6.35 alebo 5.5

thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

6.35 alebo 5.5

Príspevok od používateľa thrash »

zdraim mam doma starucku a dost pokrivenu :) iž 22 a rad by som si kupil nejaku novu ale uvazujem na cal. 6.35 alebo 5.5 olsovila ma

*Gamo Viper Max cal.6,35mm
*Diana mod.34 Classic Professional 5,5mm, 16J (ta je aj pekana ale draha:) )
*gamo CFX 5.5

ide mi hlave o JOULY, viete mi poradit ci maju (hore uveden) nejake upravy piestov - dierka v predu a pod. pre znizenie energie (niezeby 16 j bolo malo.. len informativne), alebo nejake odporucania. diky
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

a este by ma zaujimal rozdiel medzi DIANA 34 cal. 5.5 a diana 350 magnum 5.5 - podla toho co som nasiel su uplne rovnake ale to by nemalo zmysel :?: :idea:
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

nikto nic?
no pokial tu je niekto kto pozna vzduchovky diana bol by som rad, asi si zriesim: DIANA 350 magnum 4.5 16J
-chcem sa opytat tuto vzduchovku som videl aj vo verzii 16 j a v zahranici aj v 34 J ??? a pritom nazov je ten isty len jouly sa lisia - nemylim sa ked si myslim ze ta co sa predava na slovensku 16J ma oproti tej co sa preddava v zahranici 34J iba dieru v predu v pieste ?
friendly_blackburn

Príspevok od používateľa friendly_blackburn »

6,35 je v zákonnom limite blbosť, 5,5 sa dá ( sám som mal a mám všetko v 5,5) ale ak si chceš fajne zastrielať aj presne tak ber 4,5.
friendly_hypatia

Príspevok od používateľa friendly_hypatia »

Neviem ci ma zmysel strielat zo vzduchovkou na nejakeho skodca vzdialeneho viac ako 20m,akurat ho tak poškrabkáš za uškom :-)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

:D tak to asi zijes stale vo svete slavia 631 i ked ta tiez bola účinná aj na väčšiu vzdialenosť :D ... pozri ake druhy diaboliek a brokov mozes v dnesnej dobe pouzit ..... a kolko druhov vzduchoviek je a pochopíš ze je uz uplne ina doba :D


zavesil som sem aj videa zduchovka VS zajac ....... :twisted:


inak v UK sa bezne pouzivaju na lov drobnej.

http://www.youtube.com/watch?v=vq4bm9CvcqI
http://www.youtube.com/watch?v=Qns9OTA2 ... re=related
friendly_hypatia

Príspevok od používateľa friendly_hypatia »

:D neboj sa nezijem, mám doma vzduch. 15J,270m/s ale nemyslim ze bez vymeny pzužiny by stym bol lov zajacov reálny
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

no aj ja si myslim ze ked lov tak musi byt silnejsia ako 15-16J a podla vsetkeho najlepsie v kalibri 5.5 (.22) pokial by som dokazal na zriesit vzduchovku 5.5mm silnejsiu ako 15 J co je na slovensku zakonna hranica tak nevaham.
-aj zo 4.5mm sa da lovit staci pouzit tazsiu diabolku + expanzna dutina napr. bezne su .177 0.5 g ale na lov zoberiem 0.85 g a este ta expanz. dutina
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

Chlapi chcem sa vas spytat ci je mozne aby mal Hatsan 135 cal.6,35 ustovku 190 m/s pri 16 J?Nezda sa vam to nejako vela pri tej velkosti a vahe diabolky?
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

A teraz sa chcem ja niečo opýtať čo ma dosť zaujíma. Chcem Slaviu 634 v kalibri 5,5 a už som o tom konzultoval aj z predavačom v poľovníctve aké ma plusy a mínusy oproti 4,5 :wink:

Ale zaujíma ma toto: keby som mal dve vzduchovky. Jednu v kalibri 4,5 a jednu v 5,5mm a obe tieto vzduchovky by strieľali po 175 m/s (ale každá v inom kalibri...napríklad 630 a 634 v 5,5mm). Ústovu energiu by mali rozličnú to je jasne, ale rýchlosť strely rovnakú. A zaujíma ma že ktorá strela bude mať väčší a účinnejší dolet. Či 4,5 v 175 m/s alebo 5,5 tiež v 175 m/s.
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

Vačši (dalej) dolet bude mat samozrejme 4,5 a ucinnejsi pri dopade zase 5,5.Je to dane vahou diabolky.
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Ale prečo by mala mať práve ľahšia diabolka väčší dolet (pri rovnakej rýchlosti)? Veď podľa mňa predsa len väščiu zotrvačnosť a hybnosť má ta ťažšia letiaca tou istou rýchlosťou, nie?
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

lebo je tazsia.........mal som obidva kalibre.Pri strelbe na cca.20 metrov min. rozdieli,ale strelba na vacsie vzdialenosti to uz bol rozdiel.Na 50 metrov mal moj Crosman Benjamin 392 to je ta 5,5 pokles asi 60cm,pricom 4,5 ma asi okolo 20 cm(zalezi od pusky).A este jedna zaujimavost na 30 metrov ten Crosman nerozbil flasu,ale Ruger Air Hawk Elite 4,5 ju rozbije na 40 metrov ako nic.Zaujimave..........cize ak to nieje nejaka super draha 5,5 tak max.na 20 metrov.Tot moje skusenosti......... :lol:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

... chyba v čítaní :roll:
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

ostrolucan napísal:lebo je tazsia.........mal som obidva kalibre.Pri strelbe na cca.20 metrov min. rozdieli,ale strelba na vacsie vzdialenosti to uz bol rozdiel.Na 50 metrov mal moj Crosman Benjamin 392 to je ta 5,5 pokles asi 60cm,pricom 4,5 ma asi okolo 20 cm(zalezi od pusky).A este jedna zaujimavost na 30 metrov ten Crosman nerozbil flasu,ale Ruger Air Hawk Elite 4,5 ju rozbije na 40 metrov ako nic.Zaujimave..........cize ak to nieje nejaka super draha 5,5 tak max.na 20 metrov.Tot moje skusenosti......... :lol:

Ale mňa to zaujíma ako porovnanie dvoch kalibrov pri rovnakej ústovej rýchlosti. Konkrétne dvoch čo majú 175 m/s. Zo slávie 630 mám vystrieľané už kilá olova a teraz chcem 634 ale už 5.5 kaliber aj na potkanov čo robia neplechu a behajú od susedov. Viem ako strieľa 630 (631)a ako lietajú, ale mňa to zaujíma na porovnanie z 15J slaviou 634 pri 5.5mm.

Proste ma zaujíma ako to bude strieľať 634 oproti 630 ked majú rovnaké úsťovky ale je väčšií kaliber. Iba toto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"