Marlin 30-30 W

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:58, upravené celkom 1 krát.
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

link nemám, určite si nové znenie nájdeš . v každom prípade je 39mm nábojnica povolená,pred pár mesiacmi sme boli na polovačke a s kalachmi sme tam boli traja. :D
druhá vec je ako sa na teba budú pozerať starý ortodoxný dedkovia s napr. 8x57 a s pažbami vyrezávanými s jelenínmy motívmi. tá doba už skončila chvalabohu. ja ked som prišiel na kačky s mojou saigou 12K pred dvoma rokmi tak ma skoro ukamenovali, teraz uznanlivo prikivujú že to velmo presný a rýchly brok. hehe, a to nehovorím o tom že chodím zásadne v cz maskáčoch čo je vyslovene proti protokolu.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:57, upravené celkom 1 krát.
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

tá saiga je rýchla lahká a presná, s paradoxom ktorý zatial nemám sa dá sstrielat na 100m so 4.1 brokmi, čakám naň a potom podám hlásenie.

Bum: toho marlina nekupuj, vyhodené prachy, ver mi
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 10:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

marek11 napísal: Už by som to nikdy nechcel, neskutočne to kope, hrozne hlučné, absolútne nepresné, na stovku rozptyl skoro 0.5M!!! ten patrón padá skoro 80cm na 100m a to som mal kvalitné federály, winchester náboje boli ešte horšie.
Dá sa to použiť len do honu bez optiky na rýchle mierenie a krátku vzdialenosť. Mieridlá sú katastrofálne a po každom vystrielanom zásobníku som musel nastrelovať, proste ďes za kopu penazí.
...tak to mas velmi podivne skusenosti,alebo si to ani v ruke nedrzal? 30-30W kope? Kolko mas kil? 35 aj s botami? Prosim ta....ked nevies,tak si aspon nevymyslaj!
80cm na 100 metrov nepada ani malorazkovy naboj,nie este gulovy naboj stredneho vykonu. Optimalne mieridla na takuto flinticku su bud kolimator alebo nadhankovy puskohlad. Oboje som videl a skusil pozicanu s kolimatorom. 4 rany na 50 metrov pri max.rychlosti prebijania co sa mi podarilo vyvinut dalo rozptyl 20cm. Prakticky bez mierenia. S oporou ta flinta s nabojmi Federal strielala do 6-7cm na 100 metrov.

Kto nad takouto flintou uvazuje (ci uz kvoli podmienkam,financiam a pod.) bude spokojny.Nemozno za to ocakavat zazraky,ale flinta ucel splni a s bezne dostupnym strelivom nie je problem,ani co sa tyka presnosti ani ucinkov na zver. Super je kombinacia bud s kolimatorom alebo nadhankovym puskohladom (napr. 1-4x22 , 24 atd.) alebo s nejakym univerzalnym puskohladom s parametrami 1,5-6x42. Potom sa to pouzit od spolocnych polovaciek az po pirsovanie alebo postriezku za primeraneho svetla. Optika s vacsim objektivom uz esteticky prilis na tuto zbran nezapasuje.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Moje westernove srdce až poskočilo ked som taku krasku ako je tu videl v polovnictve v B.B bola ale v kalibri 357,38spl.Mam taku síce činsku v 22,LR ale toto je nadhera.Cena v B.B 27tis.Mame jedneho člena v BA,a ten ma na predaj asi v tomto kalibri -novu.Niesom polovnik ale na šport to je kus železa :lol:
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

LOVEC: dík za opravu, nie 100 ale 300m som mal na mysli a
NÁS
NIKDY
NIKDO
NEMÚŽE
NASRAT
:wink:
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

marek11: to je len dobre, lebo polovny si asi tiez robil z rychlika. Doba "starych dedkov" s 8x57 neskoncila, osobne povazujem 8x57 za velmi vydareny kaliber, najma na spolocne polovacky a tazsiu zver a momentalne pozorujem jeho znovuzrodenie v ponukach zbrojoviek. A to vobec nie som stary dedko ani zaryty konzervativec v polovnictve, ale zasa odtial-potial. Dajme tomu,ze nemusis dodrziavat polovnicku etiku, chodis kde mozes v maskacoch a palis zo Sajgy, iste je,ze si ale vyznam polovnictva zjavne nepochopil. A pokial nemas informacie, ktore mas overene, tak ich sem radsej nepis. Novy zakon o polovnictve nie je platny a toboz nie ucinny. Cize ked ste boli na tej polovacke 2 s tymi "kalachmi" bud rad,ze mas este zbrojak a polovny. Nabojnica kratsia ako 40mm len na skodnu. Dalsia vec je,ze som strielal s marlina 30-30win, nekopalo ma to, na 50m sa mi podarili aj dvojstrely. Ale asi si predsa len zvyknuty na strelbu zo sajgy a "kalacha"(asi si myslel vz.58,ale budiz)cize mozes mat nejake odchylky v presnosti. Dalsia vec je, ze ak aj bude schvaleny novy zakon o polovnictve, tak bude udajne prijate aj ustanovenie(neviem ci priamo v zakone alebo v osobitnej vyhlaske)o zakaze pouzitia zbrani s evidentne vojenskym povodom na ucely polovnictva. Cize na Dcko si to uz proste nekupis. Cize sice ta nikto nemoze nasrat, ale aspon pis o veciach, ktorym rozumies a o ktorych mas sajnu.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

keď sme už na fore o 30-30win,nemáte niekto náhodou nepotrebné nábojnice,odkúpim za mierny bakšiš.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Aky je mierny baksis?
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

to sa samozrejme dohodneme,veď máme trhovú ekonomiku.
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

to marek11 :
asi by bolo lepšie keby ťa predsa len ukameňovali... Podľa tvojich príspevkov a postoju k poľovníctvu súdim, že patríš do skupiny ľudí, ktorá poľovníctvu viac škodí ako prospieva...
Bol by som len rád keby sa vrátili časy, keď poľovali len ortodoxní dedkovia so starými zaslúžilími "osmičkami" s jeleními motívmi na pažbách. Určite boli pre poľovníctvo prospešnejší ako ľudia tvojho profilu.
"Vojaci" patria na front... nie do lesa. Tam ukáž za čo stojíš.
A to, z čoho na zver strieľaš, je otázka tvojej morálky, etiky, postoja k poľovníctvu, vzťahu k tradíciám, ucty k zveri a v neposlednom rade aj svedomia...
Stretnúť sa s tebou na polovačke a vidieť ako z toho strieľaš kačky, tak ti tú saigu narvem do prdele a vyrazím ťa odtiaľ. :evil:
o prednstiach kalibru 8x57, a jeho využítí u nás, na našu zver, a obzvlášť na spoločných poľovačkách sa zmieňovať nebudem. myslím že je to zbytočné.
ostatne už povedal Stagstalker
a to že za tvoje správanie ostávaš nepochopený nieje "ortodoxnosťou" starých poľovníkov...

pardon za OT...ale musel som reagovať.
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

ešte čosi... nemám proti žiadnej modernej zbrani nič. mám rád všetky zbrane. ale každá zbraň má svoj účel...je na niečo určená. a saiga rozhodne nieje poľovnícka zbraň. aj keď je zaujímavá
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Rod: Poľujem už niečo cez 20.rokov a za komančov som sa tiež dosť naťahal na hrbe aj "58,"ale s tvojím príspevkom plne suhlasím. Tieto zbeane nepatria na spoločnu polovačku ani do lesa, ich miesto je na šport.strelniciach a dúfam,že tam už aj ostane.(aspon čo sa týka EU.) Mladý pán by sa skôr realizoval asi v cudzin.légii.(adres regrutačného strediska dodám).LOVU ZDAR. Sory za OT.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"