Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 18 Jan 2019, 05:18

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1133 z 1165
 [ Príspevkov: 17475 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135, 1136 ... 1165  Ďalší

Z dennej tlače

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Z dennej tlače
PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 17:41 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

"He's my hero," Washington (zamestnanec toho mekaca) said. "Because I can only imagine how it would've went if he wasn't armed."

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 18:51 
expert

OK nechajme presidenteho tak, ale budem reagovat na bieleho kona...

Dantes : kde som pouzil bieleho kona???? Tym ze som uzavrel zmluvu s realitkou, odviedol jej percenta, ktore boli nasledne zdanene??? Tym, ze som vyuzil, ze realitka je poistena prave na taketo veci aby kupujuci /teda ja/ nezostal bez nehnutelnosti a bez penazi???
V mojom pripade je zapis v katastry "byvaly vlastnik - terajsi vlastnik". Nenajdes tam "medzivlastnika" na 6 dni...
V pripade o ktorom sa diskutuje je zapis "byvaly vlastnik - vydrzanie - biely kon - novy vlastnik" a to vsetko za 6 dni... Nemyslis, ze je tam rozdiel???

A este poznamka k zapisom na "malych" katastroch. V tej dobe ani na tak malych katastroch neslo "cisto" a "cestne" bez vsimneho zapisat za 6 dni horeuvedene....

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 19:03 
občasný prispievateľ

Pekna reakcia zakaznika...
...ale kedze nie sme v USA (ktore inak neobdivujem, skor naopak) viem si predstavit, co by podla nasich zakonov a policajnych zvyklosti nasledovalo u nas: zacatie trestneho stihania a vznesenie obvinenia na zakaznika za zabitie (mozno aj vrazdu), navrh prokuratora na vazbu (a vysoko pravdepodobne by ho sud do vazby aj zobral), okamzite zaistenie vsetkych zbrani, ktore strelec vlastni, asi celkom dost zdlhavy priebeh pripravneho (vypracovanie najmenej 3 znaleckych posudkov) a sudneho konania s nie uplnbe istym oslobodenim strelca na zaklade NO...

uprimne povedane, pokial by neslo o bezprostrednu ochranu zivota mojho alebo mojich najblizsich, asi by som si 3x rozmyslel, ci zacat strelbu v NO na obranu niekoho tretieho s vidinou niekolkych noci stravenych v CPZ alebo par mesiacov vo vazbe... :(

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 19:56 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

no to tazko povedat, ci by bolo casu cakat ci bezprostredne bude utocit na mna alebo na mojho syna... podla popisu vletel dnu a spustil strelbu....
asi nebol priestor cakat ci sa otoci vyhradne voci mne...
ale tu sa to lahko pise...
mozno by som ostal stat ako obareny, alebo prilahol syna... tazko povedat, ale urcite by som v tej chvili neuvazoval, ako a kde ma budu organy cinne v trestnom konani potahovat...

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 20:10 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

mabo píše:
...nebol priestor cakat ci sa otoci vyhradne voci mne...

to mi pripomenulo: Nebyl čas lámat si hlavu kdo je kdo :)

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 20:12 
častý prispievateľ

erebos, len pokoj, nechcel som utocit na tvoje predsednictvo :D . Pisal si, ze si to prehnal cez nejakeho kamarata a taketo "nastrcene" osoby su obdobou bielych koni, hoci nekoncia zahrabani v lese. Nie je to nic protipravne ani neeticke, iba opatrne. Mier.

Zaujimavy clanok ku koncu WWI: https://www.postoj.sk/37636/koniec-habsburskej-rise

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 20:24 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

sniper:
§25 trestného zákona - nutná obrana : (1 )Čin ináč trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem ...atd.

Obrana pouzitim strelnej zbrane je de facto trestny cin. Z pod tarchy obvineni moze dotycneho oslobodit az sud ktory posudi ci sa jednalo (alebo nie) o KN. Netreba sa teda divit ze v tom procese dochadza aj k obmedzeniam na pravach a slobode - s tym treba ratat a nemyslim si ze by to bolo nejake specifikum ktore mame iba u nas na Slovensku.
S predstavou ziveho vstupu priamo z miesta cinu, pozujuc pred kamerami so zbranou z ktorej sa este dymi sa treba rozlucit.

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 22:19 
expert
Obrázok užívateľa

sniper: neviem z čoho pramení tvoja depresívna prognoza? Máš k dispozícií konkrétne prípady z našej krajiny? Alebo len všeobecne konštatuješ, lebo tak je to v SR zvykom?

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 22:44 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

V CZ bol teraz nedavno pripad pouzitia zbrane v NO. Po prestudovani svedeckych vypovedi a dokazov to prokurator nezaloval a vec zastavil.

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 23:00 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Tentoraz palec hore Sulikovi:
Globálny pakt OSN o migrácii je nebezpečný dokument a opozičná SaS je zásadne proti tomu, aby ho Slovensko podpísalo.

Otazka pre nasich inzinierov, je mozne vykolajit rychlovlak natiahnutym drotom ponad kolaje ?
v Nemecku sa pokúsili vykoľajiť vysokorýchlostný vlak

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 23:02 
občasný prispievateľ

theplaky píše:
Z pod tarchy obvineni moze dotycneho oslobodit az sud ktory posudi ci sa jednalo (alebo nie) o KN.

Práveže obvinenie nemá čo byť vznesené, pokiaľ na podklade trestného oznámenia alebo zistených skutočností po začatí trestného stíhania nie je dostatočne odôvodnený záver, že trestný čin spáchala určitá osoba (§ 206 ods.1 TP).

theplaky píše:
Obrana pouzitim strelnej zbrane je de facto trestny cin.

Nie je. Nutnú obranu a okolnosti vylučujúce protiprávnosť si mýliš s okolnosťami vyučujúcimi trestnú zodpovednosť alebo s dôvodmi zániku trestnosti.
:arrow: Okolnosť vylučujúca protiprávnosť znamená situáciu, že trestne zodpovedný páchateľ síce naplní znaky skutkovej podstaty trestného činu, ale keďže napĺňa aj podmienky okolnosti vylučujúce protiprávnosť, nebude skutok posudzovaný ako trestný čin, lebo mu chýba protiprávnosť.

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 23:13 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

greenie píše:
Otazka pre nasich inzinierov, je mozne vykolajit rychlovlak natiahnutym drotom ponad kolaje ?
v Nemecku sa pokúsili vykoľajiť vysokorýchlostný vlak

Za pokusom o vykoľajenie vlaku mohol stáť pravicový extrémista
Citácia:
Náraz súpravy v rýchlosti 200 km/hodinu poškodil čelné sklo vlaku, k ujmám na zdraví však nedošlo.
Experti predpokladajú, že ani kombinácia napnutého oceľového lana a na koľajniciach umiestnených drevených klinov by súpravu nebola mohla vykoľajiť.

K tej obrane so zabitím útočníka - nezačína sa po každej obrane automaticky trestné stíhanie za ublíženie s následkom smrti / zabitie?

PoslaťNapísal: 08 Nov 2018, 23:18 
expert
Obrázok užívateľa

kedže musí byť nariadená pitva, začína sa minimálne trestné stíhanie vo veci.

PoslaťNapísal: 09 Nov 2018, 10:44 
častý prispievateľ

ďalší radikálny evanjelik: https://www.thesun.ie/news/3367268/man- ... melbourne/

PoslaťNapísal: 09 Nov 2018, 11:44 
častý prispievateľ

nebolo to v tlaci, ale dnes rano v SRo bola asi 2min sprava o tom, ze v Belgicku prudko stupa vydavanie ZP a to od utokov v Charlie Hebdo.... najjednoduchsie dostat sa tam legalne k zbrani je cez sportove kluby a teraz asi to najzaujimavejsie: pri podani ziadosti o ZP nie je nutne dokladat bezuhonnost, ani sa nerobi preverenie danej osoby...dokonca povedali, ze takto vydavaju ZP aj cudzincom, ale nerozoberali to, takze neviem ci bolo treba mat trvaly pobyt alebo nie.

Moderátori: igoros, yarco, electron, Jack

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1133 z 1165
 [ Príspevkov: 17475 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135, 1136 ... 1165  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia