Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 17 Júl 2019, 10:57

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 89 z 94
 [ Príspevkov: 1400 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 94  Ďalší

Armada a vojenska technika

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Armada a vojenska technika
PoslaťNapísal: 31 Jan 2019, 09:48 
občasný prispievateľ

erebos súhlasím, asi som to s tými 10G prehnal, Ja trošku uberiem Ty trošku pridáš k tým svojim 2G a stretneme sa zhruba v polovici. Ako sa vraví vlk sa nažere a koza zostane celá.
Niekde na povale by som mal mať ešte nevyhodenú materiálnu časť na andulu 12 aj 26-ku, ale to sú dopravné mašiny a túčko bola bojovka, takže údaje moc relevantné nebudú, ale keď bude teplejšie tak sa v tom množstve papierov prehrabem.
Pozrel som priložené linky a A-320 pokiaľ som to dobre čítal v letovej príručke píše o tvrdom pristátí nad 2,8G takže aj airbus má mať nad 2G a to je čistý civil skonštruovaný na upravené pristávacie plochy rovné jak sklenená tabuľa. Aj v tej anglickej správe z portálu aviation24.be sa pre bombardéry píše 4G a to pochybujem, že mali možnosť nazrieť do prevádzkovej dokumentácie túčka (tiež by ma zaujímalo odkiaľ majú tak presný údaj pristátia nad 7G, žeby mali v ruských vzdušných silách vo vyšetrovacej komisii špióna?) alebo je to len zaujímavo napísaný článok so štipkom odbornejšieho vyjadrovania inak povedané výmysel novinárov – na slovači máme skúsenosti. Tie necelé 4G bol štandard bombardérov z druhej svetovej a tesne po vojne, ak si dobre pamätám z prednášok o konštrukcii draku.
Ako som úž písal neviem to dokázať lebo k dokumentácii prístup nemám, ale aj tak by som tento údaj v súčasnosti zvýšil a mohlo by sa to pohybovať okolo 5G až 6G.
Navrhujem ďalšiu diskusiu v SS lebo v zbraňovom fóre preberať konštrukciu lietadiel je dosť mimo misu.

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 18:40 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

..bazanti tohto roku fasuju "to najlepsie" z oboch pouzivanych maskovacich vzorov :mrgreen:

viac tu:
https://www.facebook.com/mosr.sk/photos ... =3&theater

Prílohy:
bazanti.jpg
bazanti.jpg [ 171.42 KiB | Zobrazené 590 krát ]

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 18:54 
expert

Theplaky : to je na plac... To sa ani neda povazovat za uniformu OSSR. Vypadaju jak zoldaci na Donbase....

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 18:59 
expert
Obrázok užívateľa

a my sme ako vyzerali v starých 85kách s vykosenými gebulami? :lol:
Keď mi na prísahe kukol otec na kanady, tak prisahal, že ich predtým určite mal na nohách niekto z jeho roty v dobe ´67-69 8)

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 19:10 
expert

Peterson : ty nevidis, ze maju ine gate ako bluzy??? Ani nesplnaju predpis o ustroji....

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 19:13 
expert
Obrázok užívateľa

to som si všimol- ale nemôžeš vedieť, či pánu minister nevydal nový predpis Zákl-1Degeš, kde je stanovená presne takáto kombinácia , aby všetci v kasárňach vedeli, o koho ide :D

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 19:19 
expert

Jaaj myslis, ze upustili od oznacenia "kosostvorcom" lebo nebolo na vyrobu nasivky???? Tak to potom ano... Kazdy uz na prvy pohlad vidi co ma pred sebou...
Ale predpis by som za tym nehladal... Len treba dufat, ze ked pojdu trenovat na Bystricku tak ich nezbali VP ako brancov... :lol: :lol: :lol:

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 19:27 
expert
Obrázok užívateľa

práve naopak- budú skvelí figuranti pre VP.

My sme na vojne trénovali na bigošoch, striehli sme v okolí ich táboriska, kde cvičili. Najprv sa popísal prieskumný denník a potom hurá- išlo sa uloviť si zopár blbečkov, ktorých sme odvliekli do lesa, kde boli podrobení výsluchu a trochu bitke. Presne ako v "Copak je to za vojáka"
Na tieto srandy vrámci vyvedenia vo VVP Turecký vrch spomínam rád

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 19:36 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Vysoka lucna trava po pas viac sedi so vzorom co maju na nohach a zase telo trciace z travy viac zapada do maskovania so stromami a listami hned za tou vysokou lucnou travou. maskovanie z toho dovodu uplne dokonale, len akosi nemate dostatocnu predstavivost. mali by ste citat aspon raz rocne prirucky ako HlavaXXII alebo Svejka aby ste mali pochopenie pre velitelske rozhodnutia ktore za ich stupiditou vlastne nejaku tu logiku aj skryvaju. Rozhodne sa nepatri taketo logicke rozhodnutia akokolvek spochybnovat.

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 19:52 
častý prispievateľ

Lesk a bieda kurtyzany :roll: Ale stíhačiek nakúpili mrte ...

PoslaťNapísal: 11 Feb 2019, 22:43 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Dúfam že tie dva vrtuľníky čo tu furt otravujú ovzdušie sú fšetko čo je tu na východe letuschopné... lebo ak by ich mali náhodou viac a poslali to do vzduchu súčasne na zocvičenie, už by to bolo nad moje nervy!!! :shock:
(aj čivavu mi rušia) :(

PoslaťNapísal: 11 Mar 2019, 13:07 
prispievateľ

https://janvalchar1.blog.sme.sk/c/50416 ... i-nie.html
Nechem vyvolávať flame, ale veľmi som sa zabavil :mrgreen:

PoslaťNapísal: 11 Mar 2019, 15:17 
expert
Obrázok užívateľa

pietro: áno, tiež zdieľam rovnaké pobavenie z blogera "máničku". Keď budem veľký, nechám si hebké dlhé vlásky a nechám sa odfotiť s fotoaparátom v ruke- akože som fotoreportér. Svojho času mal podobnú fotku jeden tunajší mlčiaci nick s hnilým chrupom.

Autor toho článku má zrejme viac odohraných počítačových hier ako reálnych poznatkov v oblasti zbraní. Jeho výplod mal asi potešiť majiteľa SME a čitateľov, ktorým protiruská rétorika spôsobuje výdatnú erekciu.

Podrobnejší rozbor tej znošky nezmyslov nechám na Klingyho, ak bude mať čas a chuť- okomentuje toho lúzera.

PoslaťNapísal: 11 Mar 2019, 17:22 
častý prispievateľ

Peterson: ked ma tak pekne prosis, ale to to sa neda komentovat, kopec nezmyslov, v podstate co odstavec to nezmysel
Len par cisiel za 8 rokov od reformy bolo zaradenych do sluzby 300 ks radu SU-3x a asi 50 ks MIG-29
plan vyzbrojovania RF hovoril, ze na zabezpecenie obrannychpnosti o potrebe 1000 az 1200 ks stihacich lietadiel vsetkych typov s vynimkou cvicnych strojov 60-70% percent strojov VKS je k dnesnemu dnu modernizovanych alebo novych, podstatne vsak je nieco ine, doslo k zasadnemu narastu nalietanych hodin u pilotov a najma operacnej sposobilosti strojov samozrejme VKS trpi rovnakymi problemami ako vsetky letectva na svete, to jest, ze mnoho pilotov ide po 5-10 rokoch sluzby do civilu a do civilnych aeroliniek kde zarobia niekolkonasobne viacej

No najlepsia cast je tykajuca sa rucnych zbrani
Polovica tych zbrani vznikla este za Sajuzu resp. tesne po jeho rozpade do roku 2000 a boli vyvinute na ziadost KGB resp. inych specialnyzovanych utvarov, to sa tyka vsetkych tych Kedrov, Kiparisov, PP-2000 pricom cast z nich spada do kategorie PDW vdaka naboju 9X21, ktory bol specialne navrhnuty na prebijanie nepriestrelnych viest...

Este zabavna cast je o onuciach, sudruch zabudol ze prat onuce v polnej pracovny logisticky menej narocne ako 5-6 velkosti ponoziek najma pri mnoho milionovej armade ako bola ta sovietska

SR-1 je AK s vyvazenou automatikou pre sportovych strelcov

neviem nic o PL-14 viem o PL-15, ktora by sa mala stat standardnou sluzobnou zbranou
Grach je vojenska verzia Vikinga rozdiel je v tom, ze Grach zvlada Ruske vojenske naboje 7M21 cca 9x19mm+P+ a je to nepodarok

Seria Bizon/Vitaz je standardnym samopalom Rosgvardie/FSB a rovnako sa samonabijacia verzia tesi popularite o usportovych strelcov

Nezmysli ohladom serie Kalasnikovov su hadam kazdemu jasne, ze v razi 5,56 a 308 su primarne urcene pre export...

Mimochodom velka cast reformy OS RF nieje zamerana na prezbrojenie, to je ta najvyditelnejsia cast, ale na skvalitnenie zivotnych a socialnych podmienok prislusnikov rovnako ako vycvik, boj proti sikane (najma cez zavedenie profesionalnych poddostojnikov) atd...

PoslaťNapísal: 11 Mar 2019, 18:07 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

PL-14 a PL-15 je ten isty projekt: Lebedev najprv predstavil prototyp PL-14 (v roku 2015) a o rok neskor a po par zmenach sa to premenovalo na PL-15.
viac kedtak napriklad tu: https://modernfirearms.net/en/handguns/ ... pl-15-eng/
.. mne sa to cele tak trosku ponasa na uz komercne vyrabany Strike One/Stryk B od Arsenal-u (RU+IT)
(ta snaha dostat osu hlavne co najnizsie sa nezaprie)

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 89 z 94
 [ Príspevkov: 1400 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 94  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: lovec, romanovx0, viking286 a 1 hosť