Remington 700 (variacie)

Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Oko vidi oko nie je lastovicka, ale ze tie tycky maju vylozenie 350mm by som nepovedal. :shock: Uz asi starnem...
Kazdopadne je to pekna praca a pekne sa na to pozera.
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa sniper68 »

Nie to som mal na mysli moju sklopnu pazbu...
Ale tycky maju vysuv len nejakych 220mm + blok opierky je siroky asi 100mm

...Ale prave som objavil toto,...a to sa mi zda fakt trochu labilne na 50BMG

http://www.onlylongrange.com/
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 4908_n.jpg :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Fuha, pozeram ze vpredu to ma dokonca dva uchytne bloky, takze cisto teoreticky by to drzat mohlo, ale ta cast co sa opiera strelcovi o plece... :shock:
Verim (dufam) ze ten co to robil to ma dobre prepocitane a overene testami, lebo ak to prdne v mieste spojov (na jeden - ohnuty - kus to nevyzera) tak bude tu 50ku nosit zapichnutu do pleca ako predator :roll:

Kazdopadne co sa tyka dlzky/sklopky/zkratenia pazby (ci uz Rem700 alebo ine), kazdy centimeter niekedy vie niekedy urobit rozdiel (hlavne pri standardnej vyske trezorov alebo beznej dlzke prepravnych kufrov vs. long-range puska s dlhou hlavnou + brzda vpredu), nehovoriac o tom aka uzitocna je moznost zkratenia pazby ked sa clovek prikrceny prediera krikmi alebo sa niekde takticky presuva 'kacacim krokom' :lol: :twisted:

Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

AKI napísal:Na co je dobra sklopka na Remingtone :roll:
Napr. aby si mohol pušku nenápadne prenášať aj v športovej taške.
Rôzni ľudia, rôzne potreby, rôzne riešenia :wink:
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Remington recalling Model 700s and Model 7s with X-Mark Pros
http://www.recoilweb.com/remington-reca ... 42697.html
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

millos napísal:Rasťo, až som sa čudoval, je to "zababrané" ale išlo to vybrať ľahučko, samozrejme trošku problém so šroubami, chvalabohu, že aj tie boli nagebrené voskom...len som sa nahrešil pri tej páske, tak silno som ju dotiahol, že sa mi trhala pri odliepaní...ale nevadí, je to perfektné, sedí to veľmi presne, a to dočisťovanie trochu trvalo, to som sa už len tak hral s tým, najväčšia zábavka bola puzdrá na šrouby, ale aj to dopadlo nakoniec dobre...výsledný efekt bol neskutočne dobrý...samozrejme, rozdiel pri nástrele žiadny, ale človek má istotu, že sa to nevytlčie po napr.1000 ranách. A to Kelbly nerobí do týchto pažieb žiadny bedding, keď do nich osádza svoje železo. Tak som sa dozvedel od chatujúcich strelcov na nejakom kanadskom fóre. Takže my Slováci sme "porkočilejší" :D :D :D
Ked robim bedding Ja , tak rozdiel v nastrelne je vzdy 5 az 10 cm na 100 m, rozumej ze tolko sa posunie nastrelny bod zasahu ..cize ak sa tebe bod zasahu neposunul vobec , tak ten bedding nemal ziaden vyznam :D
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

Nie som jediny, co nezbadal rozdiel pred a po beddingu...Ako aj sniper68 uviedol, s tym suhlasi urcite kazdy, ze s beddingom nic nepokazis. Na poslednom kilaku mi mimochodom Kall spomenul, ze mal po case tiez problem s beddingom, puska co strielala jednou dierou, mu zacala rozdadzovat...snad sem prida nejake slovo o tom. A tuto pazbu som si vybral kvoli dokonalosti a presnosti v opracovani, potom kvoli materiAlu z coho je vyrobena, technologiu tzv. Vrstveneho dreva velmi dobre poznam, je to omnoho kvalitnejsi material ako akekolvek drevo. Aj ked tieto pazby zozali velmi dobru kritiku v dosadzacich volach, bedding som si z dovodu "sebauspokojenia a istoty" neodpustil.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

a pilary si ako lepil ?? osobitne prve alebo si to cele naraz vlepil
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

Puzdra mi kamarat urobil na mieru, na pockanie,perfektne tesne...tie som nagebril s epox.lepidlom na kov a este zmiesal s hlinikovym praskom, to som sa docital u australskych BR strelcov, kvoli spevneniu,osadil som to a hned isiel na rad Devcon. Potom dlhe srouby a nasadil som to. Zatiahol paskami,srouby zaaretoval a hotovo. Drzi to, funguje to, ziadna vola...nech si to kazdy robi ako chce princip je zhruba rovnaky, striela mi to pekne, som spokojny.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 2 months

Príspevok od používateľa Kall »

kall mluvil o problému s beddingem u kamaráda, ne u svý flinty,
byl problém v tom, že výrobce flinty za 5000 E měl ve specifikaci bedding, dodáno bez a když začala flinta rozhazovat,po xx ranách, tak se nato přišlo, udělalo jakmá bejt doma, a střílí to opět OK.
Bylo to rychlejší řešení než reklamovat, bohužel na nás ,jako na minoritní trh tak trošku soudruzi na západu zeměgule tak jakoby se.ou.
Ale jak to vypadá tak v ČR se už blýská na lepší časy.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

uz som parkrat zazrel na webe (aj v tejto diskusii), ze niekto napisal, ze uz ma nakupne povolenie a ide si kupit R700
ale ak tomu dobre rozumiem, tak R700 je dlha opakovacia zbran a tym padom je typu C a nakupne povolenie netreba, je tak?
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa raduz »

Zeby ten R700 bol kat.B s nakupnym povolenim kvoli tomuto:

§5 Zbraň kategórie B
(1) Zbraňou kategórie B je
e) dlhá opakovacia palná zbraň s hladkým vývrtom hlavne, ktorej dĺžka hlavne je menšia alebo sa rovná 600 mm,

Remingtony 700 maju vacsinou hlavne od 20 do 22 palcov, ale su aj 24 a 26' modely takze mozno chces model s hlavnou nad 24 palcov a potom je to uz kat.C.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

nie nieje
raduz napísal:Zeby ten R700 bol kat.B s nakupnym povolenim kvoli tomuto:

§5 Zbraň kategórie B
(1) Zbraňou kategórie B je
e) dlhá opakovacia palná zbraň s hladkým vývrtom hlavne, ktorej dĺžka hlavne je menšia alebo sa rovná 600 mm,

Remingtony 700 maju vacsinou hlavne od 20 do 22 palcov, ale su aj 24 a 26' modely takze mozno chces model s hlavnou nad 24 palcov a potom je to uz kat.C.
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa raduz »

Tak ako je to teda? Iba zeby tam bol vyvrt, co asi bude, kedze to nie je brokovnica...
Potom to bude naozaj C ako pise emkac:

§6 Zbraň kategórie C
b) dlhá opakovacia palná zbraň, ktorá nie je uvedená v § 5 ods. 1 písm. e),

Zbraň kategórie C podlieha ohlasovacej povinnosti a evidenčnej povinnosti.

Takze netreba nakupne povolenie.?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Na zaklade coho by mala byt kat. B? To ze niekto niekde napisal, ze ide s nakupnym povolenim ju kupit este neznamena, ze tomu tak je.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"