CZ550 vs. Rössler TITAN6

inspiring_fermi

CZ550 vs. Rössler TITAN6

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

Zdravím vospolok... :) Chcel by som do sezóny prezbrojiť a kúpiť opakovaciu guľovnicu v kalibri .308W. Ako alternatívy prichádzajúce do úvahy som si vybral CZ550 a Rössler TITAN6. CZ550 je notoricky známa, zaujímajú ma skôr skúsenosti s Rösslerom, ak by niekto mal. Ďakujem! ;)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

U otca je v skrini jeden Rossler,ale v kal. .30-06. Kupil som mu to pred par rokmi na narodeniny.V globale je to zbran lahka,pazba sedi celkom dobre,presnost s prebijanym strelivom taktiez vyhovuje (Hornady SST 10,7g).Hladky chod zaveru,ticha poistka.Ako dalsie pozitivum vidim moznost dokupenia vacsieho zasobnika na spolocne polovacky.
Negativa.... :roll: image? Je to prevedenie Standart,s obycajnou pazbou.Konkretne tato nema napinacik,ale spust sa da nastavit. Predava sa aj verzia s napinacikom.
Za tie peniaze spokojnost,nic nebolo treba doladovat,dobrusovat atd.
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

Rössler je o niečo drahší ako CZ550. Preto sa mi natícka otázka, či je hodný toho rozdielu v cene. Navyše, CZ550 má štandardne francúzsky napináčik a určite by som pušku chcel v prevedení LUX. Takže ak beriem Rösslera s pažbou LUX plus napináčik, je tam už seriózny cenový rozdiel. Stojí to za to?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Rossler LUX je drahsi hlavne kvoli inej pazbe,ktora podla mna toho nie je celkom hodna. Zase CZ moze byt aj turbo LUX prevedenie,chod zaveru taky hladky ako Rossler mat nikdy nebude.Myslim,ze napinacik sa da doobjednat aj do Standart Rosslera.
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

turbo LUX prevedenie vraviš...?! :D a s tým záverom máš pravdu, absolútnu... na Rösslera bude zrejme o niečo drahšia montáž kvôli absentujúcemu žliabku na puzdre záveru... Keď tak nad tým uvažujem, Rössler v klasiku s napináčikom asi bude celkom rozumná voľba... Čo myslíš?!
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ohladom montaze,ja som na to kupil toto: 2 zakladove "kamene" a na to jednodielnu ocelovu montaz s kruzkami.Urcite to nebolo nic drahe,skusim pohladat co to stalo. U puskara to prisroubovali a prilepili,drzi to velmi dobre,dodnes som sa toho ani nedotkol.
Mne osobne je Rossler sympatickejsi,taky jemnejsi a prepracovany (koniec-koncov vychadza zo spickoveho Mausera 94).
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

akurát som písal do Banskej Bystrice, TEREM, nech pošlú cenu na TITAN6 Standard s napináčikom. tak uvidíme, ako bol slepý povedal... :D celý večer sa zabávam surfovaním po webe a zháňam infošky... som objavil hračku menom Tikka T3. aké sú na ňu referencie? kto je distribútor pre SR?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Skvela puska,ak aj tato pripada do uvahy,uprednostnil by som ju aj pred Rosslerom,aj pred CZ. Skus zavolat P.Jedlickovi do Zelenca pri Trnave: 0905 248 478,mal by mat nejake kusy na sklade. (mam doma starsie prevedenie M695 v kal. 30-06)
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

ďakujem za kontakt. aký je vlastne rozdiel medzi klasickou Sako 85 a Tikka T3? Je to len derivát, alebo nejaká lacnejšia verzia?!
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tikka je cenovo dostupnejsia "odroda". Sako ma byt luxusnejsie a drahsie.
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

takže kvalita použitého materiálu a technológia je identická?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Kvalita je na velmi vysokej urovni. Nato,ze sa jedna o zbran strednej az nizsej cenovej kategorie,je to vela muziky za tie peniaze.
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

pôjdem sa pozrieť do toho Zelenča... prípadne im skúsim zavolať, či nemajú cenník... ak by bola skladom za prijateľné peniaze Tikka, tak asi zainvestujem :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no az bude Tikka skladom :):) ... pokial viem tak cakacia doba je aj pol roka. To by si musel mat sakra stastie aby sa nejaka nasla
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Najprv zavolaj, a ked maju tak si to pojdes omakat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"