Strelecké kurzy
Strelecké kurzy

Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 29 Okt 2020, 15:08

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1 z 358
 [ Príspevkov: 5361 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 358  Ďalší

Policia na Slovensku

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Policia na Slovensku
PoslaťNapísal: 05 Apr 2008, 08:20 
prispievateľ

cenzúrované

Naposledy upravil Peter Bezo dňa 07 Apr 2008, 15:10, celkovo upravené 1

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 05 Apr 2008, 09:11 
Administrátor
Obrázok užívateľa

to peter bezo

Nože si skús spomenúť na nejaký konkrétny prípad, kedy polícia najskôr strieľala a potom zisťovala, či má dotyčný zbraň? Alebo zase len potrebuješ ventilovať svoju nenávisť vo vzťahu ku všetkému a všetkým čo majú niečo spoločné so štátom a zákonom?

Robím v tejto oblasti už nejaký ten piatok a môžem povedať, že zatiaľ to bolo vždy presne opačne. Teda najskôr musí byť poznatok o tom, že páchateľ je ozbrojený a až potom je pokyn na použitie zbrane. Ty máš ale zjavne presnejšie a dôveryhodnejšie informácie.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 05 Apr 2008, 17:44 
prispievateľ

cenzúrované

Naposledy upravil Peter Bezo dňa 07 Apr 2008, 15:10, celkovo upravené 8

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 05 Apr 2008, 17:45 
prispievateľ

cenzúrované

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 05 Apr 2008, 23:09 
Administrátor
Obrázok užívateľa

to Peter Bezo

Neprekvapil si ma. Predpokladal som, že svoje poznatky čerpáš z dôveryhodných zdrojov akými bezpochyby sú denníky Korzár, Plus1deň, či internetové portály, ktoré správy preberajú z iných plátkov, nakoľko vlastných redaktorov nemajú.

Ad prípad dôchodcu v pivnici (1999). O tomto prípade viem trochu viac, než pisálkovia v novinách. Kriminalisti prenasledujú po vchodoch bloku ozbrojeného páchateľa. Ten vbehne do neosvetlenej pivnice. Na výzvu "V mene zákona vyjdite von! sa ozve šramot. Ešte jedna výzva a oproti kriminalistovi z tmy vychádza postava. Kriminalista by podľa teba mal počkať, kým k nemu páchateľ príde, presvedčiť sa vizuálne či nemá v ruke zbraň a potom prijať opatrenia. A skončiť ako jeho dvaja kolegovia (Nistor a Palacký) štyri roky predtým, ktorých pri rutinnej kontrole dokladov zastrelili dvaja Ukrajinci. Kto mohol tušiť, že páchateľ z pivnice ušiel a von vychádzal zle počujúci dôchodca, ktorý nepočul výzvu. Navyše v rukách niesol kompóty, takže sa zdalo, že v nich drží zbraň. Je to tragédia, ale viniť z toho policajta sa mi nezdá správne.
Rád by som videl na mieste kriminalistu teba. Po boji je každý generál.

Ad streľba na pneumatiky. Ak si myslíš, že trafiť idúce auto do kolesa je niečo, čo by mal zvládnuť v pohode každý policajt, tak by si mal prestať pozerať filmy so Štefanom Segalom, vyjsť na stage a streliť na vláčiku či na kývačke dve alfy. Potom mi porozprávaš kam ti to všade lietalo. Od klávesnice sa to mudruje náramne jednoducho - dristy o "streľbe na pneumatiky" sú ťažko akceptovateľné, keď v TV ukázali priestrely nákladového priestoru zboku vo výške cca 1,5 m. Len pre zaujímavosť - tu je zásah elitného ruského komanda Alfa proti únoscovi. Elitní strelci, stacionárny cieľ (aj keď proti svetlu) a všimnite si, kde všade sa iskrí od odrazených projektilov (prvý a posledný výstrel sú snajpri na pozícii jedna a dva, zvyšok strieľajú operátori). Podotýkam, že páchateľ stojí pri pravých zadných dverách z pohľadu spredu (pre prípadných záujemcov článok o tejto akcii tu http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/189143#189143).
BTW: ako súvisí odrazená guľka v obývačke s tým, či policajti najskôr strieľajú a až potom sa presviedčajú, či páchateľ má zbraň? Fakt vážny argument!

Vražda Kubašiaka v Polomke. Čo už toto má s tvojimi argumentmi spoločné? Či keď sa nemám čoho chytiť je každá pomoc dobrá?

Policajt zastrelil nešťastnou náhodou svoju priateľku (http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/cl ... 006/70461O). Ďalšia blbosť absolútne nesúvisiaca s predmetom debaty.

Zastrelenie psychicky chorého ... Predpokladám, že si si prečítal celý popis skutku. Buď taký dobrý a prezraď mi, pretože ty určite poznáš lepšie riešenie situácie, ako by si to na mieste toho policajta vyriešil ty? Budú ti určite vďační všetci chlapci v uniformách. Ja, žiaľ, lepšie riešenie nepoznám.

Citácia:
Policajti sa stali svedkami niečoho takmer neuveriteľného, pretože mladík na rodičov útočil mačetou. Keď ho upozornili, aby s tým prestal, zaútočil aj na policajta. Ten najskôr vystrelil viackrát do vzduchu, ale keďže útočník pokračoval, strelil do zeme a potom ho zasiahol do dolnej končatiny. Napriek tomu útočník neprestal, pričom sa dostal do bezprostrednej blízkosti policajta, ktorý nemohol odvrátiť útok iným spôsobom a tak výstrelom z bezprostrednej blízkosti zasiahol muža do hornej časti tela. Rana však bola smrteľná a nepomohla ani prvá pomoc, ktorú mu poskytli policajti.

Zhrniem to. O práci policajtov máš informácie z médií a o reálnom výkone služby nemáš ani šajn. Zato rozdávať múdrosti od klávesnice ti nerobí najmenší problém. V prípadoch použitia zbrane policajtmi pletieš hrušky s jablkami len aby si navodil dojem, že naši policajti sú priblblí pištolníčkovia, čo najskôr tasia a potom rozmýšľajú. Pritom opak je pravdou! Každý policajt si tri krát rozmyslí, či vytiahne zbraň, pretože vie, aké opletačky bude mať minimálne s inšpekciou MV SR.

Toto celé nepíšem pre teba, pretože pri tvojich názoroch, ktoré si na tomto fóre, ale aj napr. na střelectví.cz, prezentoval mi za to, nehnevaj sa, nestojíš. Chcem len, aby ľudia, ktorí na fórum chodia nedostávali len žlčovité a skreslené info od človeka pného nenávisti k štátu, v ktorom žije. A ktorý mu pritom umožnil nosiť zbraň :? .

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Apr 2008, 18:22 
prispievateľ

cenzúrované

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Apr 2008, 19:41 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Jaj pani :!:

Tento prispevok som sem vkladal na to, aby som poukazal nie na brutalitu ci zabijanie "nevinnych" obcanov pokludnej mestskej stvrti.
Myslel som tym, ze by nasa policia mohla trosku zefektivnit boj proti obdobnym skupinam u nas.
mozno by si potom verejne nevybavovali ucty v nakupnych centrach pocas plnej prevadzky :!:

V Dunajskej Strede to niekto spravil za policiu a cele mesto tam oslavovalo.
Predpokladam ze si to kazdy znich zasluzil.

Viem ze sa to musi robit zakonne, ale isel by som po nich asi tvrdsie, aby som im maximalne zneprijemnil zivot.

Tak isto si viem aj predstavit pocit policajta, ked vidi svoju kazdomesacnu motivaciu na vyplatnych paskach.

S takou by som asi ani ja nepichal do osieho hniezda.

) /_(_)
/__/

One shot - one hit.
K100Mk6, Re.44
http://ipsc-team-trnava.webnode.sk/
https://steel-targets.webnode.sk/
http://kurzy.patip.eu/

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Apr 2008, 19:42 
moderátor
Obrázok užívateľa

Panzer, okolnosti toho nešťaastného prípadu v Košiciach sú jedna vec, druhá je výsledok. Policajti to pos*ali a ľudia s podobným názorom ako Peter Bezo majú dobrý argument.
:idea:
Ale fakt je, že to býva skôr naopak a policajti siahajú po zbrani len dosť "neochotne". Viď prípad, ktorý sa nie tak dávno odohral v Čachticiach, pri ktorom cvok zabil policajta. Ale príslušníci PZ SR, ich zbrane a strelecké schopnosti - to je už iná kapitola. Na to tu už máme vo fóre vytvorené témy
:arrow:
Zvlášť pre P. Beza, to "údajní" tam musí byť, pokiaľ im nebola dokázaná trestná činnosť. Inak by oni, či ich príbuzní, mohli na autora podať žalobu a vysúdiť celkom slušné prachy. Preto aj Čongi či Grco asi navždy zostanú len "údajnými" členmi bratislavského podsvetia. Preto by som sa neobával, že v Riu picli 11 náhodných okoloidúcich chodcov, ako nepriamo vyplýva z tvojej fabulácie.
:wink:

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 06 Apr 2008, 23:09 
Administrátor
Obrázok užívateľa

Na rozdiel od policajtov ty sedíš doma na zadku a ťukáš do klávesnice. A nikto ťa nepošle riešiť problém s psychicky narušeným jedincom, ohrozujúcim okolie mačetou. Ak sa ti takáto situácia vyskytne v rodine alebo v susedstve predpokladám, že nebudeš alibisticky volať pištolníkov z PZ, ale si to chrabro vyriešiš sám. Ako sám na inom mieste píšeš - "Normalny clovek nepotrebuje ochranu institutu verejneho cinitela" (http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=7700#7700).

Z mojej strany končím túto debatu, pretože tvoje argumenty stoja na vode a na moje si neodpovedal.

Ponuku písať si s tebou SS s vďakou odmietam. Nemám najmenšiu chuť ani čas reagovať na tvoje múdra typu "asi to nepochopíš, ako väčšina policajtov, ale nosiť zbraň je o zodpovednosti a nie o frajerine". Ježiši Kriste!

A len zopakujem, čo som už uviedol na inom mieste. Len čo zistím, že sa s tvojimi názormi členovia tejto komunity stotožňujú, včas sa s fóra stiahnem.

Predmet príspevku: to Peter Bezo
PoslaťNapísal: 07 Apr 2008, 06:32 
moderátor
Obrázok užívateľa

nebudem sa moc rozpisovat, nema to si myslim zmysel. Len chcem poznamenat, ze s Panzerovimi prispevkami sa plne stotoznujem a tebe Peter Bezo by som zo srdca doprial par nocnych sluzieb v poriadkovej policii piatok-sobota, sobota-nedela, kedy je po vonku zvyseny pohyb osob, aby si konecne pochopil, o com ta policajtna praca je.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 07 Apr 2008, 07:13 
expert
Obrázok užívateľa

To Peter Bezo:
Mna by len zaujimalo co Ta vedie k takej chronickej nespokojnosti. Zjavne nemas ziadne osobne skusenosti - zle skusenosti, ked uvadzas ako priklad pripady z novin.... Zial standart nasich informacnych prostriedkov je biedny. Som len zriedka na Slovensku, ale po vzhliadnuti TV sprav na akomkolvek programe vidim stale len ciernu kroniku. Kopec ludi, aj z mojho okolia sa tym necha krmit a potom maju pocit, ze na Slovensku vobec nic nefunguje.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 07 Apr 2008, 08:09 
prispievateľ

cenzúrované

Naposledy upravil Peter Bezo dňa 07 Apr 2008, 15:11, celkovo upravené 1

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 07 Apr 2008, 09:16 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Nazvat Panzerove relevantne poznamky a fakticke odpovede:

Citujem: Máš štandardné reakcie niekoho z prostredia polície a ŠTB,

je tazkou argumentacnou ubohostou!

Kazdy, kto pozorne cita toto forum ma jasno.

Si out Peter Bezo.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 07 Apr 2008, 09:29 
expert
Obrázok užívateľa

Otazka: Co si urobil aby sa to zlepsilo?
S tym telefonovanim mam podobnu skusenost. Stretol som sa so zjavnou neochotou sluzbukonajuceho organu. Zavolal som este raz, pricom som rozhovor nahraval na moj mobil. Vypytal som si jeho sluzobne cislo. Na otazku - preco? som odpovedal, ze udalost nahlasim inspekcii ako zanedbanie povinnosti etc.... Hliadka prisla bleskovo a vsetko sa poriesilo k nasej spokojnosti. Ak by policajti vedeli, ze ich chovanie bude mat okamzite dosledok chovali by sa celkom odlisne.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 07 Apr 2008, 10:59 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

To Panzer:

Zda sa mi ze si fajn chlap so spravnymi nazormi.
Nenechaj sa znechutit par prispevkami na ktore mas uplne rozdielny nazor.
Som rad ze prispievas na tomto fore.

To Peter Bezo:
Tvoj nazor je tvoj nazor nik ti ho nebude brat!
Myslel som ze toto je forum o zbraniach a o vymene poznatkov a skusenosti snimi.
Mozno aj na odbornej urovini.
Otvaranim obdobnych debat sa to meni na nieco ine, co sa mi vonkoncom nepaci.
Na taketo debaty a urazanie policie, vojakov a sudnictvo najdes urcite skvele forun aj na strankach noveho casu.

Mam podobnu skusenost s operacnym na telefone, ked ma sprosto odbili prvy krat, ked som nahlasoval strelbu v jednom nocnom Trnavskom podniku za cias prekvitajucej Meciarovej mafie v TT a druhy krat v Lv, ked pravdepodobne vykradali chatu a hucal tam Alarm.
Nebudem preto hadzat vsetky do jedneho vreca.
Sam som z vojenskej robiny a mam plno kamaratov policajtov a vojakov za ktorych by som dal ruku do ohna.
Podobmini agresivnimi prispevkami dost znevazujes ich pracu.

Ak by to bola konstruktivna kritika, tak nech sa paci, ale co citam je len kydanie hnoja.

Uz ma velmi ma mrzi ze som zalozil toto vlakno.

) /_(_)
/__/

One shot - one hit.
K100Mk6, Re.44
http://ipsc-team-trnava.webnode.sk/
https://steel-targets.webnode.sk/
http://kurzy.patip.eu/

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1 z 358
 [ Príspevkov: 5361 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 358  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia