AR 22

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Tak potom výkonnostný rozdiel medzi nimi a Tebou je zanedbateľný vzhľadom na kvantá, ktoré pošlu dolu laufom a tým minimom čo Ty bratku. Resp. sa málo snažia :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Je viacero finov co strielaju desat tisice .223 rocne a nespocetny pocet .22 k tomu.
Minule sme to s Misom pocitali a keby si vynechal vikendy, tak 300 denne :-)
Ale nikto nevidi, kolko zeleza tym zoderu, lebo vidia len naboje.
Ja strielam na hranici mojej komfortnej zony, oni su kazdym vykonom nad nou a robia vynutene chyby.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Lenze oni to nehradia zo svojho vrecka ale zo statneho (armadneho) a sponzorov. Ci?

Na tejto urovni to bez cudzej pomoci inak ani nejde. Kdezto vy si to Rasto platite sami, castokrat.

Parafrazujuc klasika: "strileni tady nema vybudovanou tradici. kdyby lidi vic strileli, nemohli by si tolik lhat" :)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Odpoveďou je LAPUA.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Rintala ma 2 roboty a vozi sa v starom aute, aby to financne utiahol, nie je to ako v statoch, ze su profesionaly a este im za to platia.
Mi si to vsetko platime sami, nikto ti nic neda, lebo sme tak maly trh, ze by mu to jednoducho sponzorsky asi nevydalo ;-(
Len take startovne co bolo na svete 450E si hradi pretekar sam.
Je to o clenskej zakladni a podpore statu.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Nechajme fin. stránku strieľania bokom: každému je snáď jasné, že je to spotrebný šport. Nie je to behanie, čo je šport pre lakomých introvertov: kde stačia kecky a verejný asfalt :D

Mňa teší, že sa mi podarilo konečne dokopať flintičku k 99% spoľahlivosti. Všimol som si, že 22 je fakt dosť citlivá na dobre vyrobený vyťahovač. Bez axiálnej vôle tak aby drápik pritláčal nábojničku do osadenia v závere. Takto: https://postimg.org/image/h8p5ftqe7/

Určite nie takto:
https://postimg.org/image/6ewk42lox/
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Presne tak, ale my mame tie dva Janove originaly. Naboj s gulou ak osadis do zaveru pod vytabovac tak tam musi drzat, tak ked zamavas s nim nesmie sam samovolne vypadavat., Ked som to doladil zistil som ,ze mi zblbli zas zasobniky, jeden z nich mi predal kamarat na sutazi ... Pri samonabijacke sa nemozno spoliehat len na tlak plynov ze potlaci hilznu von, cely cas ju musi penve drzat vytahovac tak aby ju nasmeroval vzdy rovnako na vyhadzovac.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Presne tak, je to jeden kolotoč, dokonca aj taká pružinky vyťahovača nesmie byť tuhšia ako má.
Zvýšenie spoľahlivosti mi dalo dosť zabrať, titerná hodinárska práca. Ale mám to pekne z nástrojovej ocele, zakalené, popustené. Snáď naveky.
Tie zásobníky odporúčam BlackDog.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Chiappa MFour-22 Gen II, kal. .22LR, :?:
Skúsenosti, názory :?:
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

V sobotu sa ide nastrelovať...potom dám vedieť...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Má to plastový upper?
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

všetko je plastové...okrem hlavne a záveru...aj picatinny lišty sú umelé...
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

aj som hladal nieco v style AR-15 a kaliber .22
ale takmer vsetko plast
Smith & Wesson M&P15-22
ISSC MK22
Chiappa

cz 512 sa mi niak nepacil

a na koniec som skoncil ruger SR-22RDS a to je kus zeleza :D tak dufam ze aj nieco vydrzi
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

CHiappa MFOUR-22 GEN II PRO11,8" Prvý deň na strelnici

Pri prvom nabití sme s kamošom zistili že záver nezasunie náboj do komory,naboj sa zasekne asi v polovici...po otvorení sme našli na komore šponu , ktorá bránila v zasunutí naboja....na obrázku

Našťastie sa nám ju podarilo rozobrať (oddeliť hlaveň od tela zbrane) a zohnať ihlový pilník a šmirgel.Po opracovaní náboj krasne spadol do komory,zloženie a nabitie zbrane už bezproblémov...

Streľba: Občas pri prvých výstreloch sa stalo že zbraň nabilo ale kladivo nenatiahlo,spúšť ani necvakla,neskôr sa to už opakovalo len sporadicky.Pravdepodobne nenatiahlo záver až do konečnej polohy,zbran nabilo ale kladivo na spúšti nenatiahlo.

Aj po vystrelení asi 100ks nábojov sa stalo že naboj nevystrelil aj ked uderník udrel...ruger mark IV ten náboj následne bezproblémov odpálil...

Celkovo sa vystrelilo približne 200 nábojov vrátane nástrelu dalekohladu a kolimátora.Použité strelivo väčšinou SK Standard Plus a S&B a Blazers ...

Takže prvé dojmy sú zmiešané...zbraň funguje,aj ked sme museli odstrániť nedostatky,a zatiaľ funguje tak na 90%...občas to neodpáli náboj alebo nenatiahne spúšť...možno bude nutné HV strelivo,alebo dôkladnejšie mazanie...a zabehanie záveru,strún a podobne...

Celková presnosť je pre mňa ale dostatočná....na 25 metrov som trafil zavesený špagát cca 4 mm hrubý...cez kolimátor...na 50 metrov s pevnou rukou rozptyl max 3-5 cm...mne to stačí,kdo potrebuje väčšiu presnosť,musi si zaplatiť drahšiu hračku...

Uvidím čo to bude robiť neskôr....ale myslím že sa to ustáli a bude všetko fungovať...
Prílohy
20180310_143500_2.jpg
20180310_143450_2.jpg
20180310_133102_2.jpg
20180310_133211_2.jpg
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

aky si pouzil kolimator a optiku
vdaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"