Zbrane IŽ

Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Zdravím vospolok,

Vlastním IŽ 27EМ-1C a mám menší technický problém z vyťahovačom nábojníc. Musím premerať rozmery súčiastky a upraviť moju zbraň.

Nájde sa dobrá bytosť z východného slovenska, ktorá vlastní model IŽ 27 a má na mňa pol hodiny čas?
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Predpokladám, že niekto na východnom slovensku vlastní IŽ-27 a dokáže napísať SS prípadne e-mail. Chápem, že toto fórum nieje komunita ale....
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Zdravím, vie mi niekto povedať aké stúpanie má IZH-18MN v cal. .223Rem. X-krát som to meral ale zakaždým to bola iná hodnota (od 1:12 po 1:13). Viem, je to spôsobené vyterákom, nakoľko sa mi pri zasúvaní nie stále otáča. Chcem si prebiť tak tristo nábojov rôznymi strelami , kde výrobca doporučuje určité stúpanie , nechcem aby mi lietali na plocho ako pri 75gr strele. Na Internete som nič nenašiel.
Prosím nehodnoťte aká zlá je to zbraň. Mne táto presnosť celkom vyhovuje ( viď jedno staré foto pri skúške). Samozrejme mám aj iné zbrane.
Prílohy
P1020579.JPG
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Ahojte,

ponúkla sa mi možnosť kúpiť Baikal IŽ 94 express v 30-06sprg., predáva to kolega zo združenia s ktorým mám veľmi dobrý vzťah a poznáme sa dlho - tým som chcel povedať, že viem, ako sa o zbrane stará a v tomto je naozaj pedant. Zbrane má v lepšom stave ako vlastné oči (samozrejme obrazne povedané :mrgreen: ).

Konkrétne túto guľovú kozlicu vraj dával aj leštiť, čiže mala by vyzerať ešte "o to lepšie". Bola používaná minimálne, kúpil si ju pred pár rokmi a odvtedy tá zbraň bola párkrát na strelnici, v revíri úplne minimálne. A to viem potvrdiť, keďže spolu poľujeme, viem, že ju nenosieva(l). Preto mi vŕta hlavou myšlienka o jej kúpe.

Cena takejto novej zbrane je cca 750-800 eur. Na tejto je ešte aj weaver lišta plus remeň, v hodnote nejakých 150 eur. Keď som sa ho len tak pomedzi reč pýtal, koľko si za ňu bude pýtať, mi povedal, že max 400, možno menej. On sa jej proste chce len zbaviť, nechce na nej zarobiť. V trezore mu zavadzia a chce si kúpiť inú guľovnicu.

Zaujíma ma, ako sú na tom s presnosťou a celkovo tieto zbrane, nakoľko som nemal možnosť ich vyskúšať. Keby som ju náhodou kúpil, osadil by som na ňu určite len nejaký nadháňkový puškohľad.

Dík za rady a názory.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Denny : ak taku zbran do pohonu potrebujes tak si ju za tych 400 kup...

Je robusna a spolahliva ako vsetky "ruske zbrane". Esteticky je pre mna doslovne hnusna.... Cize urcite len ako pracovna puska, alebo puska na "kazdodenne nosenie".
Ak tam su tie kratsie hlavne tak je to idealna zbran do pohonu na "ciernu"...
Zbran je dostatocne presna pre polovne ucely.
Mechanizmus umoznujuci korekciu sustrelu hlavni sa zvykne casom "pohnut". Cize je vhodne to nechat puskarom nastrelit a "zablokovat".
Rozhodne ako na vsetkych ruskych zbraniach je potrebne ladenie spuste a aj potom to nebude "Merkel"...
Mne osobne na tychto zbraniach - ako na vsetkych od IZ vadi ta "facka" pazbou pri vystrele... Nech sa snazim akokolvek, vzdy ma "prepleskne".... Ale to aj brokovnice od tejto znacky.... Neni to nijak dramaticke, ale proste komfort vystrelu neni taky ako u renomovanych zapadnych znaciek... Ber to ale ako cisto subjektivny pocit...

Moj nazor : za 400 € to urcite zober.....
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

erebos - vďaka za názor. Určite by to bola "pracovná" puška na každodenné nosenie, hlavne na posliedky, určite by to nebola "posedovka" na postriežky. Preto som spomenul aj ten nadháňkový puškohľad. Chcem si ju najprv vyskúšať, ako mi sadne do pleca, ako mi bude sedieť váha atď., zrejme až tieto pocity rozhodnú o kúpe
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Aky sustrel na 50 a 100 metrov mozem ocakavat od gulovnice IZH-18 MH kaliber 7,62x39 ?
Na puške je puškohľad Sako 6x40.
Planujem strielat len armadne strelivo.
Bude sa strielat len na strelnici takze vhodnost pouzitia na lov netreba riesit :)
151394158.jpg
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Záleží od kusu. Osobnú skúsenosť práve v tomto kalibri s ňou nemám, ale v inom, čo si pamätám moju stručnú skúsenosť, to s dobrým strelivom nebolo zlé. Ak si pamätám, po vyleštení spúšťáku. Hoci to bola zbraň nie moja, ale jedného známeho. Iný známy však rovnakú zbraň poslal rýchlo z domu aj preto, lebo uňho ten nástrel nebol zďaleka taký.
All in all, kým pri solídnych loveckých guľovniciach vieš mať dnes pri dobrom strelive sústrel na 100 m pod 1 moa, tu by som žiadne podobné očakávania nemal a len sa tešil zo strieľania a každého lepšieho výsledku. Proste, berieš zbraň, ktorá má svoje limity, používaš strelivo, ktoré má ešte väčšie limity, tak je zbytočné naháňať sa za nejakými číslami.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Chapem, ja len chcem vediet ze k comu by som sa mal asi dostat. Z dlhej velkokalibrovej gulovnice som vystrelil parkrat v zivote takze som v tom relativne novacik a budu tu urcite nejake moje chyby :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A čo chceš strieľať?
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Len iba do terca na strelnici nic ine.
Ziadna sutaz ani lov alebo nieco podobne.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Kúp si malorážku, zážitok rovnaký, cenovo prijateľnejšie, presnosťou lepšie.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ta gulovnica je za dobru cenu a strelivo je tiez celkom v dobrej cene.
Z malorazky som strielal a je v pohode tiez ale zda sa mi to ako naslapana vzduchovka a ked mam mat dlhu tak uz nieco chlapskejsie chcem :D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Za koľkože vieš to lacné a dobre strelivo zohnať? :shock:

Koľko stojí puška je irelevantné, si spočítaj náklady na zopár sto nábojov ...ale ak sa kvôli silnej rane budeš cítiť viac ako chlap, tak si to teda kúp. 8) alebo buď chlap a si kúp niečo v magnume. Alebo aspoň Springfield bez gumenej botky. :)

Podľa môjho názoru, je to sprostosť kupovať.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa rusty95 »

Vojenske strelivo 7,62x39 je po 0.36€/ks a gulovnica vratane optiky cca 250-300€.
To podla mna nie je zla cena.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"