Poradte gulovnicu

skrater
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa skrater »

Zdravim amater,,,tak tak radsej troska investuj do prebijania...potom to ocenis
skrater
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa skrater »

co sa tyka tych zbraní...rem 700 Police je urcite dobra volba a je to urcite dostupnejsie ako Tikka T3 Varmint...na tikky sa caka cca. min. 1,5-2 roky...
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

čítal som čo to na nete o R700P a samá chvála... a čo sa týka prebíjania, to je pre mňa španielská dedina... zatiaľ... čítal som už niečo o tom na tomto fóre ale darmo raz vidieť je predsa len viac...
skrater
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa skrater »

R 700 Police je cool, ta pazba je tam prekvapujuca, nato ze to nie je ziaden custom ale seriovka...pri tom prebijani hlavne zváž kolko chces investovat a ako chces prebijat :wink:
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

ehm... prebíjanie by sme mali riešiť inde lebo nás "admin" uškrtí... :wink:
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Čo sa týka prebíjania prebíjam si 308 WIn aj 8x57 JS , s týmoto nábojmi mám aj najviac loveckých skúseností , jednožnačne odporúčam 8x57 JS oproti 308 zver menej odbieha lepšie farbí , divinu neznehodnocuje tak ako 308W . Na bežné polovnícke vzdialenosti má trochu vačší pokles strely ale to je jedno na vačšiu musíš preklikať aj pri 308 ... 308 je presnejšia ale na polovnícku strelbu je 8x57 v pohode . Hlavne na diviaky sa mi 8x57 s ťažkou pomalou guľou osvedčila ovela lepšie ako 308.
Z pušiek bežných pre obyčajných polovníkov jednoznačne odporúčam Tikku pred Rosslerom a ČZ . Z týchto troch značiek mám resp. mal som všekty .Tikku kúpiš v ČR bez problémov 500 CZK za kolok v čr nemože byť problém..
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

to medonos: Presne ako píšeš T-3 nemá chybu super zbraň,za super cenu.Vlastnil som dva modely continentál v 30-06 a T-3 Varmint 308 Win. Slušné spracovanie ,slušná prestnosť,slušná cena.(za málo peňazí dosť muziky). Treba prelustrovať české fora a TIKKA je v ponuke z druhej ruky netreba čakať celú päťročnicu.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Prieskumnik napísal:este sa chcem opytat .308 win a polovacka max okolo 300 na srncie sa ma ako ??
Na srncie bohate staci aj dalej, prerataj si kde to ma este dopadovu rychlost aspon 600-650m/s, niekde tam sa este budu bezne lovecke strely deformovat.
inspiring_bartik

Príspevok od používateľa inspiring_bartik »

Test guľových zbraní

Pozrite sa ako dopadli burst testy niektorých guľovníc. (Remington, Browning, Sako, Blaser, Mannlicher, Antonio Zoli, Howa, Tikka)

http://www.youtube.com/watch?v=e4AqMl1A ... r_embedded
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

Win 308 mozes kludne ist aj do starsich ceskych vyrobkov od konciacich polovnikov ... ja ju vlastnim asi 5 rokov a pada jelen , srnec, diviak nastrelujem na zaciatku sezony a sriela presne ...
Teraz som kupil win 270 celopazba a to je skoro to same .. vsetko mam CZ
Optika MEOPTA Meostar R1 7x56 RD, druhú mam tu istu ale variabil ...
inspiring_bartik

Príspevok od používateľa inspiring_bartik »

ja osobne SAUER 202 Classic 308 Win. alebo
.30-06 Spr.
Cena s 20 % DPH: 1 950,00 € a + optiku 2,5-15x56 nieco z tohto

http://www.frankonia.de/optik/zielfernr ... roesserung

tak suma spolu 4000 eur to je strop maximum.

SAUER 202 Classic

klikni na obrazok

Obrázok


Hlavne sú vyrobené z materiálu Krupp oceľ, za studena kované, čo má veľmi priaznivý vplyv na presnosť streľby zbrane (záruka od výrobcu 10.000 rán na presnosť!). Pre radu Classic je špecifická matná povrchová úprava hlavne a puzdra záveru, odolná voči poveternostným podmienkam a voči pôsobeniu reakcie Ph potu užívateľa. Classic je vyrábaný štandardne so staviteľnou spúšťou s francúzskym napinačikom. Bezpečnostným prvkom na guľovniciach SAUER je záver uzamknutý priamo v komore na šiestich ozuboch. Kľuka záveru je pri verzii Classic je ukončená v tvare gule


Obrázok
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Hmm...

Nejdem sa hrať na odbornika..sam nepolujem..teda uz nie..od 14 rokov s otcom s flintou som chodil..:-) teraz nie je čas..

Lovec tu písal že nie gulobrok...je to asi vec názoru...
Moj otec a obaja dedovia a pokial viam tak aj všetci pradedovia boli polovníci...dedovia a aj otec boli v lese takmer každý deň..a čo viem tak mali gulobroky. Otec poloval so 5,6x52 savage..a lovil s tým diviaky, muflóna a aj jelena na viac ako 250 metrov.
Ak budeš sviatočný polovník..tak si kúp čo ti radia..ak budeš v lese často tak pouvažuj aj na tým gulobrokom. Na polovnícke účely je to dostatočne presné..a strieľať na 200+ metrov..no otvorene...čo je na tom umenie..dostať sa bližšie je kumšt. A reálne sa aj tak strieľa za šera...v lesoch a podobne...tam aj tak hovno na väčšiu vzdialenosť rozoznáš čo to má na hlave...

Len taká pikoška..dedovi gulobrok zachránil život...napadol ho medveď..prvá rana od pása gula..medveď zlomená laba padol k dedovi a ten mu dal 4,5 brok pod hlavu keď už mal medveďa na kolene....na medveďa stačí aj 4,5 brok:-))) Nikto na svete by nestihol vtedy prebiť opakovačkou...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

mykymiki, je to aj vec nazoru - a kazdeho volba.....

Ale trochu sa na to musis pozriet aj optikou vtedajsej doby (predpokladam, ze tato aj s dedom polovali za sociku)....zohnat nejaku gulovnicu bolo casto velmi, velmi problematicke a ked sa niekomu vobec naskytla sanca kupit gulovnicu, tak okamzite bral to, co bolo. Na nejake velke spekulacie nad kalibrom a typom zbrane nebol priestor.
Moj nazor je taky, ze gulobrok nie je ani dobra gulovnica, ani dobra brokovnica - bez ohladu na cenovku a znacku zbrane (len pre zaujimavost, za zlatych cias anglickeho kolonialneho imperia bol gulobrok gentlemanmi velmi zaznavany, podla vtedajsej mienky tym majitel dal najavo, ze si nemoze dovolit poriadnu gulovnicu a brokovnicu....).
Samozrejme je ale tiez pravdou, ze niekto ten gulobrok vyuzije - existuju rozne light prevedenia, ktore sa daju aj dlhsie nosit na pleci (inak vyvoj ani pri tomto type zbrane este uplne nezaspal, rakusky Steyr Mannlicher predstavil svoj prvy gulobrok Duett tento rok na IWE - doteraz ponukal len opakovacie gulovnice). Vsetko zalezi od konkretnej potreby a vkusu kazdeho soudruha.... :lol: :lol: :lol: Su kolegovia, co prisahaju na gulobrok a su dalsi co by to nechceli ani zadarmo..........
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Lovec máš na 100% pravdu guľobrok prirovnám k SUV slabé na ceste a ešte slabšie v teréne ...ani ryba ani rak .
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

medonos napísal:Lovec máš na 100% pravdu guľobrok prirovnám k SUV slabé na ceste a ešte slabšie v teréne ...ani ryba ani rak .
No to je možné...len potom prečo ich je na cestách tak vela?

to LOVEC: jasne ze za sociku to bol problém, ja netvrdim ze gulobrok je pre kazdeho to naj..len som poukazal na to ze aj gulobrok ma svoje caro. Otec mal aj gulovnicu aj brokovnicu aj gulobrok...a s tym bol v hore najcastejsie. A prestal polovat ked skoncila era ludoveho polovnictva..v dobe keď papališi blizky jednej strane prebrali revíry ...teraz tam kde sa o zver staralo 100 polovníkov chodia strielať traja...a jeden sa im akoze stara o revír...vyvezú na zakŕmenie najlacnejsie svinstvo do lesa a celú zimu potom zver hnackuje......ale to som uz znacne OT...

Miki
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"