Kaliber 270 win pomoc

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

peter821 tu sa mozes ozvat s cim kolvek komu kolvek, otazne je ci dotycny bude povazovat tvoju otazku odpovedi hodnu.
Ale ked ju dobre uzko premyslene specifikujes urcite ANO.
inspiring_bardeen

Príspevok od používateľa inspiring_bardeen »

OT:

2 lovec: na figihoa zatial nemam.. fabricka municia a nie moc pevne ruky mi sposobuju rozptyl okolo 10 - 15 cm na 400m. Na lov uplne v pohode, ale na papier je to hodne malo ;-(. Ale tak clovek sa uci cely zivot...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ti garantujem ze je to hlavne strelivom a tou trojnozkou :)
inspiring_robinson

Príspevok od používateľa inspiring_robinson »

Ares napísal: Síla hlavně nemá nic společného s její přesností. Má pouze co dělat s odvodem tepla a chováním při zahřívání, ale to se projeví pouze při opakovaných ranách, to jest méně než 2-3 minuty mezi výstřely. A s tím se při myslivosti poněkud nepočítá
sorry, možno ti z hľadiska strelectva aj teoretických vedomostí o ňom môžem chodiť po pivo, ale s týmto výrokom tak ako si ho napísal nesúhlasím;
keby si ten výrok upresnil na určité rozmerové rozpätie hlavní či streleckej vzdialenosti, bral by som to; avšak vo všeobecnej rovine - ako je postavený tvoj výrok - je to tak, že hlaveň s väčším priemerom oproti tenšej má určite väčšiu tuhosť a teda aj odolnosť voči vlneniu materiálu spôsobenému rýchlym prechodom strely s núteným zatáčaním vo vývrte - to sa na presnosti zbrane predovšetkým u výkonnejších kalibrov prejaviť musí (a to nepíšem o strelive štandardnej dĺžky, pri ktorom strela naráža na začiatok vývrtu čo spôsobuje vznik ďalšieho nevhodného mikrovlnenia, ktoré určite lepšie "ustojí" hrubšia ako tenká hlaveň...
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

Skusim trocha ozivit tuto temu. Tiez vlastnim jednu zbran v tomto kalibri (sauer 202), pravdupovediac je to moja srdcovka a to som uz mal v rukach toho viac, avsak do nasich podmienok je tento kaliber pre mna univerzal (strielam do 200-250m max.). Zaujima ma vsak konkretne nazor resp. prakticka skusenost so strelami KJG v tomto kalibri, ucinok na zver, vyhody/nevyhody pouzivania a celkove zhrnutie ci sa oplati prebit resp. zadovazit naboje s tymto typom strely alebo nie. Samozrejme co-to som precital aj na polovnickych forach, ale mozno sa nieco nove dozviem aj tu. V sucasnosti pouzivam RWS KS 9,7g, skusal som Blaser CDP, RWS Evo, SB, ale KS sedi mojmu laufu najviac.

Este kratka poznamka. Mozem sa mylit, ale peter uvadza
peter821 napísal:ahojte mam polovnicku zbran 270 win (6,8x65)..
podla mojich vedomosti je .270win metricky 6,9x64, opravte ma ak sa mylim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"