Vyber brokovnice na IPSC

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mam otazku : chcel by som skusit IPSC so SXP Defender, no na ziadne majstrovstva sa s tym nechystam. Kedze zasobnik je len na 5 nabojov a original predlzka sa kupit neda, rozmyslam, ze si ju necham vyrobit u sustruznika. Jednalo by sa o predlzku + 2 az 3 naboje. A teraz ta otazka : je nutne menit aj pruzinu ? Ak ano, o kolko by mala byt dlhsia ?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

mam inu znacku flinty, takze uvediem parametre pruziny:

priemer drotu 1,20mm
vonkajsi priemer 19mm
dlzka nestlacena 405mm
pocet zavitov 34

takejto pruzine staci presah 20% aby podavala bezproblemovo. Presah dany vyrobcom bol zhruba 35%.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

bus driver napísal:Mam otazku : chcel by som skusit IPSC so SXP Defender, no na ziadne majstrovstva sa s tym nechystam. Kedze zasobnik je len na 5 nabojov a original predlzka sa kupit neda, rozmyslam, ze si ju necham vyrobit u sustruznika. Jednalo by sa o predlzku + 2 az 3 naboje. A teraz ta otazka : je nutne menit aj pruzinu ? Ak ano, o kolko by mala byt dlhsia ?
Je nutne menit aj pruzinu. Pravidla pripustaju 9 nabojov, tak preco nevyuzijes plne kapacitu?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Hlaven ma len 18", ak bude predlzka +4 naboje, nebudu povystrelove splodiny drbat do predlzky ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja mam na remi870 18" lauf a trubka na 6 ks 12x70 je zarovno laufu. ked ladujem SB practical 12x63 , vojde ich 7
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

bus driver napísal:Hlaven ma len 18", ak bude predlzka +4 naboje, nebudu povystrelove splodiny drbat do predlzky ?
Ofuky plynu neries. Pozri si tu, kde sa otvara kosicek s brokmi https://www.youtube.com/watch?v=SqfyysHejxk

Skor ries ze s 18 palcami budes na vacsie vzdialenosti musiet byt presny. Roj brokov nebude tak koncentrovany ako pri 20 a viac palcoch. Cize prakticky 3,5mm min na plechy a mierit. Popper na "tazko" nebude presvedcivo padat...tolko moje skusenosti.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

flintu mam, pokracujeme

otazky:

1. ma vyznam kupit predlzku +7? na starte je povolena kapacita 8+1 - po pipnuti mozem dobit kolko chcem? alebo sa mylim?

2. ake rychlo nabijace/shell holdery pouzivate vy, a ake su momentalne naj

3. +7 uz bude trcat cez lauf (ofuky nevadia), skor ma zaujima ako su stavane stage, ci nebude celkova dlzka nevyhodou
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

X+7
Kolko je X?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

4+1
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Jedine ze by si chcel pouzivat trubicovy spidlouder.
Myslim, ze skor to bude na ostaru, resp. obmedzovat v manevrovani: vkladanie a vyberanie z okien, spoza zastien, v neposlednom rade, kazda vacsia hmotnost na konci zbrane chce zotrvat v pokoji alebo v pohybe: brzdi v rychlosti. Kup kratsi pri max povolenej kapacite.
Brokajda manual je o prebijani vsade kde je to mozne, podobnost s Prd-om v Pi. To asi ale uz vies.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

edit kapacita, so SB 5+1, ZVS 4+1

+ 5 trubka je o chlp kratsia ako lauf

kupim asi +7, a ked mi bude vadit tak ju skratim

sak kvoli tomu neustalemu nabijaniu to stelujem do pozicie urobit z dlhej trubky vyhodu, no neviem to porovnat ci je to vyhoda, alebo skrz manevrovatelnost nevyhoda
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Cim dlhsia trubica na naboje, tym lepsie. Ked si pozries spicku v brokovnici Semi-Standart, tak maju bezne kapacitu 10+ nabojov.
Po starte potom vyuziju 1-2 kroky nutne na zaujatie pozicie na dohodenie dalsich 2+ nabojov do trubky a tam sa ziskavaju cenne sekundy.

Inak ono na brokovnici je aj dolezite mat aj dostatocne dlhu hlaven, brokajdy s kratkou hlavnou maju problem s nepadanim platov na 15 a viac metrov, pricom kazdy vystreleny naboj navysse ta stoji strasne vela casu pri dobjani + rozbije ti to naplanovane dobitia.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Miro389 napísal:edit kapacita, so SB 5+1, ZVS 4+1

+ 5 trubka je o chlp kratsia ako lauf

kupim asi +7, a ked mi bude vadit tak ju skratim

sak kvoli tomu neustalemu nabijaniu to stelujem do pozicie urobit z dlhej trubky vyhodu, no neviem to porovnat ci je to vyhoda, alebo skrz manevrovatelnost nevyhoda
cize mas cca18 palcovu hlaven?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Ako si na to prisiel,

Mam 26 palec.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Zlym odhadom. To mas excelentne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"