pumpa na polovacku ??

inspiring_euclid

pumpa na polovacku ??

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

Zaujima ma,ci je "pumpa" povolena na lov zvere ??Este som s tym polovnika nevidel ..
dakujem ..
elegant_montalcini

Príspevok od používateľa elegant_montalcini »

podla zakona ano
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

sa obavam, ze zakon je jedna vec a to co su ochotny akceptovat nimrodi druha vec. budu na teba pozerat ako na vraha...
friendly_hamilton

Príspevok od používateľa friendly_hamilton »

z praktickeho hladiska pumpa nieje dobra na polovne ucely ked uz tak 5 ranovy automat
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

s pumpu nenapoluleš nič, absolutne nevhodná. polovať s nou môžeš ale budeš velmi sklamany, čo hovoria starý nimrodi ti môže byť u riti. ked som prvý krát prišiel s mojou 8 ranovou saigou mali všetci pupáky a horúčku, teraz je všetko ok, pochopili...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

A cim bude ako konkretne sklamany? :lol: Ako tak pozeram,nakecal si tu po temach somarin dost. Kazdorocne absolvujem desiatky polovaciek ci uz na drobnu alebo inu zver a co som postretal "pumparov" a videl ich pri strelbe,tak som nic problematicke nevidel. Samozrejme je potrebna dostatocne dlha hlaven a vhodny choke. :wink:
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

Pán LOVEC: ano a možno aj stovky polovačiek ročne si absolvoval, napokon človek sníva 365 dní do roka tak uznávam. ja aj ked bývam v lese a raticová zver mi behá pod oknami absolvujem tak dve tri, no a to sa ti v žiadnom prípade nemôžem rovnať.
Klobúk dole,ale by som ta chcel niekedy v zime vidiet ako sa o zver staráš, to sa asi nestane lebo ty si ten čo len zbiera trofeje, samozrejme ak si to nevymýšlalš. takých ako si ty je kopa a hociktorý dedo ich naserie do rána plný kýbel, len čo potom s tým?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

:lol: Co potom? No potom s tym ma starosti taky chytrak tebe podobny,co toho kopec napise a skusenosti z praxe dokopy ziadne.
Napis radsej,ze Saiga s x-ranovym bananom je super,lebo ju mas prave ty. :lol: :lol: :lol:
Uz som ti napisal inde - ked nevies,tak si aspon nevymyslaj. Plati to aj tu.
Usetri ma reci o starostlivosti o zver,tato tema je o vhodnosti,alebo pouzitelnosti pumpy na polovacku.
Kolkokrat rocne absolvujem polovacky je moj problem a obvykle "standartny polovnik" len neveriacky kruti hlavou,tym sa netrap. Trofeje nezbieram,nestrielam,nebudujem si z domu muzeum. 8)

A k teme konecne,moderna pumpa s dvomi vymennymi hlavnami (dlhou s vymennymi chokmi a kratkou drazkovanou s mieridlami) je nahodou velmi dobra a prakticka volba pre rozne sposoby lovu. Navyse na rozdiel od 99% semiauto brokovnic tu nehra kvalita naboja pre funkcny princip ziadnu rolu. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Som rád, čo píšeš lovec. Lebo uvažujem, že si zaobstarám pumpu viac-menej na športové (či rekreačné) strieľanie, ale keďže deň, keď sa stanem poľovníkom sa blíži, rátam aj s jej dočasným využitím ako loveckej zbrane. Som rád, že skúsenejšie kádre, ktorých sa pýtam na etiku lovu s pumpou mi odpovedajú, že časy sa zmenili a už nebudem za exota.
Vo výhľade mám Benelli Supernova Field s 28 inchovou hlavňou a 5 vymeniteľnými čokmi. To by nemusela byť zlá voľba, čo myslíte, páni?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Benelli je samozrejme dobra volba. Ako vyzera to prevedenie Field? Co som videl u nich na webe,tak tam je SuperNova Comfortech,ale ten Field som nejako nenasiel.....nasmeruj ma.
28" je dostatocna dlzka laufu,to je v pohode.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Lovec, pardón. Trochu som to doplietol. Samozrejme, že si chcem zaobstarať Benelli Supernova Comfortech. No chcem... dnes objednávam u Fraňa. Btw, variant Field nie je Supernova, ale M2, tak som to nejak zmixoval.
:D :roll:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Dobra volba. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"