6.35 alebo 5.5

ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

ostrolucan napísal:Chlapi chcem sa vas spytat ci je mozne aby mal Hatsan 135 cal.6,35 ustovku 190 m/s pri 16 J?Nezda sa vam to nejako vela pri tej velkosti a vahe diabolky?
Nie je uvedená váha diabolky, ale pri tom kalibri a tej rýchlosti je to určite cez 16J.
Napríklad s JSB Exact King (váha diabolky 1,645g) by bola Eo pri tej rýchlosti 29,69J
Milox napísal:Jednu v kalibri 4,5 a jednu v 5,5mm a obe tieto vzduchovky by strieľali po 175 m/s (ale každá v inom kalibri...napríklad 630 a 634 v 5,5mm). Ústovu energiu by mali rozličnú to je jasne, ale rýchlosť strely rovnakú. A zaujíma ma že ktorá strela bude mať väčší a účinnejší dolet.
Zaujímavá otázka. Ak má niekto "po ruke" nainštalovaný chairgun nech to tam nahodí.
Každopádne pri Vo 175 v 4,5 (JSB Exact 0,547g) je to 8,37J a v 5,5
(JSB Exact Jumbo 1,030g) je to 15,77J
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Chcel som si nainštalovať GairGun ale vypisuje mi nejaku chybu a nejde mi to sakra :x
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

Mna by aj tak zaujimalo aka raz by bola najlepsia pri 35J.4,5-5,5 alebo 6,35?
Naposledy upravil/-a inspiring_hertz v 15 Okt 2010, 15:58, upravené celkom 1 krát.
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

To tu nieje nik,kto by to vedel..................?
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Hmmm neviem ti povedať....

Ale ja by som išiel asi do tej 5.5mm, 6.35 to sa mi zdá už veľa...toľko môj osobný názor :wink:
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

Dakujem aj za ten.Inac aj ja som som si to myslel,pretoze ta 6,35 je uz naozaj velka to uz je aspon na 50J monstra........... :shock:
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Loviť zajace vzduchovkou čí aj len na oká je pytliactvo.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Rovnaka ustovka + ina vaha strely = ine vysledne J. O vyuziti tychto J (ucinny dostrel) a balistickej krivke to ale priamo umerne vypovedat nebude. 5,5 a 4,5 nemozu mat rovnaku ustovku, ak maju mat obe v zavere 16J.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"