Guľovnica 8 mm poradte aku?

eager_elion

Guľovnica 8 mm poradte aku?

Príspevok od používateľa eager_elion »

Lovu Zdar páni potrebujem radu chcem kúpiť guľovnicu raže 8 mm a chcel by som zistiť aká by bola asi najvhodnejšia cenová relácia tak od 700 do 1000 eur čisto zbraň.Strieľať bude na Diviak,Vysoká,Dančie.Mám skúsenosti z Guľobrok 7,57R/16 Springfield 30-06 chcel by som niečo silnejšie tak preto ta 8 ka.A ešte vhodné strelivo napr. Federál?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tikka T3, Rossler Titan 6, pripadne CZ550...... nerozumiem celkom naco ti je 8x57JS (ak si mal tuto osmicku na mysli), ked uz mas skusenost 30-06Sprg. Vykonnejsia ako Sprinfield tato osmicka nie je, nehovoriac o tom,ze do 30-06 je najsirsi vyber fabrickeho streliva na svete (ano,ano aj do 308W 8) ). Tiez co sa tyka prebijania, je sortiment pre tridsiatkove kalibre neporovnatelne bohatsi. Ale toto je len moj nazor.....ked si rozhodnuty pre osmicku,chod do nej. Je to dobry kaliber do nasich podmienok. A nezabudni napisat,co si kupil!!! Kazdy by chcel radu,ale pochvalit sa nakupom uz nema kto,anciasa im.... :twisted: :lol: :lol: :lol:
eager_elion

Príspevok od používateľa eager_elion »

No kaliber si trafil a chcel by som ju kvoli tomu že spomínané kalibre už mám a chcem kúpiť novu a ťahá ma to k 8mm povodne som chcel isť do 9mm rad ale postačí aj 8 mm.Máš skúsenosť z Rossler Titan 6? Ta sa mi pozdáva najviac.Springfield stým som spokojní nad mieru kto nevyskúšal a chce kupovať možem len odporučiť ale je to len o zvyku a o tom ako komu padne zbraň do ruky. :lol:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Rössler T6 som kupil pred par rokmi otcovi k narodeninam (kal. .30-06). Nejake skusenosti s nim teda su, ale ako pises je to aj vec sympatii. Ked by v tej dobe bola rychlo dostupna Tikka, bral by som radsej tu. Je mi jednoducho blizsia (mam aj starsi model Tikka M695).
Ten "nas" Titan striela celkom fajn, krmil som ho prebijanymi Hornady SST 10,7g. (poslal som ti PM - spravu).
eager_elion

Príspevok od používateľa eager_elion »

Prečo ťa to ťahalo viac k Tikka?

Najlepšie je keď máš možnosť si zastrielať so zbraňou takže sa veľmi neponáhľam z kúpou.Pred týždňom som bol v NR u Fraňa celkom slušní vyber a ochota. Je ešte niekde podobní sklad?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Napr. v Zelenči pri Trnave ma Jedlička aj Rössler, aj Tikka by mal nejake mat.....
Tikka mi je jednoducho sympatickejsia,som si na nu za tie roky zvykol.... ( moja recenzia )
eager_elion

Príspevok od používateľa eager_elion »

A to je presne to chytíš flintu do ruky a keď ti sedí nieje o čom ale máš kúpiť flintu a nesedí ti tak to je o ničom.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Dalsia moznost je zobrat tu flintu,kde sa mi paci zelezo a dat si urobit u pazbara drevo na svoju postavu a proporcie (vyska,dlzka ruk,vzdialenost pistolovej pazbicky od spuste,vyssi chrbat kvoli strelbe cez puskohlad,priamejsia pazba.....), potom sa dostava komfort pri strelbe na inu uroven. Co samozrejme automaticky vplyva na presnost....atd. Sice to nieco stoji, ale vysledok je v pripade kvalitnej prace velmi,velmi uspokojivy.
eager_elion

Príspevok od používateľa eager_elion »

pozeral som tu Tikka T3 v raži 308W celkom fajn mate niekto skúsenosť?Kombinácia zo strelivom LAPUA Mega to može fajn strielat
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"