vz. 47

inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

par ludi poznam co ju maju aj v skolach byvavali tieto stare 631 neskor kupili novsie
elegant_bartik

Príspevok od používateľa elegant_bartik »

Milox napísal:Aky mate nazor na staru vojensku vzduchovku vz. 47? Mam moznost ju zohnat za nejake drobne ale nefunkcnu. Oplati sa mi to? Ako stiela? Aku ma silu?
Moja 47-ka je pomerne slaba, ale niekolko rokov bola skladovana natiahnuta (nez som sa k nej dostal)... :(
Vzduchovky vz. 35 a 47 boli urcene pre armadu na vycvik, takze na vlastnych vykonoch a presnosti nezalezalo. Ale aj tak je solidna.
Podla mna je vhodna na zabavu a uplne zakladny vycvik... Ak by bola naozaj lacna, oplatilo by sa to kupit...
Este dodatok: casto pocuvam nazor, ze "striha" broky. Je to pravda, ale vacsinou vtedy, ked je pouzity nespravny priemer. 47-ka totiz nema raz 4,5mm ale 4,46mm, takze je potrebne pouzivat vhodne broky (c. 10 = 4,46mm, nie c.11 = 4,5mm).
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Mám vz. 35 aj vz.47 sú to dobré hračky na zábavu meral som usťovku zo srandy na vz. 47 moja má 110-120 m/s.
jane25
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jane25 »

ahojte vie mi niekto poradit neaky setrny sposob ako odstranit z hlavne hlinik a olovo lebo som dostal tuto vzduchovku a mala zadrhnuty brok a chlapik sa snazil ho vyrazit hlinikovou tyckou co sa tam prirodzene tiez zasekla existuje neaky pripravok alebo kyselina alebo nieco podobne na odstanenie?
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Ja som tiež riešil upchatie brokmi , pár kusov jednoducho vyrazíš , keď ich tam bolo viac urobil som si prípravok cca 4 mm rovný hrubý drôt na zváranie / používajú vodári , plynári / na konci vybrúsiš ako vrták a spoľahlivo olovo jemne vyvŕtáš , ostane len tenký okraj ktorý potom opatrne vyklepeš , alebo na primerane dlhú guľatinu privaríš alebo natvrdo mosadzou prispájkuješ vrták 4 mm a opatrne odvŕtaš .
Na chémiu zabudni .
jane25
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jane25 »

tak asi ostava jedine spravit ten dlhy vrtak lebo vyrazit to nejde koli tym hlinikovim palickam co tam narval chlapik tie sa tam pekne rozklepali keby len broki boli to by som uz davno poriesil lebo uz som to robil len ten hlinik ale ajtak dakujem za odpoved
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"