Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 22 Máj 2019, 10:57

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1208 z 1212
 [ Príspevkov: 18167 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1205, 1206, 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212  Ďalší

Z dennej tlače

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Z dennej tlače
PoslaťNapísal: 15 Máj 2019, 12:02 
moderátor
Obrázok užívateľa

vydriduch:
A pomáhajú tie ako ich voláš "kapitálne" tresty spomínaným krajinám? Zlepšuje sa u nich situácia v oblasti drogovej problematiky?

Lebo volať po sprísňovaní legislatívy a radikalizovaní trestov za všetko možné je dnes dosť v móde.
Seriózne tie volania podoprieť vecnými argumentami a kvalitnými dôvodovými správami, to už je v móde menej.
Strelecká komunita o tom tiež vie svoje.

PoslaťNapísal: 15 Máj 2019, 12:41 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Yarco, ja hlavne vidím, čo robia drogy z ľudí. Pohybujem sa dosť medzi umelcami, aj medzi mladými ľudmi, takže mám just tie najohrozenejsie skupiny priamo pred očami už dosť veľa rokov a tak som priamy svedok toho, ako dokaze vymiest kotrbu uz ta "neskodna trava" z dlhodobeho hladiska. Nie je to fanatizmus, je to strach vzhladom na zpackane zivoty, ktore vidavam na dennej baze. A hlavne v kuse pocuvam, ze to maju pod kontrolou a ze mozu prestat kedykolvek chcu.. Akurat ze "nechcu".

V takom Thajsku je trest smrti vzdy vacsia motivacia, ako "len" par rokov v base. Aj menej inteligentny jedinec dokaze pochopit, ze dve kila koksu = game over. A ked to riskne, problem bude eliminovany tak ci tak, akurat tou horsou cestou. Drviva vacsina obyvatelstva to schvaluje:
https://www.bangkokpost.com/news/crime/ ... -nida-poll
Ano, mali tam dlhodoby pokles trestnych cinov spojenych s drogami, narast od 2018 je spojeny s cinnostou cudzincov, minuly rok bol odsudeny na trest smrti par z Australie.

Presnu statisku nerobim, ale z toho co vidim, odhadujem ze u nas pravidelne uziva drogy 40-50% stredoskolakov a nad 60% vysokoskolakov, co povazujem za obrovske cisla.

V USA to v ktoromsi state riesili tak, ze strcili na jeden den mladych highschool delikventov medzi tazkych zlocincov, aby videli ako mozu skoncit. Vraj to malo uspech. Nieco podobne by sa ako vystrahu aplikoval aj u nas - za joint 7 dni basy, nahrada vsetkych trov konania a k tomu aspon mesiac verejnoprospesnych prac povedzme v ustave pre narkomanov.

Vo Svajciarsku to funguje tak, ze uz za zavaznejsi dopravny priestupok mas sud do 24hodin, a okrem trestu platis aj komplet sudne trovy, co je cca 2500-3000 CHF. A maju tam poriadok.

PoslaťNapísal: 15 Máj 2019, 15:27 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

vydriduch
Dajme trest smrti uzivatelom drog. Ved ich konzumuju umyselne a pritom od mladosti su vzdelavani v tejto oblasti a vedia o ucinkoch. Mladistvym 10 rokov. Tym padom by sa vyriesilo viac problemov naraz. Neboli by narkomani. Neboli by dileri, lebo by nemali komu predavat. Zlikvidovalo by sa aj mnozstvo gangov, nakolko mafianske klany su z velkej casti financovane drogovymi peniazmi... :-D :-D :-D
Vyska trestu ci trest smrti problemy upadku spolocnosti neriesi. Pachatel ktory si trestny cin pripravuje s dolapenim nepocita, pachatel ktory jedna v afekte sa nad vyskou trestu nezamysla.

PoslaťNapísal: 15 Máj 2019, 15:32 
moderátor
Obrázok užívateľa

vydriduch píše:
Aj menej inteligentny jedinec dokaze pochopit, ze dve kila koksu = game over.

Nechcem ti kaziť ilúzie, ale v praxi je to obvykle tak, že ten menej inteligentný jedinec a dokonca aj jedinci pomerne inteligentní, celkom iracionálne veria, že práve im sa to nestane a práve ich nechytia. A teda samozrejme, že ich ani neodsúdia na tie drakonické tresty, ktoré spomínaš. Ak sa na trestný čin pripravujú, túto možnosť si nepripúšťajú, resp. ak si ju pripúšťajú, tak spravidla len ako krajnú, na ktorú však podľa ich presvedčenia nepríde. A to sa ešte nebavíme o úplne vadných kusoch a zúfalcoch, ktorým je to plus/mínus jedno.

Prísne tresty majú určite nejaký vplyv na generálnu prevenciu, ale existujú výskumy (kto googli, nájde), ktoré skôr dokazujú, že ten vplyv nie je taký markantný, ako si laici predstavujú. Sám osebe je pomerne malý. Do hry tu totiž vstupuje veľa iných faktorov.

PoslaťNapísal: 15 Máj 2019, 15:42 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

@vydriduch: myslím že v Thajsku (príp. v inej, blízkej azíjskej krajine) popravčie čaty zvykli dať odsúdenému, tesne pred spustením palby, do rúk kvetinky, asi ako nejaké poďakovanie budhovi.. :lol:

Čo sa týka užívania drog, závisí tiež, ako je definovaný pojem droga. Svojho času, keď som ešte pracoval v jednej nemenovanej slovenskej firme so sídlom v Bratislave, jeden z mojich kolegov sa priznal, že si počas svojich vysokoškolských štúdií zvykol, čas od času, len tak z kratochvíle, spraviť odvar z muchotrávky červenej. V časoch, keď mi bol kolegom, tak to bola chodiaca apatieka s plnou buzitaškou Xanaxu a iných lentiliek na hlavu. :wink:

No a závažné porušenie dopravných predpisov v CH? V hre je aj rok basa natvrdo, konfiškácia motorového vozidla a do toho ešte vyrubenie pokuty počítané podľa majetkových pomerov. Konkrétne, napríklad prekročenie rýchlosti o 30-34 km/h, v obci, znamená, okrem iného, pokutu tzv. 50tich "denných sadzieb" (s maximálnou výškou nejakých 3000 SFr za deň). Jo a takmer na každom semafore sú tú kamerky... prejdete na červenú o viac než tri desatiny sekundy keď naskočí? Blik. 8)
Dokonca už boli i takí, ktorí cálovali 300k, len tak zafučalo. To by si mohla släviänska republika zobrať na inšpiráciu. A nie tam nejakú hornú hranicu ôsmych papierov, za čo sa vám každý papaláš vysmeje do ksichtu. :wink:

PoslaťNapísal: 15 Máj 2019, 18:22 
častý prispievateľ

a ja som si myslel, ze vo svajci sa tak slusne jazdi kvoli prirodzenej ucte k ludskemu zivotu a voci autoritam a ono je to iba kvoli drastickym postihom ;-)

Peterson> dakujem za vysvetlenie.

PoslaťNapísal: 15 Máj 2019, 21:10 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Ono je to asi kombinacia. Jednak v krajinach ako švajc alebo Finsko su aj vysoke sankcie, ale zas aj kultura uplne ina, zacina to poriadkom na uliciach, cez vzdelanost, kulturu az po poctive platenie dani.

Mr.Blue - dobry napad.

Jack - ak je niekto natolko vadny, ze mu je jedno kolko dostane, tak sanca na polepsenie vo vazbe je minimalna - bude skodit zas. Takze..
Su jednoznacne pripady, kedy je kapitalny trest uplne v poriadku. Napr. minuly rok obesili v Japonsku vodcu sekty Óm šinrikjó - iste si pamatas utok sarinom v 1995 - desiatky mrtvych, niekokko tisic zranenych s dozivotnymi nasledkami. Kto moze mat proti povrazu za take nieco? Tam uz nejde o prevychovu, ale o eliminaciu trvaleho nebezpecentva pre spolocnost. A drogy su uplne rovnocenne terorizmu.
Jack, ty si este mlady a deti asi nemas. Ver mi, problem s drogami je dnes medzi mladezou obludnych rozmerov a ak sa s tym nezacne nieco robit, tak budeme mat jednu celu generaciu s velkym problemom na krku.

Capone - v Thajsku sa uz niekolko rokov nestriela, presli na injekcie.

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 10:50 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

vydriduch píše:
A drogy su uplne rovnocenne terorizmu.

Hehe, kazdy druhy slovak je potom terorista. Chlast uplne vsade. Zober si taky silvester - jedna globalna chlastova drogovacka.

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 11:15 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

[quote="vydriduch"]
Jack, ty si este mlady a deti asi nemas. Ver mi, problem s drogami je dnes medzi mladezou obludnych rozmerov a ak sa s tym nezacne nieco robit, tak budeme mat jednu celu generaciu s velkym problemom na krku.

Toto si zabil
:D :D :D
Jack ma pred maturitou.
:D :D :D

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 12:44 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

To fakt?? Z reci som vyrozumel, ze je mlady, ale ze az tak.. :lol: Tipoval som tak 25..

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 12:46 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

On je právnik

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 13:02 
prispievateľ

Veru mládež dnešná to je iné kafé... Stačí sa prejsť po parku a hneď má človek predstavu čo medzi mladými fíčí.. Plastové flašky od politrového toluénu, poodrezávané hrdlá z petflašiek a vložené jednu do druhej
- tuším cez to dáko marihuanu inhalujú, alebo čo za svinstvo... toto všetko dnes vidieť v parku nie je žiaden problém.
Počúl som od kolegov, dnes nie je rarita že sú na odvykačkách 10-12 ročné deti závislé na drogách.

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 13:13 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Dakujem. Presne o tom píšem.
Nejakých 15 rokov čiastočne sponzorujem istú ZŠ s talentovanými deťmi, a už aj tam už majú vážne problémy s marihuanou. A na gymploch už presedlávajú na tvrdšie veci - 16 ročné decká s bielym pod nosom sú cez víkendy bežná vec.

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 13:25 
moderátor
Obrázok užívateľa

Vydriduch, máš snáď ty osobne nejaký problém s drogami? Lebo podľa toho, čo píšeš, neviem, čo si o tebe myslieť. Ani ako reagovať.
:?:
Mohol by som sa po tebe povoziť, dokazovať, v čom všetkom drístaš a poslať ťa do kúta, nech tam potichu šúchaš kopýtkami. A nemám k tomu ďaleko, lebo ak niečo neznášam, tak je to snaha pchať iným do úst, čo nikdy nepovedali. Fakt sa pýtam, aký truhlík musí byť človek na to, aby si ešte stále mýlil väzbu a trest odňatia slobody (načo tak asi máme túto stránku?), ale zato bol múdry ako rádio, pokiaľ ide o kriminológiu, penológiu a súvisiace odbory. To sa fakt na niekoho takého ani neviem hnevať.
:lol:
Ale, aby sme mali čistý stôl, povedz, kde som poprel, že drogy sú problém, alebo kde som tento problém podceňoval, marginalizoval. Potom sa môžeme baviť ďalej. Lebo táto úbohá praktika, keď niekoho napadneš za to, čo nikdy nepovedal ani nijako nenaznačil, do korektnej debaty rozhodne nepatrí. To by si ako človek, ktorý o sebe vyhlasuje, že sa pohybuje na akademickej pôde, mohol a mal vedieť (predpokladám, že si študent, možno doktorand, alebo možno aj ext. pedagóg a nie upratovačka alebo vrátnik). A teda, na osvieženie pridaj aj počet detí (vlastných), o ktoré sa tak strachuješ. Aby som ja, holobriadok, čo sotva zmaturoval, vedel, ako moc sa musím snažiť, aby som sa vyrovnal takému sveta znalému chlapákov.
:D

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 13:55 
častý prispievateľ

otváram colu a pukance :D :D

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1208 z 1212
 [ Príspevkov: 18167 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1205, 1206, 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 3 hostia