Marlin 30-30 W

inspiring_ganguly

Marlin 30-30 W

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

Marlin predava Frano v Nitre, najlepšie bude zavolať a informovať sa o cene.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

to bude predpokladám cena v Nemecku - až sa človeku chce plakať ked vidí tie zahraničné ceny...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:31, upravené celkom 2 krát.
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

Frano ich bude mat v marci tohto roka, cena do 20tis sk. Hral som sa s tou flintou, je to typicka pracovna zbran, ale ked ju clovek troska doladi, moze byt super-najma do pohonu alebo do hlucheho obdobia.
Zaujimavy je najma kaliber 30-30win...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 10:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

No ak ju bude mať Frano do tých 20 tisic, tak to bude celkom fajnova cena - ešte by ma zaujímalo, ako to asi vyzerá s cenou nábojov do nej :?:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 10:46, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

bum: 30-30 robí aj s&b, ak sa dobre pametám, tak náboj minulý rok vychádzal okolo 20-25 Sk. To sa už oplatí prebíjať.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 10:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

čiže cenovo budu asi vychadzať ako naboje do inych guľovnicovych kalibrov. Ja osobne som skôr na dlhe-takze v budúcnosti budem urcite nad tou kraskou uvažovať.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

bum: ja by som asi šiel do 45-70 gov. Pozitívum tohto náboja vidím v lepšej dostupnosti projektilov na prebíjanie, nejaké robí ares, tieto knedlíky sa dobre odlievajú. V domácich podmienkach bez nejakého extra vybavenia bude prebíjaná 45-70 presnejšia ako 30-30w. Náboj pracuje na nižších tlakoch, mechanizmus aj lauf vydrží viac. Problém bude zohnať dostatok hilzní, dostupnosť v CZ je lepšia ako tu. Tiež neviem či je s 45-70 povolené polovať.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 10:47, upravené celkom 1 krát.
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

Bum: ten zákon už neplatí a pokojne môžeš polovať aj s 7.62x39.
Mal som dávnejšie Winchester Ranger v cal. 30 30, stála ma vtedy 15 tis. šilingov a bola podstatne lepšia ako Marlin a aj drahšia, krabička nábojov Federal vychádzala na 200 šilingov.
Už by som to nikdy nechcel, neskutočne to kope, hrozne hlučné, absolútne nepresné, na stovku rozptyl skoro 0.5M!!! ten patrón padá skoro 80cm na 100m a to som mal kvalitné federály, winchester náboje boli ešte horšie.
Dá sa to použiť len do honu bez optiky na rýchle mierenie a krátku vzdialenosť. Mieridlá sú katastrofálne a po každom vystrielanom zásobníku som musel nastrelovať, proste ďes za kopu penazí.
Tiež som si ju vtedy kupoval kvôli dizajnu, predavač ma ale upozornoval že to nie je boh vie čo, no ja som nevedel odolať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"