RUGER Mini 30 7,62x39

Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

taky hledám, které že střelivo zbrani chutí?....Když pominu střelecký chyby.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

pozrite si terč ktorý som dal v nedelu 29.6. to bolo tiež ma´darské cipované strelivo a následne sériu terčov so Sellier Bellotom, Barnaul a iné neidentifikované "vojenské" cipované strelivo. U tých vojenských to ide cez jednu dieru ale SB a Barnaul lietajú kade tade...to som chcel tým povedať. Keď viem trafiť 2x cipovaným strelivom v podstate desiatku a prebijem na SB resp. Barnaul tak je niekde asi naozaj chyba. Nechcem byť netaktný k výrobcom streliva.....ale
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

áno ta z 29-teho je ok ale ostatne su "hrôza" co sa tyka S&B tak od tych "ruky prec" kolega ma "mini mausera" (zastava- kopia mausera k98 na kaliber 7,62x39) a meral cez hradla ako mu "idu" domace strely/cipovane/S&B
v domácich mal rozdiel 5ms
v CIP 15ms
no a S&B malo medzi najrýchlejším a najpomalším rozdiel 50ms .........
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

spúšťový mechanizmus - rozobratý-natiahnutý-uvolnený
Dnes sa robila malá úprava spúšťového mechanizmu. Pod pružinu sa dávala podložka. Cielom je zabezpečiť spolahlivé odpalovanie vojenských (CIP-ovaných) nábojov. Pri tomto type streliva je dosť vysoké percento (odhadujem tak 20%) neodpálených nábojov. Asi polovica z neodpálených nábojov sa po opakovanom vložení do zbrane odpáli. U Sellier Bellotov sa tento problém nevyskytuje. Tak uvidíme či to bude mať očakávaný efekt.
PS: presne tento problém mi robil aj revolver Smith and Wesson - u Fraňa sa musel vyrobiť nový úderník a potom to šlapalo bez problémov. :lol:
Prílohy
fotka.jpg
fotka2.jpg
P7120024.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Rozobratá zbraň....a tá podložka pod biciu pružinu pomohla. Už to odpaluje na 100% všetky náboje.
V sobotu ideme na prvý závod do RS tak uvidíme
Prílohy
ruger mini 30 rozborka.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tak si to dobre odskusaj, lebo tam nebude casu nazvys :-)
Vidime sa.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak od dnes vlastním takéto "fidlatko" aj ja ... ma nejaké "ladenia" za sebou tak dúfam ze budem mat čas ju v štvrtok vyskúšať.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

a v akej ráži ho máš? 223 remington či 7,62x39? Nerez? Či černený?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

cierny (model thirty) 7,62x39 (starsi model bez "ustovky")
ma uz par uprav spust , nadpazbie, mucha, + bonus pazba houge nejake raily + 2x rail mantaz + orig. 30-tky kruzky + stabilizator hlavne
len nemam momentalne cas ist na strelnicu :/

ked budem mat chvilu cas dam foto.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Po dlhšej dobe pár poznámok ku tejto zbrani.
CIPované strelivo - akékoľvek - veľmi nespolahlivý odpal, takže buď Barnaul(tie idú bez problémov) alebo prebíjať . Tak som išiel do prebíjania - resp. rozoberiem CIPovaný náboj, použijem prach a strelu a celé to osadím do mosadznej nábojnice so SB zápalkou.
Odpal 100% a vyriešil sa aj problém s ortuťovými zápalkami ktoré spôsobujú na bežných hlavniach koróziu.
Nástrel na 50m, redukovaná figura, vstoji bez opory.
Presnosť tejto zbrane v rámci kategórie uspokojivá si myslím, ale to trápenie so strelivom....
Mám ju len kôli tomu že sa mi páči, inak praktickejšie je kúpiť 58 a z nej prášiť 13 centové CIPované akékoľvek náboje.....po strelbe sa môžete vrátiť k čisteniu o dva dni a nič sa nedeje. Preto jedna Čermákova krásavica (SA vz 58) zakotvila aj v našej domácnosti. :)
Prílohy
mini 30 50 m.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

PS ku tomu odpalu. Wollf predáva zosilnenú pružinu a tá by mohla zabezpečiť že všetky náboje budú odpálené, ale nechce sa mi kôli ortuťovým zápalkám a ich korozívnemu účinku (a hlavne keď mám 58-čku) poškodzovať drahú pušku. Radšej dám 20 prebíjaných a mám pokoj. Rekreačná strelba
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

nemam cas pofotit niecim kvalitnym takze este neskor.
co sa tyka "cipov" nepomoze ani "wolf" mam ich doma (sucast kupy
CSlA neodpalil cca 7z 20
stopovky 5z 20
"najlepsie" na tom boli madarske 3 z 20
tento neduh chcem vyriesit predlzenym zapalnikom ... uvidim co povie sustruznik.
frezar dokoncil novy spodny kus na odber plynov takze sroby nepojdu zo spodu ale z vrchu lepsi pristup+ mam dalsi oriesok pre sustuznika "prerabku" na regulovateny odber plynov .

ja som sa dostal zo sustrelom na 100m s oporou + madarske cip na cca 15cm (mozno preto ze v predu mam diop.musku z ZKM i ked som cez to videl "pol" valu na strelnici v Trnave :mrgreen: )

dufam ze do leta dokoncim este ocelvu kopiu montaze + jej mierne modifikacie a budem spokojny .....

teda au na to strelivo .....
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

štelovatelný ventil, či jak sa to volá čo odoberá plyny z hlavne som volakde videl na nete ako doplnok, samostatne to nejaká firma predávala. Vďaka za tip - že Wollf nepomože. Tieť by som asi šiel do úderníka ale s inými ako vojenskými nábojmi problém nieje a ja som sa rozhodol CIPované nepoužívať, tak to nebudem ani riešiť.
Ešte prosím ťa o radu. Aký nástroj používaš keď chceš odšrubovať skrutky ktoré držia na hlavni ten ventil z ktorého sa berie tlak na záver. Tam sú 4 skrutky s nejakým zvláštnym patentom. Nakúpil som imbusákov, potom také myslám že 6 alebo osem hranné nástroje, nič tam nepasije. Imbusy sú buď malé alebo velké a tie druhé nástroje trocha zaberú ale pretočia sa (samozrejme narábanie je s maximálnym citom aby sa to nepoškodilo)
Chcem totiž rozobrať, skontrolovať a vyčistiť tú časť pušky skadial berie plyny ale neviem to rozobrať
Dík
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"