Merkel rx.helix

inspiring_bardeen

Merkel rx.helix

Príspevok od používateľa inspiring_bardeen »

Ma niekto skusenosti s touto zbranou ? Vazne uvazujem nad jej kupou, len sa neviem rozhodnut ci v 30-06 s 56cm hlavnou alebo v .300 WM s 61cm.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Otazka skor stoji, ci 30-06 alebo .300 WM a co s tym chces (a co realne budes) lovit.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ja by som najprv vazne prestal uvazovat nad Merklom....napr. minuly tyzden sa riesil jeden, ktory to na 100m rozosieval po celej A4. Vraj zla optika (Swaro 8x56)....puskohlad isiel na test do fabriky, vratil sa s negativnym vysledkom aj na spatny raz a aj na chod rektifik. prvkov. To uz je minimalne treti Merkel v tomto roku o ktorom som sa dozvedel. Majitel ma samozrejme z takej "podarenej" flinty "radost".

Takze najprv skus radsej este podumat nad tou znackou a potom nad kombinaciou kaliber/dlzka laufu....dobra rada zadarmo. :wink:
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Igor, v lete sme tiež nastreľovali jeden zázrak tejto značky robený na zakázku, ja som myslel, že je tiež chyba v optike, ale rozptyl sme mali profesionálnejší. Okolo 20cm :lol: , to si kamarát nadelil funglovku za nehorázne peniaze. No to bolo smiechu. To sa frickovia vyznamenali.
inspiring_bardeen

Príspevok od používateľa inspiring_bardeen »

Chalani to ste ma teda riadne vystrasili... som netusil, ze je to az tak zle s tou presnostou.... az sa mi to nechce verit, vsak to by si nikto potom nekupil. Samozrejme ziadny zazrak v presnosti od toho neocakavam, na to mam inu pusku ale tak do 1,5 - 2 MOA by to uz s fabrikou malo lietat.

Ucel zbrane by mali byt spolocne polovacky na diviaky, predpokladana vzdialenost strelby teda do 100m. povodne som uvazoval aj samonabijacke sauer 303, neskor ma odradilo varovanie skusobne o chybnych udernikoch v istych seriach...

sice OT v tomto vlakne, ked tak vytvorim nove, ale co napr krieghoff semprio, co tiez nevypada ako spatna zbran, minimalne velmi netradicna koncepcia, skusenost ale nemam ziadnu
elegant_dubinsky

Príspevok od používateľa elegant_dubinsky »

Tak to si dovolím nesouhlasit za mě je to zbraň zmáklá do posledního detailu a co se přesnosti týče tak mě to chodí na 100m skoro jednou dírou do 2cm (norma oryx) dokonce i zatracované SB SPCE mají velmi solidní nástřel 3cm. Osobně nevěřím tomu co zde píšete zbraň vlastním 8x57is), už jsem jich pár vlastnil a tuto flintu řadím k těm nejlepším. Taktéž musím říct, že nástřel drží i po demontáži hlavně a to stoprocentně, takže nevěřte všemu co se zde píše.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Na zaklade skusenosti s jednym kusom zbrane mas odvahu napisat, aby sa neverilo tu pisanemu? :mrgreen: Nebudes ty nahodou ten expert?!
Fando, toto nie je nejake anonymne forum, my, co si tu piseme sa pozname osobne a prezentujeme vlastne, prakticky nadobudnute skusenosti.
K Helix-om mozem dodat este to, co som spominal v inej teme - chlapovi po vystrele zostala nabojnica v komore (fabricke RWS) a vdaka sprevodovaniu zaveru s tym neslo pohnut. Kedze nasilny zasah majitel nechcel uskutocnit, tak sa to po ukonceni polovacky vyklepalo vyterakom, nastastie ho niekto mal so sebou a ta nestastna prihoda sa udiala v poslednom hone. Celkovo som mal v rukach viacero Helixov roznych prevedeni, takze skusenosti ako s presnostou po nastreleni a s prenostou po opatovnom zlozeni zbrane mam rozne. Od solidnych az po take, ktore boli vhodne akurat na reklamaciu. Cenovke to prilis nezodpoveda. Koniec koncov Helix ani obchodne nezaznamenal nejaky vyraznejsi uspech, vidiet nejaky je skor vynimka a to nielen v nasich krajoch. Ked sa ti paci a funguje ako ma, uzivaj. :wink:
elegant_dubinsky

Príspevok od používateľa elegant_dubinsky »

No Lovče nevím sice kolik zbraní prošlo rukama tobě, ale můžu tě ubezpečit, že mýma už jich pár desítek prošlo no a k otázce, odvahu mám, protože ten kousek co teď mám prostě funguje a to tak že výborně, píšu svou zkušenost nejsem prodejce zbraní, nepropaguji to co nemohu prodat, pouze hodnotím výrobek a věř že už opravdu mám s čím porovnávat, mimochodem nevím jak Slovensku, ale v mém kraji jsou min. tři helixy a všem to funguje asi zázrak či co. Nevím jak je na tom Merkel co se prodeje helixu tyká to jsi asi větší odborník alespoň podle toho co píšeš, nicméně pořád se vyrábí a zřejmě i prodává a myslím že už to taky pár let je. |Já nezatracuju jiné značky, ale tenhle Merkel mě osobně sedl parádně.
elegant_dubinsky

Príspevok od používateľa elegant_dubinsky »

No a to, že se tu všichni znáte jenom svědčí o objektivitě Vašich příspěvků. Já prostě nevěřím těm s prominutím "kecům" že by firma jako Merkel vypustil do oběhu zbraň, která střílí za roh. Bohužel je to konkurent blasera a to je asi kámen úrazu že ? Proti blaseru nemám vůbec nic, je to také velmi dobře zpracovaná flinta, nicméně Merkel je minimálně na stejné úrovni a ještě levnější. No a tomu případu s tou nábojnicí to se prostě stane ono je totiž občas potřeba namáznout vyčistit atd. znám také pár případů u kterých jsem byl osobně a šlo právě o blaseri kdy zůstala nábojnice po výstřelu v komoře a závěr nešel otevřít. Tož tak :mrgreen:
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Dovolim si poznamku, rozptyl 2cm je "jednou dirou"? To som urobil s kupovanym strelivom a v lacnej Howe 1500 za 790euro v 300wm, kde je komfort strielania pro tych kopancoch trosku iny.
A to, ze sa tu pozname, ako vravi Lovec praveze pomoze objektivnosti posudit nejaky problem, pretoze viac negativ, pozitiv ... poviem na dany problem kamaratovi ako cudziemu.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Fanda napísal: .... Já prostě nevěřím těm s prominutím "kecům" že by firma jako Merkel vypustil do oběhu zbraň, která střílí za roh...Tož tak :mrgreen:
Tož dobre. Prezentujes skusenost s jednym jedinym Helixom. Zrovna funguje tak ako ma. Vyborne. Mas pocit, ze je to relevantne voci skusenostiam s viacerimi zbranami toho isteho modelu od toho isteho vyrobcu? Nedaj sa vysmiat, na tieto detinske prekaracky nemam naladu. Pripomina mi to situaciu, ked sa stretnu dvaja s benzinovym 1,4TSI od VW, jednemu sa rozpadol kvoli vadnym rozvodom motor a druhy "neveri", ze by taka firma ako VW mohla vypustit auto s motorom, ktory nevydrzi ani 30tkm. Vhodnejsi priklad nemam. Ked zijes niekde v oblakoch a mas pocit, ze taky alebo onaky vyrobca nevypusti do obehu nepodarok, tak nezostava ine, len ti popriat, aby ti ta blazena naivita vydrzala co najdlhsie. :wink:
Strielal som z nenastrelitelneho S202 Take-Down, ktory stal ca. 14.000€ (8x68S a 6,5x55), isiel z domu. Ten isty chlap kupil Blaser R8 300WM. Z tohto mu strielal jeden jediny druh fabr. streliva s aspon akou-takou presnostou. Blaser isiel z domu. Nakoniec mu postavil puskar zbran na zavere M98. Z tohto by jeden Fanda mohol predikovat, ze sa jedna o vymysel a firmy ako Sauer alebo Blaser "jednoducho" nemozu vypustit do obehu nepodarok. Zial, mozu, ako kazdy vyrobca na svete.
Pokial mas dalsie skusenosti alebo info, sem s nimi, k Helixu je tu toho malo. Ked nas vsak mienis obstastnovat genialnymi moudrami typu, ze obcas je treba vycistit, namazat a pod., tak to si fakt radsej usetri napr. na "Radime si" na myslivosti alebo iny zabavny server. :idea:
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

ja iba taku otazocku: milos to myslis tu hrcu co sa s nou nedalo trafit na 50m ani vrata od stodoly?....
elegant_dubinsky

Príspevok od používateľa elegant_dubinsky »

No mě v žádném případě nešlo o to abych Vás nějak iritoval či co, akorát mám pocit, že mám neskutečné štěstí při koupi zbraně mě se totiž ještě nestalo, že bych flintu nenastřelil a to tak že by byl rozptyl větší 2,5cm. Vysmát se teda nenechám a taky nemám náladu na ty Vaše proletářské řeči jaký, že to jste odborníci přes zbraně zajímalo by mne kolik si těch helixů měl opravdu v ruce a ty co stříleli za ten roh bych strašně rád viděl já netvrdím, že firma jako blaser, sauer, mauser, Merkel nemůže udělat zmetek, ale že by si zase ty měl takovou smůlu že zrovna nastřeluješ zmetek to se mě prostě jenom nezdá to je celé.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ukocncime to tym, ze tebe sa to nezda a to je vsetko, co k tomu mas. Proletarov a ine kecy si nechaj niekam inam. :wink:
elegant_dubinsky

Príspevok od používateľa elegant_dubinsky »

Dobře, jenom mám pořád pocit, že pokud ti člověk nejde na ruku, tak je špatný já jsem jenom napsal mou zkušenost k uvedené zbrani, mimochodem nehodnotím pouze mou zbraň, ale ty dva helixy mají kolegové se kterýma se potkávám u mě na naháňce tudíž hodnotím ze tří a ne z jednoho a nikdo nemá problém, jediné co bych snad vytkl jsou poutka na řemen, které mírně hrkají to jsem vyřešil koženou podložkou. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"