Sovietska malokalibrova tercovnica SM - 2 ( CM - 2)

inspiring_austin

Sovietska malokalibrova tercovnica SM - 2 ( CM - 2)

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Obraciam na skusenych harcovnikov. Ake strelivo z dnesnej produkcie dava najlepse vysledky? Mam par krabic Vostokov, boli by fajn, keby nemali uz zatvrdnute zapalky(zlyhavka 1 z 10).
Aku rozptyplku(upnutie do fixovaneho zveraku na 50m) mozem od tejto flinty ocakavat( zanovny kus, udrziavany) ?
Skusal som cez nu prehnat Elley a pekne padali konzistentne grupy 8, 9. Potom som vycistil lauf a skusal som SB Standard, grupy v podstate tie iste ale obcas zalet do 6, 5 nahodne po terci.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

U nas na sutaziach MaO pouzivaju majitelia týchto malokalibroviek strelivo od RWS - Rifle Match, ale videl som uz aj RWS R50.
Treba skusit viac typov streliva a vybrat si, zalezi na tom, ake strelivo bude "chutit" hlavni.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Abakan: dojdi kuknúť do Vištuku za p.Širokým. Striela vyše 40 rokov a v strelive má jasno. Ukáže ti rozptyl. (je to na depku...)
V zberných nádobách na strelnici nájdeš predovšetkým krabičky ELEY, RWS a Lapua
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

dobre strelivo ide z tejto linty jednou dierou na 50 m,
dobrym strelivom je pre tuto flintu strelivo RWS,
cim drahsie tym presnejsie, v tych lacnejsich sa najdu nejake
tie padaciky, cim lacnejsie tym viac padacikov, cize podla toho
ci si na sutazi alebo treningu vol strelivo,
este z nej idu slusne sypane lapui co su po 500 kusov ale tam sa najde viac padacikov
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Lapua standard plus
Spojene dierky pri troche sustredenia niesu problem

Sypacky co pisal DUSO je to iste, ale ako pisal mensia konzistentnost (sem tam nieco uleti dole)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

a ked chces zamachrovat tak lapua center X
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pouzivam iba Lapua Standart Plus, ked neurobim chybu ja, tak zasahy na 50m su pospajane, niekedy sa zadari este lepsie, teda jedna vacsia diera na terci. Na sutaz vsak naboje prevazujem, kazdy jeden, su tam niekedy vyrazne vahove rozdiely. Ak sa Ti s tym nechce babrat, kup Lapua Rifle Match, vaha je uplne rovnaka pri kazdom naboji a cenovy rozdiel oproti Standart Plus je minimalny. RWS su sice lepsie, ale aj drahsie. Kolega strelec pouziva Lapua Center X ( ma pusku Anschutz ), su vsak vyrazne drahsie a aj tak sa mi ho uz podarilo porazit.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Snáď ma nikto neukameňuje keď sem priložím prvú skúsenosť s bratrancom SM-2, - VOSTOK URAL 2.
Dostal som sa k nej pred krátkym časom, skúsenosť na strelnici zatiaľ iba jedna ale zato k PLNEJ spokojnosti :)
Prikladam fotocku flinty aj terča, strelivo SK Magazine (Lapua) "sypačky". Ešte skúsim trocha "polaborovať" so strelivom, čítal som kdesi že si veľmi dobre rozumie s RWSami (s RWS Target Rifle oranžová krab. to veľmi slávne nebolo :| ) tak ešte testnem RWS Matchky :wink:

Doplňujúce info: vzdialenosť: 50m, 5ranové položky, dvojnožka v sede (kópia Harris)

ZDAR!
Prílohy
Vostok Ural 50m.jpg
Vostok Ural 2_L.jpg
Naposledy upravil/-a Mirec v 11 Nov 2016, 21:42, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Mirec: Ked davas nastrielany terc, aby to malo nejaku vypovednu hodnotu, je dobre napisat aj vzdialenost, pocet ran, prip. sposob strelby (poloha, opora,...).
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Vďaka za podnet :wink:
Doplnené :)
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Dá sa na to zohnať pažba?
bruce
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa bruce »

ano ja mam najlepsie skusenosti z RWS R100 ,a to i pri 200m vzdialenosti,sustrel ma vzdy kruhovy tvar ,a ano cena je vzdy faktor presnosti
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Zaves prosim terce na 200m. Kvoli inspiracii.
bruce
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa bruce »

zalezi od zvacsenia,ale dobre sa striela na klasiku medzinarodny kruhovy,ak nefuka da sa strelit do 5-7cm,pod
rohackou sme strielali aj 20cm plejty a v pohode to zhodi,alebo gong 10cm,vtedy si viac zastrielat a menej sa uchodis
JaAN
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa JaAN »

Zhodit ocelovy plate s malorazkou mi neprijde realne ani na 20 metrov a nie to este na 200metrov.. Teda ak nie je kalibrovany na taky letny vanok a nepada uz pri ocnom kontakte...
Ako vies, ze si dany gong zasiahol? Na vyssie spominanu vzdialenost to nemozes pocut..
Z malorazky sa bezne striela na 50m. Aky ma strela prepad na 200m ? Kolko metrov ? Naklikas to na optike bez nutnosti montaze zo sklonom?
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"