromnú garáž bez prístupu verejnosti a o obyčajnú jednoduchú zalamovaciu vzduchovku. Takže som sa nemýlil. Vďaka za odpoveď.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

koľko metrov na dĺžku ma ta garáž?
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"