Remington 700 VTR (varmint tactical rifle)

eloquent_carver

Remington 700 VTR (varmint tactical rifle)

Príspevok od používateľa eloquent_carver »

CHcem si kupit remington 700 vtr mozte mi niekto poradit ci sa to oplati ??
cal .308 win . dakujem :)
Naposledy upravil/-a eloquent_carver v 09 Jan 2011, 21:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To je otazka ako vysita..... :lol:
Ako moze niekto iny vediet ci sa ti to oplati, ked nic blizsie nevie - ci je to pre teba velka/mala investicia, ci planujes upravy, aky ja zamyslany ucel pouzitia - sport/polovacka/na paradu.....???
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

ano je to super zbraň.Ošahával som to na IWA 2010,dosť solídna flinta.Ako 90% iných konkurenčných pušiek 8)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Snypo: odpoved ktora nic nehovori...ako pise lovec, treba napisat umysly a vyuzitie tej zbrane... pazba je totalne na hovno - nepouzitelna ak chces strelit dalej. o tej trojuholnikovej hlavni sme sa bavili skor, tusim sme dosli k tomu ze jedina vyhoda je vaha a presnosti to ubera akurat
Palo198 : takze prezrad svoje plany z tou flintou
eloquent_carver

Príspevok od používateľa eloquent_carver »

Mam s nou v plane polovat raticova listnate a zmiesane,
podla moznosti tercova strelba optika LEUPOLD VX-3 6.5-20x50mm
. co som pozeral cena 1026€ na http://szolgai.sk/remington-/702-remington-700-vtr.html ..nemate ju niekto ?? ..pomer cena a kvalita ..rozmyslal som este nad cz 550 ale ten remington sa mi zda ako lepsia volba :D
Naposledy upravil/-a eloquent_carver v 09 Jan 2011, 21:29, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

TO si radsej kup Howa M 1500 Supreme Varmint a za usetrene nahodis ustovu brzdu.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Pre polovnika je ustovka skor kontraproduktivna, je zbytocne sam sa ohlusovat a musiet nosit kvoli tomu stuple alebo ochr. sluchadla.....pri 243W, alebo 308W je to zanedbatelne, co sa tyka spatneho razu.

Howa 1500 SV je oproti R700 VTR o dost tazsia (4,66 vs 3,5kg) a to je len hola flinta. Moja (243W) vazi bez bipodu 5,75kg. Na nosenie pre nezvyknuteho nic moc, komfort pri strelbe ale uzasny, ako malorazka.
Pre ilustraciu, porovnanie zaverov (Rem 700 Sendero .300WM a Howa 1500 Supreme Varmint .243W):

Zavery 1
Zavery 2

Samotna flinta, celkovy nahlad:

Howa 1500 Supreme Varmint Nutmeg, .243Win
inspiring_bardeen

Príspevok od používateľa inspiring_bardeen »

Tie drobne skrabance na zavere 700vky su sposobene pieskom zo Senice, alebo je to len fotografiou ?

Ustovu brzdu na zbran urcenu na polovne ucely by som si nikdy nedal. Jedine v pripade silnejsej raze ako 300WM ale aj nad tym by som dlho uvazoval.

Co sa tyka vahy zbrani, tak je to hodne individualne. Moj varmint ma 5.3 kg s plnym zasobnikom, nosim ho ako na posed tak aj na posliedku. Na posliedku mam este trojnozku kedze u mna strelba na viac ako 70m z volnej ruky neprichadze do uvahy.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

lovec: ten zaver howa vyzera velmi sympaticky a kvalitne 8)
Palo198: chces to na beznu lovecku vzdialenost max. 200m ano ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ano, to je perfekcionisticky lapovany zaver - senickym pieskom :lol:

Ustovka nie je nevyhnutna ani pri tych silnejsich kalibroch - mimoriadne dolezity je tvar pazby a to ako uzivatelovi padne k jeho proporciam (pravdaze nezabudnime na hmotnost zbrane, kal. 416 Rigby a 2,9kg opakovacka k sebe nepasuju). Ked nesedi, cloveka okopava aj 7x64, ked sedi tak v pohode aj tropicke magnumy. Na sportovej flinte (v mojom pripade R700 Sendero 300WM) rozhodlo to, ze flinta ovela menej poskakuje na bipode pri strelbe v lahu. Samozrejme, aj spatny raz je vyrazne slabsi, ale aj bez brzdy to bolo uplne OK, nepocitoval som ziaden diskomfort. Akurat som dlhsie zrovnaval flintu znovu na ciel a takmer nikdy som nevidel dopad strely.
eloquent_carver

Príspevok od používateľa eloquent_carver »

Ano mam v plane na cca 200m.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tak neurobis chybu potom....
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tu ustovku som myslel na sportovu strelbu.
Ved je lahko odnimatelna a sprijemni strelbu i polovickam :-)
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Chalani jeden znamy polovnik čo nevladne netom ma poprosil o radu aký,popripade kde zohnat za normalnu cenu bipod na Remington/Zastava 798.Chce to na polovku.
Vdaka za radu :)
Nevedel som kam to zaradit ,ak je takato tema poprosim presunut....
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"