Blaser R8

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Blaser R8

Príspevok od používateľa lovec »

.....dockal som sa! :lol: .....noveho miláška,....cakal som nanho cca. 2,5 mesiaca a dnes dorazil. Konkretne je to Blaser R8, prevedenie Professional, hlaven s konturou semi-weight a v kalibri 9,3x62. Konecne mam zase doma po istej dobe pusku, ktora nema v zaklade 5kg. :lol: Vybehnem nakupit nejake ingrediencie na strielanie a snad za par dni dodam aspon nejaky prvy, strucny range report a par fotiek. Zatial sa idem tesit, rozoberat, skladat, rozoberat, skladat...... :twisted: 8)

Ilustracne foto:

Obrázok
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

gratulujem, mám jednu otázku od absolútneho amatéra: prečo páve tento kaliber ? čo s tým plánuješ loviť / na aké vzdialenosti ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Kaliber som zvolil z viacerich dovodov, jeden z primarnych bol ten, ze prave tento kaliber som este nemal a tuzil som ho vyskusat. Dalsim dovodom, alebo impulzom boli pribehy z polovnickej kapsy o tom, aky je tento kaliber absolutne nevhodny pre polovanie na vzdialenosti za bezne uznavanou hranicou 150 metrov (mam internetoveho kamosa, Rakusana ktory zije v Kanade a pracuje ako sezonny sprievod lovcov u jedneho outfittera. Dve jeho najoblubenejsie zbrane su prave v kalibroch 9,3x62 a 9,3x64. Bezne striela tamojsiu zver (velmi uspesne) na 350-400 yardov) - vraj z dovodu nepresnosti. Myslim si, ze nejake to popoludnie na strelnici mi umozni vyprodukovat par vhodnych tercov, ktore preukazu opak.
K tomu sa viaze aj vyber zbrane, ma jeden z najlepsich systemov vymenitelnych hlavni. Cize ked clovek zatuzi po novom/dalsom kalibri, staci dokupit lauf (pripadne zasobnik a vymenitelnu hlavu zaveru, ak sa jedna o kalibre z nie rovnakej skupiny (priemer dna nabojnice)) a nemusi predavat oblubenu pusku na ktoru je zvyknuty.

Zver - vsetku europsku, doraz kladiem na moje milovane spolocne polovacky na diviakov. Takisto ako u drvivej vacsiny kalibrov, uspech a vysledok bude zalezat od vyberu vhodnej strely/streliva.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rezervujem si ďalšiu amatérsku otázku - je oveľa väčšie pohodlie ten priamoťažný záver, dokážeš prebiť podstate rýchlejšie oproti klasickej kľuke?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Celkom by ma zaujimala pevnost systemu spustovy mechanizmus a zasobnik v jednom... vsetci dobre vieme ze zasobnik v sachte ma vzdy nejaku volu, zaujimalo by ma ci tento Blazer to ma uplne na pevno alebo ci je tam nejaka minimalna vola - pohyb a tym sposobena aj rychlost vymeny ,,zasobnika,,

http://lutz-moeller-jagd.de/Waffen/Blas ... omatik.jpg

Osobne by som tam dal Nosler AccuBond 250 Grain a N 540 57-60 gr a musi to fungovat na 500-600 metrov
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 09 Máj 2011, 18:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Pohodlnejsie aj rychlejsie to urcite je. Tu rychlost ti mozem ale vycislit iba to, co som cital v testoch, na sebe to nemam vyskusane. Casovy rozdiel je asi 35-45% v prospech priamotazneho zaveru. Ked bude niekde k dispozicii timer, rad to vyskusam, sam som na seba zvedavy. Mozno podstatnejsie pre polovnika pri rychlom prebiti je to, ze tym priamym pohybom vzad si tak nerozhodi zamierenie (samozrejme za predpokladu, ze vie pouzivat zbran a pri prebijani neodlici.....to ked vidim, nechapem naco mu je opakovacia gulovnica....), pretoze ak prebija klasicku kluku, musi prekonat pri zdvihani paky odpor pruziny, tym si zbran viac ci menej nakloni do strany - to je chyba, ktoru musi nasledne dorovnat a ktora mu uberie mozno rozhodujuce desatinky sekundy pre dalsi, uspesny vystrel (zavisi to tiez od typu zaveru tej klukovky, ak ma dva uzamykacie ozuby, tak musi samozrejme prekonat dlhsi zdvih,cca. o 90°, ak je to nieco moderne s tromi a viacerimi ozubmi, tak je ten uhol v rozmedzi 54°-60°, co je len lepsie, praktickejsie, pohodlnejsie a rychlejsie). Nejdem teraz velebit priamotazny system, R8 som si kupil z inych dovodov. Ak je mozne, vzdy rad uprednostnim klasicku kluku pred priamotazkou.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Turbi, na to ti zial nebudem vediet odpovedat. Objednal som si prevedenie s pevnou schrankou a nevyberatelnou spustou..... :twisted: :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec: Kraaasna hracka, zo srdca gratulujem a prajem nech ti prinesie vela radosti a prekona vsetky ocakavania!


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Blaser odskusany, striela, zaver (zatial a asi navzdy) drzi :lol:
Strelivo fabricke Norma Jaktmatch FMJ 232grs. (bal. koeficient ako kadibudka, BC=0,275). Nastrelene na 50m, tabulka vypocitana na zaklade fabr. udajov. Dalsi ciel, gong s oznacenim <I>, vzdialenost pouhych 700m. Zamerny bod pracne najdeny sposobom zamierenia Kentucky windage..... :lol: Najvacsie prekvapenie, vyska OK, stranovo som minul asi o 30cm.....mala oprava na vietor. Ono je tazko robit s klasickou osnovou 4A-I nejake prenosy......mat inu osnovu, tak je to jednoduchsie (a samozrejme v gongu). Pokracovanie nabuduce....naboje este zostali. 8)
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

...a ešte aj celkom dobre vyzerá :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"