Kaliber 270 win pomoc

eager_wu

Kaliber 270 win pomoc

Príspevok od používateľa eager_wu »

ahojte mam polovnicku zbran 270 win (6,8x65) a chcel bi som sadopatrt knejakym balistyckym tabulkam k nej na vzdialenost do 600-700 metrov a ci je moznost na presny zasah na tuto vzdialenost s touto zbranou strelivo je sellier bellot PTS vdaka.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

oslov turbiaka alebo lovca ......... rozumeju tomu dost 8)
i ked ... S&B bude asi prve co zamietnu a odporucia ti prebijat vlastnu municiu 8)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

aka zbran ??? tak neviem... 600-700m mas velmi malu sancu trafit povedzme srnciu .. aj ked budes mat tabulku treba overit pokles
musis vediet hmotnost strely a jej rychlost pre vypocet balistiky
eager_wu

Príspevok od používateľa eager_wu »

no ja som nasiel tabulku jednu na vypocet balistiky na tom o fore lem mi vyhodila rovnake udaje klesania pre gulku co ma 6,1 gramu aj co ma 10,5 gramu tak neviem cije dobra ak bi som poprosil niekohoo nejaku inu ze bi mi poslal link na nu a vzdialenost potrebujem do tych 500 600 metrov viac nie vdaka
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Všetky tabuľky sú iba orientačné , PTS je hornady SST výborná lovecká strela s nadpriemernou presnosťou , ale musíš si to overiť v praxi ja aj ke´d si odmeriam usťovku aj tak je tam vždy rozdiel ... a určite bude ma´t velký vplyv aj materiál hlavne , stúpanie , teplota , konkrétky presný rozdiel priemeru hlavne a to nehovorím o vonkajšej balistike - vetre...je to alchýmia ale s loveckou hlavňou by som určite na 700 m nestrieľal minimálne nejaký varmint a na zver určite nie .
eager_wu

Príspevok od používateľa eager_wu »

tych 700 som prehnal mozno do 500 mozno ja viem ze jeto dost ale su u nas tereny kde bi to bolo do tyc 500 metrov a na skodnu zver inac na vysoku a ostatne nie velmi
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Jasne, takze krpatu lisku na 500 metrov v pohode,ale vysoku co ma komoru velku ako slon nie. To je zaujimava logika.
eager_wu

Príspevok od používateľa eager_wu »

nemyslel som akurat lisku no len tak moze bit aj vysoka lovec u nasje aj inaskodnaako liska neviem ako u vas no a vdaka za rady
Ares
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Ares »

medonos napísal:..... ale s loveckou hlavňou by som určite na 700 m nestrieľal minimálne nejaký varmint a na zver určite nie .
Síla hlavně nemá nic společného s její přesností. Má pouze co dělat s odvodem tepla a chováním při zahřívání, ale to se projeví pouze při opakovaných ranách, to jest méně než 2-3 minuty mezi výstřely. A s tím se při myslivosti poněkud nepočítá
eager_wu

Príspevok od používateľa eager_wu »

no vdaka za pomoc a este ak mi mi niekto poslal link na nejaky iny kakulator ako je ten co mi poslali bol bi som rad tu vzdialenost som prehnal do 500 metrov mi to bude stacit bohate vdaka este raz
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

peter a aky iny kalkulator potrebujes? Ved v tomto si mozes nastavit lubovolnu vzdialenost aj kroky (po 10,po 25 metroch,ako chces).

ale ked chces ine, tak jednoducho napis do Google heslo "ballistic calculator" a mozes vyberat.
inspiring_bardeen

Príspevok od používateľa inspiring_bardeen »

Pouzivam http://www.jbmballistics.com/. Nastrelim na 100m, dalej si overim pokles na vzdialenosti 200m, 300m a 400m. Otvorim stranku zadam vsetky udaje o strelive, teplotu pocas nastrelovania, nadmorsku vysku, atd... dovtedy upravujem vstupne udaje (BC, ustovu rychlost) kym mi nesedi pokles vo vzdialenostiach overenych v praxi. Vysledkom je pomerne presna tabulka.

Naposledy som tento postup aplikoval v sobotu a vysledkom bol v nedelu uloveny pes na vzdialenost 407m studenou ranou z trojnozky. Strelivo fabricke SAKO racehead 168gr 308Win.
eager_wu

Príspevok od používateľa eager_wu »

vdaka kiki asi to som potreboval ak este budem potrebovat tak sa ti mozem ozvat ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

kiki napísal:Naposledy som tento postup aplikoval v sobotu a vysledkom bol v nedelu uloveny pes na vzdialenost 407m studenou ranou z trojnozky. Strelivo fabricke SAKO racehead 168gr 308Win.
OT:
Gratulujem! Dohanas figiho? :lol: Vidim,ze budem musiet vytiahnut 243W niekam do pola.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"