Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 23 Aug 2019, 09:20

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1218 z 1236
 [ Príspevkov: 18529 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1215, 1216, 1217, 1218, 1219, 1220, 1221 ... 1236  Ďalší

Z dennej tlače

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Z dennej tlače
PoslaťNapísal: 06 Jún 2019, 18:31 
častý prispievateľ

Na obchodnej sa ludia tlcu asi kazdy vikend, iba sa to zvacsa nedostava do sprav. Casto su to len opiti teenageri a na tie by mestska policia mohla stacit. Zachytili ste, ze aj mestska policia chce mat svoju "zasahovu jednotku"?

PoslaťNapísal: 06 Jún 2019, 20:48 
expert

Zasahova jednotka mestskej policie BA je dalsia kaviarenska "polucia" primatora Vala. Svedci o jedinom - o absolutnej neznalosti problematiky.

V prvom rade si treba precitat zakon o MP a zistime kde su ich zakonne opravnenia, teda kde bude ich "zasahovka". Treba si uvedomit ze v MP BA sluzia 2 skupiny.
Prva ta lepsia su byvali prislusnici PZ, ktori si prilepsuju popri vysluhovych dochodkoch. Mozeme ich oznacit za elitu a najcastejsie obsadzuju posty ako operacny, planovac sluzieb, velitel. Tito len vyuzili sancu si privirobit po tom co sa im znechutila praca u PZ.
Druha skupina su tragedi, ktori strasne tuzili sluzit v uniforme ale z roznych dovodov im to nebolo umoznene v statnych ozbrojenych zboroch. Najcastejsie su to rozne mentalne poruchy diskvalifukuje tychto jedincov pri vstupnych psychotestoch. Dalsou skupinou su jedinci z roznou kriminalnou minulostou, alebo kontaktami na podsvetie kde su tresty zahladene a pozera sa na nich ako na bezuhonnych, ale u statnych ozbrojenych zborov by sluzit nemohli...

Takze nam nestaci, ze nam po ulici behaju taketo ozbrojene opice. My z nich este urobime "zasahovku" - to bude fakt parada.... Debil z IQ pod 70 bude so zbranou v kukle vymahat dorziavanie zakona :lol: :lol: :lol:

Zasahovku mali MP Lazne Bohdanec v cechach. Hrali sa na kuklacov az im odsudili velitela...https://www.autoforum.cz/zajimavosti/me ... hvaletice/

MP potrebuje reformu. Za prve im treba odnat moznost pouzivat slovo "policia" v nazve. Nech sa volaju straznici, poskoci, zberaci psich hovien - co lepsie charakterizuje ich cinnost... A hlavne im treba zmenit tok penazi vybranych na pokutach. Tie by mali ist do statnej pokladne a ne do kasy mesta....

PoslaťNapísal: 07 Jún 2019, 00:36 
moderátor
Obrázok užívateľa

Erebos, ak by sa mal niekto začať krotiť vo vyberaní pokút, sú to podľa mňa skôr dopraváci. U MsP je to rôzne, mesto od mesta. A či sa volajú polícia alebo nie, je už asi jedno. Ani PZ SR, teda štátna "polícia", nemá bohvieakú povesť, takže tragikomické počiny mestských policajtov jej na povesti zase až tak neškodia. Možno by sa mi viac páčilo pomenovanie mestskí strážnici (aj v historickom kontexte by to dávalo zmysel), ale keď už si ľudia zvykli, tak pre mňa za mňa, nech sa naďalej tieto zbory volajú mestská/obecná polícia, pokiaľ budú občanom poskytovať policajné služby. V čom sa zhodneme, že práve tu sú najväčšie rezervy. Celkom zábavný je paradox, že náčelníci MsP v rámci svojho profesijného združenia dlhodobo volajú po rozšírení kompetencií. Ako keby nemali problém napĺňať tie, ktoré už majú.
:lol:
Píšeš, že v MsP sú radi, ak získajú nejakých bývalých príslušníkov PZ SR. Neviem, aký je aktuálny stav v Bratislave. Tam to možno platí. Ale z dobrých zdrojov viem, že mnohí náčelníci po Slovensku nechcú prijímať výsluhových dôchodcov. Teda, pokiaľ náčelník sám nie je výsluhový. Vtedy sa nezriedka obklopuje bývalými kolegami. Záruka kvality to samo osebe ale nebýva. Inde, ak prijímajú výsluhových, tak obvykle na základe naozaj dobrých referencií. Nejde o to, že by sa báli, že im ktosi bude pozerať na prsty, alebo čosi podobné. Problémom obvykle je, že od PZ SR prichádzajú "veteráni", ktorí nezriedka trpia pocitom, že všetko vedia, všetko videli, všetko zažili. Niektorým taký pocit vydrží aj potom, čo sú tvrdo konfrontovaní s realitou. Je ti jasné, že s takými sa nepracuje ľahko a pre kolektív tiež nebývajú požehnaním. Keby naozaj všetko vedeli a všetko videli, mohli by byť prínosom, no platí to obvykle len u malého percenta. Inak, na ilustráciu tej "kvality", čo prichádza z radov PZ SR, odporúčam nedávny článok, kde Topky citovali "bývalého elitného policajta", dnes náčelníka MsP BA, po incidente na Obchodnej, kde komentoval postup polície (PZ SR) a plietol do toho ustanovenia TZ o NO (komentujem to v príslušnom vlákne). Neveril by som, že také čosi bol schopný vypustiť z úst, keby som si neuvedomil, že akonáhle si dostatočne "Progresívny", už si automaticky odborník a si kvalifikovaný pre akúkoľvek riadiacu funkciu či hociktoré miesto v mocenských štruktúrach štátu.
:oops:
Ono, kedysi, keď PZ SR ešte robil vážny výber a nie nábor, dali sa medzi neúspešnými uchádzačmi nájsť celkom schopní jedinci. Viem o takých, ktorí sa k PZ SR nedostali napríklad pre takú prkotinu akou je alergia, no pre mestskú/obecnú políciu boli prínosom. Vieš ale lepšie ako ja, ako je to dnes s novými uchádzačmi o flek v PZ SR, kam sa to celé posunulo. A tým smerom sa posunula aj tá vzorka uchádzačov o prácu u mestských či obecných polícií. Niekde sa ešte snažia držať kvalitu a radšej nechávajú miesta neobsadené (hoci to je tiež trvalo neudržateľný stav), inde už oči neprivierajú, ale radšej sa rovno dívajú inam, keď prijímajú nové kusy - keby som chcel byť zlý, poviem, že má to nohy, má to ruky, netrpí to mentálnou retardáciou a snáď ani duševnou poruchou - no tak jo, skúsime to obliecť do mundúru, poslať na kurz a nejako z toho postupne vyrobiť mestského policajta. Ale áno, možno som fakt len zlý a uštipačný. Náčelníci budú tvrdiť, že by to isto bolo lepšie, keby mali MsP rovnaký model sociálneho zabezpečenia (najmä výsluhové dôchodky) ako PZ SR. Niečo na tom možno je, keďže schopné kusy, keď majú šancu, celkom s obľubou utekajú do štátnych zložiek. Obávam sa však, že keď zmena neprišla dosiaľ, v časoch, ktoré nás čakajú, ju už vonkoncom netreba očakávať. Nehovoriac o tom, že netreba byť žiadny lumen, aby si hocikto vedel predstaviť, ako by zároveň uškodila PZ SR.
:arrow:
Napriek tomu, dovolím si vyjadriť názor, ktorý ani nepovažujem za laický, že hlavné problémy MsP sú dosť podobné, ako problémy PZ SR. U MsP je to predovšetkým politizácia a nedostatok peňazí. Nedá sa predsa budovať poriadny zbor, ak sa po každých voľbách (alebo aj častejšie) mení náčelník (dialektika typu môže byť schopný, ale čo keď nie je náš?) a ak sú nielen do funkcií ale aj do výkonu prijímaní ľudia na základe politickej príslušnosti, či inklinácie k tomu či onomu politickému táboru alebo na základe kamarátstiev, resp. rodinných väzieb. Že je chlapec lenivý, nie príliš bystrý a gramotný len tak z polovice? No ale veď úplný lempl nie je, aj behať vládze, veď kope futbal za dedinu. Aj zbrojný pas by mu už vydali, keby bolo treba, lebo tú podmienku, keď sa opitý na dedinskej zábave pobil s nejakým chuligánom z vedľajšej dediny, má už zahľadenú. Takže keď sa strýko prihovorí, za toho čierneho šerifa by chlapca predsa mohli vziať, no nie?!
No a samozrejme, nedá sa budovať poriadny zbor, ak komunálni politici nie sú ochotní prijať fakt, že to stojí istú sumu peňazí. Nejde pritom len o platy. Viem o zboroch, ktoré nefungujú a obvykle sa tak deje z rôznych dôvodov. Viem však aj o tých, ktoré +/- fungujú a tie majú spoločné, že miestna samospráva bola ochotná dlhodobo financovať ich personálne obsadenie, ale rovnako tak vybavenie, výstroj a najmä výcvik. Už len pochopiť, že napríklad po zavedení teleskopu výcvik s teleskopom pre miestnu MsP nemôže robiť nadšenec z radov zamestnancov, ale aby to malo zmysel, chce to zaplatiť x stoviek a zavolať si na seminár naozaj kvalifikovaného inštruktora, je nad možnosti mnohých súčasných komunálnych politikov. Neprekvapuje, že kým pri podobných výdavkoch, najmä ak sa ich v rozpočte nakopí viac, budú mať tendencie škrtať, tak na druhej strane pokojne oželejú x tisíc na honorár Kulimu alebo podobnému "umelcovi" za to, že im zanôti pár sladkobôľnych odrhovačiek na hodovej zábave.
:idea:
Konečne k pôvodnej téme: Mesto BA, teraz nemyslím politikov, ale občanov a návštevníkov mesta, nepotrebuje od MsP BA, aby postavila nejakú zásahovú jednotku, ako teraz verejne fantazírujú nekompetentní "kompetentní". BA podľa môjho skromného názoru potrebuje, aby MsP BA začala plniť svoju funkciu, aby bola schopná vykonávať tie úlohy, ktoré má. Nech mi je odpustené, ale pre mňa ako pre nezainteresovaného pozorovateľa, je MsP BA totálne zbytočná. Asi jediné, čo zvláda na uspokojivej úrovni, je parkovacia služba. Ak sa v meste čokoľvek vážnejšie zomelie, zasahuje kto? Obvykle PZ SR. Pritom v mnohých okresných mestách či ešte menších sídlach sú mestské či obecné polície schopné suplovať PZ SR v podstatne širšom rozsahu činností a robiť to na uspokojivej úrovni (iná vec je, že ich donútila núdza vyplývajúca z trvalého nedostatku príslušníkov PZ SR). V situácii, keď ide počet pracovníkov MsP BA do stoviek, je ich podiel na udržiavaní verejnej bezpečnosti podľa môjho názoru zúfalo nízky. Ak si teda odmyslíme obsluhu kamerového systému. Uznávam, že toto moje presvedčenie nedokážem v tomto momente podložiť číslami (hoci verím, že pri troche snahy by som aj toto azda dokázal), no stačí sa prejsť napríklad i tou Obchodnou, alebo po korze v piatok či sobotu večer. Ak tam nejakú pešiu hliadku MsP stretnete, bude skôr pre srandu. Vlastné skúsenosti, čo všetko sú schopní hliadkujúci mestskí v BA prehliadať, sem nechcem pliesť, hoci na dokreslenie koloritu by možno poslúžili. Nie je náhoda, že ak sa naozaj zomelie čosi vážnejšie, riešiť to musí PMJ alebo iní príslušníci.

PoslaťNapísal: 09 Jún 2019, 09:38 
expert

Jack : ja som reagoval konkretne na MP BA a dalsich vecsich miest kde mam osobnu skusenost.

Paradoxne v niektorych malych mestach si MP robi svoju robotu celkom dobre. Teda pomaha a chrani obyvatelov obce pred poulicnou kriminalitou. Otazkou je ci je normalne, aby obec zo svojho rozpoctu suplovala ulohy ktore ma plnit stat a statna policia. Lebo povedme si pravdu co tym chudakom zostava ked maju najblizsie OO PZ druheho tipu 20 km od obce a policajta uvidia akurat ked dokumentuje trestnu cinnost....

Pises : ""veteráni", ktorí nezriedka trpia pocitom, že všetko vedia, všetko videli, všetko zažili."
Ano mas pravdu, vela velitelov MP nema rado "veteranov" PZ. Ale dovodom neni pocit nadradenosti vysluhoveho dochodcu, ale fakt, za clovek co prezil 20 + rokov u PZ velitelovi casto oponuje a konfrontuje ho s tym, ze jeho predstavy su mimo uloh co ma MP plnit a ze su casto mimo mantinelov stanovenych zakonom. A toto pani velitelia neradi pocuvaju a namiesto abi si dali poradit radsej sa expolicajta zbavia....

Ja si dobre pametam ako MP v BA vznikala - ti prvi "cierny serifovia". MP mala byt doplnkova hliadkova sluzba k statnym policajtom. mali to byt straznici plateni mestom, ktori mali hliadkovat v exponovanych miestach ako parky, parkoviska atd kde mali predchadzat pachaniu TC. Zaroven sa mali zameriavat na kontrolu majitelov psov ci maju psov evidovanych a ci si po nich upratuju exkrementy /z toho pomenovanie "zberaci hovien"/. Bohuzial dobra myslienka degradovala do davania papuc a vyberania pokut za hovadiny. Pokial niekto kritizuje PZ za vyberanie pokut v doprave nech sa pozre za co a kolko kasiruju ozbrojene opice vo vecsich mestach... Garantujem, ze MP BA nijako neprispieva prevencii proti kriminalite, je to cisto organizacia kasirujuca vodicov za blbosti cim naplna mestsku kasu. Preto hovorim, ze by som im okamzite zakonom upravil smer vybranych penazi do statneho rozpoctu a ne do rozpoctu obce.... Zaroven im treba vyhodit slovo "policia" z nazvu nakolko to metie zahranicnych turistov, ktori si casto myslia, ze stoja pred prislusnikom PZ SR a ne pred polodebilom z MP co MP vyuziva na kesovanie vo velkom...
Ale plati to co som pisal minule. Pokial sa niekto pozastavuje na urovnou ludskych zdrojov u PZ SR tak ked sa pozre na MP BA /a inych vecsich miest/ musi sa dogrcat. Na dokreslenie si treba pozret fotogaleriu MP BA na facebooku - dalsie komentare netreba....

PoslaťNapísal: 11 Jún 2019, 09:57 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

"Agresívny cyklista v Česku sa vyzúril na aute"

PoslaťNapísal: 11 Jún 2019, 10:14 
prispievateľ

https://www.armadnymagazin.sk/2019/06/1 ... -na-zbran/

PoslaťNapísal: 11 Jún 2019, 12:47 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Cital som to. Bratia Cesi su stale krok pred nami.
U nas sa niecim podobnym pred casom ohanala SNS, ale mam obavy, ze to bolo iba na podchytenie volicov a realne skutky sa samozrejme nekonali...

http://www.sportovastrelba.sk
http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Software Evidencia športového klubu a strelca

PoslaťNapísal: 11 Jún 2019, 14:33 
expert
Obrázok užívateľa

budme realisti. Po nasledujúcich voľbách si niekto myslí, že koalíciu PS+ zvyšný hnúj bude zaujímať nejaké právo na držbu zbraní?

PoslaťNapísal: 11 Jún 2019, 23:22 
moderátor
Obrázok užívateľa

Peterson, ja sa práve obávam, že bude. A ak naozaj bude, budeme všetci smutní.
:roll:

PoslaťNapísal: 12 Jún 2019, 08:43 
expert
Obrázok užívateľa

Jack, odpovedal si ešte realistickejšie ako som ja naznačil. Vivat zmena :roll: :roll:

PoslaťNapísal: 12 Jún 2019, 18:26 
prispievateľ

Niečo málo pre potechu športových strelcov z Trnavy a okolia:

https://www.aktuality.sk/clanok/699995/ ... e-divadlo/

Vyberám z článku:

Rozšírenie a modernizácia kapacít športovej strelnice Štrky v Trnave je zámerom ďalšieho projektu, na ktorý je vyčlenených 1,5 milióna eur

Mohlo by sa to epidemicky rozšíriť na celé Slovensko.

PoslaťNapísal: 12 Jún 2019, 20:14 
On-line
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

:roll:
Mám také divné déjà vu. Tamojšie pomery sú také svojskejšie, tak aby sa toho 1,5 mega neutopilo v nejakej predraženej píčovine, ktorá poslúži najmä na odsanie predmetnej sumy...

PoslaťNapísal: 15 Jún 2019, 15:11 
občasný prispievateľ

A nemalo byt v Trnave tusim nejake narodne strelecke centrum? trosku off topic: Ak sa chcete schladit v Trnave, je tu kryta 25m strelnica. www.mmstrelnica.sk. Pisalo sa o nej aj tuna na fore.

PoslaťNapísal: 15 Jún 2019, 21:01 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

peterson píše:
budme realisti. Po nasledujúcich voľbách si niekto myslí, že koalíciu PS+ zvyšný hnúj bude zaujímať nejaké právo na držbu zbraní?

Ak ta banda samozvanych spasitelov prejde do parlamentu v nebezpecnych poctoch, budu len servilacky prikyvovat doktrinam z EK. Na fb Truban odpisuje radovo v hodinach ale dva dni nevedel odpovedat na jasnu otazku co ich postoj na temu eu gunban. Potom tam hodil totalne srackovy alibisticky koment s odkazom na nejakych 2 ludi od nich ale ich profily bieda. Majitelia zbrani su nejednotni. Aktivizovat sa zacnu ak im pride predvolanie na OR PZ aby prisli s buchackami a odidu odtial bez nich...

A pritom je to take jednoduche - staci zakazat a bude pokoj. Ako v UK noze, vysledky su nanajvys uspokojive. Gunban na pistole od 90-tych rokov, noze zakazane aj tie vreckove...
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... -2019.html

ZP sk. A E F; LT #1338
Glock 45 9x19

PoslaťNapísal: 16 Jún 2019, 10:17 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Zásahová jednotka v sobotu odpoledne zadržela v Praze 5 muže, který sám na sebe policisty přivolal, protože u sebe měl zbraně. Po hádce byl rozrušený a v autě jel s ženou a dětmi. Bál se, aby neudělal něco protiprávního.
"V autě měl podle policie dvě zbraně, které vlastnil zřejmě legálně."

To, ze ho nechali "vychladnut" opreteho o auto cca hodinu, by som ako tak pochopil.
Ale tak potom preco tie "naramky" na rukach ... ? :shock:

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1218 z 1236
 [ Príspevkov: 18529 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1215, 1216, 1217, 1218, 1219, 1220, 1221 ... 1236  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť