Daniel Defense MK12

Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Daniel Defense MK12

Príspevok od používateľa tomy45 »

Caute,

pred asi 2 mesiacmi som si zadovazil srdcofku :-)
Daniel Defense MK12 v prevedeni Daniel Defense Tornado Cerakote. Pokial viem, prva na Slovensku. Doviezol som si ju z CZ.
O armadnej verzi MK12 koluju priam legendy, tak necham na uja googla nech vam povie viac.

Zakladne specifikacie:
LOWER RECEIVER: Mil-Spec with Enhanced Flared Magazine Well and Rear Receiver QD Swivel Attachment Point. CNC Machined of 7075-T6 Aluminum
UPPER RECEIVER: Mil-Spec with Indexing Marks and M4 Feed Ramps. CNC Machined of 7075-T6 Aluminum
BARREL: Proprietary Blend of Stainless Steel, Cold Hammer Forged, 1:7” twist, 18″ MK12 Profile, Bead Blasted, and Chemically Passivated
GAS SYSTEM: MK12 Low Profile Gas Block CNC Machined of hardened 416 stainless steel with Black Oxide Coating, Rifle-Length, Direct Impingement
MUZZLE DEVICE: Daniel Defense Flash Suppressor, 17-4 PH Stainless Steel, Salt Bath Nitride Finished
TRIGGER: Geissele SSA® 2-Stage Trigger
BOLT CARRIER GROUP: M16 Profile, Chrome Lined,
BUFFER: H Buffer
HANDGUARD: Daniel Defense DDM4 Rail 12.0, CNC Machined of 6061-T6 Aluminum
RECEIVER EXTENSION: 6 Position Mil-Spec 7075-T6 Aluminum
BUTTSTOCK: Daniel Defense Buttstock, Glass Filled Polymer with Soft Touch Overmolding

Kym vsak dosla montaz, sklo, bipod a kvalitne ammo, presli cca 2 mesiace.
S puskami (samonabijacie gulovnice) vseobecne nemam vela skusenosti, 1000 ran z 58, 500 z CQ-A, a teraz cca 150 SB 77gr match ammo z MK12.
Prislusenstvo som zbuchal takto:
Caldwell bipod,
Sightmark QD mount,
Nikon ProStaff 7 3-12x42

MK12 so vsetkym nahadzanym prislusenstvom je relativne lahka (lahsia ako PAR MK3 12.5 s kolimatorom). Strelba je pre mna ako o zaciatocnika, velmi prijemna.
Nemam az tak moc s cim porovnavat kedze vela AR15 mi rukami nepreslo. Rovnako nie som nijak zdatny strelec.
Co sa tyka spracovania, 100%. Tam niet co dodat, yankee inzinieri sa krasne vyhrali s kazdym detailom, konstrukcne tiez pri rozborke je jasne uz z letmeho pohladu vidiet kvalitu ale... cas ukaze. dizajn vsak ohromi, doslovne, teda mna urcite ohromil :)

Prve nastrely (cca 100m) prikladam foto, foto samotneho kveru prilozim neskor - chce to nejaky umelecky zaber :-)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/159 ... 0%2021.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/159 ... 9%2005.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Na nastrel strielaj 5 a viac ranove polozky.
Puska pekna, ale treba ju riadne prevetrat na dakej sutazi :-)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Namiesto odfoteneho terca a prsta by sa viac hodila fotka zbrane samotnej... :wink:
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Blizi sa vikend, bude foto :) cez tyzden nestiham.

Cena je myslim OK, aj ked pozeram, tak mne sa ju podarilo zohnat za cenu mensiu ako HK M223A3 u nas :)
Radost si treba urobit, pokial mozno. :wink:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Paradna…
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

hehe, diky
tak mne sa s ruckou, v stoji, striela fajn. prirodzene, mozno zvyk z rokov stravenych na ersofte. "moderny" uchop, vystreta support ruka napriek svojim (ne)vyhodam posobi na mna jednak totalne neesteticky :D a neprirodzene a na druhej strane, myslim, 223 nie je az tak nezvladnutelny kaliber.
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

pjekneeee, velka zavist :D

aj hafan je paradny. ak dobre pozeram - velky bradac?
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

:-) ano, velky bradac. Dakujem.

Potrebujem este prevetrat viac typov nabojov. S S&B 77gr Match ammo to krasne striela. U 55gr nie match ammo je rozptyl o dost viditelny na papierovom terci. Takze este poskusam fcely roznych typov u nas dostupnych
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Na nete som nasiel vselijake vysledky - teorie, na youtube testy... ale mne to skor pride, ze si to musim vyskusat sam, zhodnotim a uvidim. Kazda hlaven ma svoj rukopis, urcite fyziku neobabres. Najviac ma prekvapili SAKO .223 lovecke, pricom som cakal, ze olovena spicka bude robit galibu, ale tam bol rozptyl brutalny. Poskusame, uvidime, zreferujeme :wink: super baviacka
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Takze, dnes po cca 200 vystrielanych ranach [stale sa ucim], terc vyzera takto :

https://db.tt/b1p6e9gK

S&B Match 77gr, 100m, z lahu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"