Savage Arms

Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Savage Arms

Príspevok od používateľa Denny »

Ahojte,

aj za pomoci tlacitka "hladat" som nenasiel ziadnu temu, ktora by sa tykala cisto Savage polovnych gulovnic. Sem tam sa niekde o nich vyskytol prispevok, ale chcel by som to takto zdruzit do jednej temy.

Som majitelom gulovnice Savage Arms 10/110 Trophy Hunter XP v dreve, kaliber .308 win. Kupoval som ju u Frana v NR. Mam ju uz takmer 6 rokov, vystrelenych z nej mam nieco cez 300 ran, nakolko ju mam cisto na polovnictvo - na strelnici s nou strielam iba ak nastrelujem nove strelivo ci kontrolujem nastrel optiky.

Neukamenujte ma za nejake moje vyroky ci postrehy, nie som super-spica-profi strelec, ktory dennodenne travi isty cas na strelniciach. Moje poznatky pisem cisto z praktickeho, polovnickeho hladiska. Bavme sa o strelbe do nejakych 250 metrov :)

Moje skusenosti s konkretnou gulovnicou a kalibrom. Mam na nej osadenu Meoptu Meostar R1r 3-12x56RD, ktora je na ocelovej weaver liste. Sustrel 3 ran viem na 100m vtlacit na 2 cm (merane od stredu kazdej diery v terci).

Mne osobne sa na nej paci ten AccuTriger, na ktory naopak vela polovnikov nadava, vraj im zavadzia. Ja som si na to dost zvykol a je to fajn, asi naozaj len o zvyku. Zaver ma milo prekvapil od prveho momentu, nakolko chodi uplne hladucko, nezasekava sa, je pekne vycentrovany a nerobi absolutne ziadny problem ani pri rychlej strelbe. Vyhovuje mi aj kompaktnost pusky, pride mi taka mala, sikovna, lahka. Taktiez velmi kladne hodnotim povrchovu upravu, puska naozaj nechyta hrdzu ani po polovacke v dazdi ci hmle, rose a naslednom neosetreni. Obcas sa objavia 2-3 bodky niekde na hlavni, ale tie idu zoskrabat nechtom a je to zase OK.

Samozrejme, kazdy chvali to svoje, ale aj napriek tomu mam k danej zbrani aj nejake minusy. Prvy, taky najvacsi, je spracovanie dreva. Po cca 3 rokoch sa mi zacala odlupovat ako keby nejaka povrchova vrstva pazby. Vidno to na takych nevyraznych miestach, ako napr. v okoli poistky alebo zasobnika. Normalne je vidiet ako neprilieha taka ako keby priesvitna folia. Keby som chcel, vedel by som to strhnut prec, ale radsej to nechavam tam tak ako to je. Jeden taky mensi minus - mne osobne sa absolutne nepaci napis "Savage" na zaveri :D Strasne sa mi to tam nehodi a nezvykol som si na to ani za tych 6 rokov.

Piste vase postrehy, nazory na tieto zbrane, budem len rad, ak sa rozvinie nejaka debata :) A samozrejme, ak by niekto chcel nejaku radu ohladom niecoho konkretnejsieho, nemam problem poradit ak budem vediet, pripadne nieco nafotit a pod. Pripajam fotku tej svojej, je to fotka spred 3 rokov, este som tam nemal weaver listu :mrgreen:
Prílohy
SavageArms.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"