Mannlicher SM 12 vs Sako 85 classic/deluxe vs Sauer 404 clas

friendly_torvalds

Mannlicher SM 12 vs Sako 85 classic/deluxe vs Sauer 404 clas

Príspevok od používateľa friendly_torvalds »

Zdravím parobci :)

Začiatkom Februára idem pozerať a vyskúšať zmienené pušky, viete mi niekto poradiť načo si mám dávať pozor (vyvarovať sa) pri výbere ? načo mám pozerať ? Do ktorej flinty by ste išli ? Viem že ta, ktorá mi najviac sadne, by mala byť tá, ktorú by som mal kúpiť, avšak najviac sa mi pozdáva Sauer 404 classic proste sa mi páči dizajnovo a určite bude aj na vysokej úrovni tak isto ako ostatne dve spomenuté. Ale cena je tiež nie najnižšia pri Sauerke. Ďakujem vopred za vaše rady.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ja by som isiel do toho Saueru. Ak uvazujes o tejto cenovej kategorii tak urcite Sauer. Chod mechanizmu a celkove spracovanie ho aspon podla mna jasne favorizuju.

Samozrejme tie ostatne nie su zle. Na Mannlicherke mi vadi ten plastovy zasobnik. Ked tou zbranou zatrases tak to vydava taky plastovy rachot. Nema to vplyv na funkciu ale u takejto zbrane je to podla mna neprijemne.

Kolnecny vyber je na tebe, tak ako pises. Zober tu ktora ti najlepsie sadne.
friendly_torvalds

Príspevok od používateľa friendly_torvalds »

Tak to som nevedel že tam dávajú umele zásobníky.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

S tym Sauerom 404 by som pockal tak aspon este rok, kym vychytaju detske choroby. Tu mas viac ako 40-stranove vlakno o nom, je to sice nemecky, ale Google vie ciastocne pomoct: http://forum.wildundhund.de/showthread. ... -Sauer-404
Z tych vymenovanych momentalne Sako, ak to musi byt okamzite. Pripadne vyhandlovat za nejaku dobru cenu uz hotovy Sauer 202, aj ked mne je ta poistka totalne proti chuti. S202 je vsak okrem toho vyborna puska s kvalitnym zaverom. Sice sa uz nevyraba, ale o to lepsia moze byt pripadne cenova ponuka.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ja este doplnim :

Lovec ma samozrejme pravdu, ja som "videl" Sauer 202.... Moja chyba...
friendly_torvalds

Príspevok od používateľa friendly_torvalds »

Aká je čakacia doba na Sako? lebo niekde som čítal že sa čaká aj niekedy 8 mesiacov a to je trochu prehnaná doba. Neviem či by som toľko čakal na zbraň. NO o tom som rozmýšľal že tu Sauerku by bolo dobre kúpiť neskôr, predsa to je novinka od nich a tak ako na novom aute aj na tejto sa najde niečo čo bude treba doladiť. Asi sa budem pravdepodobne rozhodovať medzi Sakom a Mannlicher SM 12 aj keď tam dávaju ten umelý zásobník. V čom je Sako lepšie ako Mannlicher ?
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

já jsem čekal na SAKO v netypické ráži přes 2 roky.U dovozce.
friendly_torvalds

Príspevok od používateľa friendly_torvalds »

Tak to už je pridlhá doba nato aby som si ju zaobstaral to radšej vezmem Mannliche rsm12 alebo sauer 202.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"