CZ 557 Varmint

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

CZ 557 Varmint

Príspevok od používateľa scandium »

Zakladám vlákno ku športovej opakovacej puške CZ 557 Varmint 308 WIN
Stal som sa jej vlastníkom. Zatial spokojnosť. Výborný pomer cena-kvalita.
Zatial ju mám cca 2 týždne, vystrelených 20 nábojov. Lieta to jednou dierou, aj keď len na 50 metrov. Kôli počasiu sa nedá ísť von. Uvidíme ako 100 m
Nasadil som úsťovú brzdu. Redukcia spätného rázu je vďaka nej citelná
Ešte ide na úpravu - treba dať urobiť bedding.
Hlaveň 650 mm, stúpanie 1:10, nastaviteľná spúšť v dvoch parametroch hadam dávajú dobrý predpoklad na strelbu na 500-800 metrov.
Prílohy
5573.jpg
5572.jpg
5571.jpg
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Konecne niekto, co to ma v rukach. :)
Aka je s tym strelba?
Co pazba a jej ergonomia?
Nezavadzia Ti licnica, ked chces vytiahnut zaver?
Zasobniky OK?
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Optiku mas na tom aku?
S tou ustovkou by som este moc neoslavoval. Treba vyskusat co to bude robit na 100 m a viac. Moze sa stat, ze ti to tak rozhadze zasahy, ze ju zhodis dole. Podla mna 308 W nie je moc silny kaliber a netreba ho "brzdit" ustovkami. Co do poctu vystrelov sa da tymto kalibrom a touto zbranou v pohode zvlatnut kazda sutaz u nas aj bez ustovky. Ale je to individualne. Ako zbran to je tiez podla mna celkom slusne v pomere cena-vykon. Ako pises bedding je potrebny , ako skoro u kazdej seriovej zbrane v tejto cenovej relacii. V kombinacii s dobrou optikou a municiou vie tato zostava aj na 300 m davat v pohode jednu dieru!-ak to strelec nepokazi. Drzim palce. :|
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ohľadne záveru. Vyberanie záveru je dosť problematické, to by som vytkol z hladiska konštrukcie. Je treba v podstate nechtom zatlačiť tlačítko a vtedy ide záver von
Okrem toho skutočne treba trošku opatrnosti pri vyberaní záveru aby sa nepoškriabala pažba, napriek tomu že je tam taká jamka na úplné vysunutie záveru.
Úchop je prirodzený, veľmi dobre to sedí v ruke a výborne sa to dá vďaka pištolovej rukoväti oprieť do pleca. Botka je výborná, hrubá, mäkká takže redukuje spätný ráz pri výstrele.
Lícnica je tiež dobre navrhnutá, mne to celkom vyhovuje. Iste nastaviteľná lícnica poskytuje väčšiu variabilitu ale aj toto je životaschopné riešenie.
Spúšť som ešte neladil ale chystám sa, spolu s tým beddingom...keď sa bude rozoberať.
Prílohy
v kufri.jpg
úchop 2.jpg
úchop1.jpg
záver.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

tu je tá jamka na ulahčenie vyberania záveru
Optiku mám Hawke 8-16x52
Zásobník podáva dobre...čo vystrelil som max 20 rán. Zasúva a vysúva trošku kostrbato, musí sa to vybehať.
Prílohy
jamka a záver.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

mám jeden nástrel, je to na 50 metrov. Berte to s rezervou. Zatiaľ sa učím vyrábať strelivo, toto boli prvé kúsky čo som vyrobil a okrem toho sa učím strielať z tejto pušky takže nástrel by mal byť určite lepší na takú vzdialenosť. O zlepšení a o strelbe na väčšiu vzdialenosť sa môžeme baviť neskôr keď to fakt budem mať v rukách
Prílohy
nastrel.jpg
luger
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa luger »

Mal si možnosť to vyskúšať na dlhšiu vzdialenosť??? Kedže počasie sa nám už mierne vylepšilo...
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ano bol som na Roháčke, cca pred dvoma týždňami. Strielal som na 100 metrov, terč žial nemám nafotený (niekde sa strartil), ale bol som spokojný. Zásahy boli tak že sa dotýkali. Pôjdem nabudúce, nafotím.
Zatial na moje prerkvapenie je najpresnejšia kombinácia prach 44 grainov LOVEX D 073.6, strela SB 147 grs FMJ, zápalka CCI, výška 70,8 mm. Škrtenie.
Táto kombináícia poskytovala najlepším rozptyl na terči. S Hornady A MAX som urobil žalostné nástrely. Skúšal som od 43,2-46 grainov ale bieda.

Ešte aktuálne z 50 metrov. Identický náboj ako som popisoval vyššie.
Prvý terč - dve strely vedľa seba
Druhý terč - ku tým dvom som dal tretiu, a dole v desiatke dve
Prílohy
nástrel2.jpg
nástrel1.jpg
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

(prílohy - obrázky - sa zobrazujú v opačnom poradí, ako ich pridávaš) :wink:
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

...tak to platí opačne....samozrejme. :D

v piatok idem na 100 m na vonkajšiu strelnicu...ak sa bude čím chváliť odfotím a pridám.
Dúfam že sa bude dariť
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

100 m, vonkajšia strelnica, bezvetrie, z ľahu na dvojnožke, strelivo SB 308 MATCH 168 grs strela
Prílohy
terč 2.jpg
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Kamarát si kúpil novú CZ557 Varmint. Na hlavni je ?? nerovnomerné prebrusená časť hlavne, tá nerovnosť je po bokoch. Nemáte niekto pre to prosím nejaké vysvetlenie?
Ešte z nej nevystrelil a chystá sa ju reklamovať.
Obrázok Obrázok

Obrázok
upload images free
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

včera (sobota 19.5.2017), vonkajšia strelnica, slnečno 25 stupňov,

100 m v ľahu

Lapua Scenar L 178 gr, D 073.6 45 grainov, OAL 73 mm

Zdá sa že zbrani sedia skôr ľahšie strely. Skúsil som pripraviť Hornady ELD 208 gr. Výsledky mizerné, ani to sem nedávam radšej

Dole moj nástrel (terč mi odfuklo, tak som riešil záložný...prelepovaciu nálepku na terče)

Na tterč som vystrelil 10 výstrelov. Tá celkom hore vľavo nepatrí do totho nástrelu. len skupina okolo prelepovacej nálepky
Prílohy
terš2.jpg
terč1.jpg
Používateľov profilový obrázok
StrelnicaPodRoháčkou
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 9 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa StrelnicaPodRoháčkou »

mondo : Jednoznačne reklamovať.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Takže po dvoch rokoch vlastnenie zbrane CZ 557 Varmint dopĺňam svoje skúsenosti. Keďže času popri práci nieje nazvyš a strelnica ďaleko nejaký čas to trvalo kým som sa naučil strielať, vyladil strelivo, nakúpil komponenty a nádobíčko na prebíjanie.
Na puške bolo treba urobiť beding. urobil mi ho jeden známy puškár. Od aplikácie beddingu sa strielanie výrazne zlepšilo. Ešte mi musel zbrúsiť z lícnice lebo ma búchala do jamovej kosti v podočnicovom oblúku až tak že som mal po strelbe modrinu a fakt som myslel že pušku predám. Druhý zlom v presnosti strelby bol osadenie dvojnožky AcuTac na weaver lištu. Klasická dvojnožka nedávala puške stabilitu a spojenie labilnej dvojnožky s tým očkom na upevnemnie čo je na zbrani bolo zlé. Teraz je zbraň stabilná v každom smere, ako stranovo, tak dopredu a dozadu.
Začal som strielať na 100 m s prachom Lovex D 073.6 strela Lapua Scenar L 175 gr. Zmerali sme veľkosť komory, vyšla nám tak že som vyrábal OAL 73 mm. Presnosť bola uspokojivá ale nebolo to ešte ono.
Časom som prešiel na Vihtavuori a RS 52. Strely Hornady ELD Match 168 gr a Lapua Scenar L 175 gr.
Momentálne mám odladené kombinácie Vihtavuori N 150 so strelou Lapua Scenar L 175 gr, prachová navážka 42,1 gr, výška náboja 71 mm. Rýchlosť cca 800 m/s.
Druhá osvedčená laborácia (rýchlejšia, cca 830 m/s) Hornady ELD 168 gr - RS52-45 gr-OAL 71,12 mm
momentálne som si osvojil strelbu na 300 m, v nej sa zdokonalujem a opatrne sa pokúšam na 500 m. Na 100 m už v podstate ani nestrielam lebo je to nuda. Maximálne 1-2rany na začiatok strelieb po vynulovaní puškohľadu-akási kontrola správnosti či nedošlo k posunu osnovy. Aj to sa mi už stalo. Nejako som prekrútil osnovu na puškohľade a pri 100 m nástrele to "bilo" 5-6 m dole pod terč....na 100 m!!! Stačila korekcia a nula bola zase nulou. Na obrázku vidno nástrel na 300 m a 500 m.
Prílohy
IMG-20180521-WA0001.jpg
IMG-20180521-WA0000.jpg
CZ 557 Varmint 1.jpg
CZ 557 2.jpg
nástrel na 500 m
nástrel na 500 m
nástrel na 300 m
nástrel na 300 m
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"