Lov skodnej so vzduchovkou

eager_ishizaka

Lov skodnej so vzduchovkou

Príspevok od používateľa eager_ishizaka »

nechcem dalsou vzduchovkovou temou poburit tzv. antivzduchovkarov ale lov je nieco uzasne co prinasa plno skusenosti a zazitkov o ktore sa treba podelit ..a nemusi to byt lov "vysokej." niekedy tuto tuzbu,staru ako ludstvo same,naplni aj obycajny potkan...
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

no ja som tiez zvykol na zahrade "polovat " so vzduchovkou na vrabce ... :D
eager_ishizaka

Príspevok od používateľa eager_ishizaka »

vsak aj ja...ale cloveku tych vrabcov neskor pride luto :cry: tak uz ich pukam len tak rekreacne,aby som nevysiel z cviku.ale je pravda ze taky krdel tam toho uz aj dost zozerie.ale strelit potkana..to je ina vec.to uz je uspech.ked nam kocur vydrhol kraliky,odvtedy kazda macka co prisla do nasej zahrady odisla o diabolku tazsia :twisted:
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

Lykantrop18 napísal:vsak aj ja...ale cloveku tych vrabcov neskor pride luto :cry: tak uz ich pukam len tak rekreacne,aby som nevysiel z cviku.ale je pravda ze taky krdel tam toho uz aj dost zozerie.ale strelit potkana..to je ina vec.to uz je uspech.ked nam kocur vydrhol kraliky,odvtedy kazda macka co prisla do nasej zahrady odisla o diabolku tazsia :twisted:
no na macky by som nikdy nestrielal, pripada mi to uz take "normalne" zviera a ja mam zvierata velmi rad(najma psy)...

potkany strielat je ok . inak aj vela znesu su to odolne mrchy
eager_ishizaka

Príspevok od používateľa eager_ishizaka »

ja mam zvierata tiez velmi rad....a psy milujem...ak mi to vyda chcel by som ist studovat kynologiu.ale macky neznasam :twisted: su to take mrchy hnusne tulave...a k tym potkanom(pardon za vyraz,ale to ich vystihuje) su to riadne kurvy odolne.ja som ich strielal SL 620...prestrelilo ho to naskrz a plazil sa prec.asi to bolo nevhodnym strelivom.teraz mam 634.s tou si na ne posvietim.
vigorous_leavitt

Príspevok od používateľa vigorous_leavitt »

no zdravim lovci, lov potkanov plne uznavam. Tktiz vlastnim SL 620 a mam taky mali problrmik. Chcel by som tam nainstalovat puskohlad Gamo 4x28 TV alebo nico s podobnymy vlastnostami. Ale nemam ho tam jak prichytit. Ostatne vzduchovky tam maju tie drazky a ich tam nemam tak s tym mam problem. Nemate dake rozumne riesenie? Vopred vdaka a inac jak si bol s tou puskou spokojny?
eager_ishizaka

Príspevok od používateľa eager_ishizaka »

nazdar.kym som nemal sl 634 tak som bol s nou spokojny...teraz ked z nej vystrelim tak mi pripada strasne slaba v porovnani so sl 634...takze tak....zda sa mi ze tu diabolku to len tak vypluje :D a nepacilo sa mi na nej ze som si nevedel nastavit mieridla...je to take obmedzene....a tiez som rozmyslal nad tym puskohladom na sl 620 ale ked som kupil novu vzduchovku vykaslal som sa na to...
vigorous_leavitt

Príspevok od používateľa vigorous_leavitt »

no je pravda ze to nastavovanie tych mieridiel je z casti obmedzene. Ja som nemal moznost strielat z SL 634 takze neviem to porovnat. Z inej vzduchovky som strielal len z Gamo Combo Shadow 640 4,5 a to sa mi zdalo o trochu slabsie a este aj sa zdalo ze stiela trochu hlucnejsie. A na tej 634 mas uz asi aj puskohlad, ze? A aku mas ustovku? No budem to musiet dako poriesit s tym puskohladom.
eager_ishizaka

Príspevok od používateľa eager_ishizaka »

pisu jej ustovku 220 m/s ale niektori hovoria ze ma 200...ale ja myslim ze to bohate staci...
optiku som mal...bushnell variabil 6-12x 44 ale to bolo len docasne riesenie...idem kupit nejaky so 6x zvacsenim...a nie variabil :roll:
vigorous_mendel

Príspevok od používateľa vigorous_mendel »

chlapci, dajte vediet, kto kde polujete na potkany?rad by som si vybehol trochu zastrielat. je to cim dalej tym tazsie, ciernych skladok ubuda a na oficialne smetisko ta len tak nepustia. kto nema doma chliev alebo kurniky, asi sa k potkanom dostane tazko...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

na Luniku IX sa rozmnozili.Ich pomer k obyvatelstvu 1:1
Dnes som to pocul v rozhlase.
eager_ishizaka

Príspevok od používateľa eager_ishizaka »

a akym strelivom na potkany strielate? mne sa najviac osvedcili diabolky match teda s plochou hlavickou.
nechapem preco vsetci vyrobcovia trvaju na to ze na lov su vhodne diabolky so spicatou hlavickou...to je predsa blud.... :roll:
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

za niekolko tyzdnov uz budu ceresne a to je cas na lov skorcov......

http://img4.net/public/pview/10439/P315 ... vs_kat.jpg
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Keď to tu čítam, mám chuť kúpiť vzduchovku a po rokoch si oživiť spomienky na víkendy u prababky na dedine, kde bolo vždy na čo strieľať.
8) :lol:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Len aby tu nebol medzi namy nejaky ochranar :lol: lebo par ich poznam :wink: Veru aj ta moja staručka 631uz ma vela zarezou na pažbe :lol: cela je dorezana od všetkeho škodneho :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"