Breda AR15

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

skor to vyzera ako chranitko ustia :-)
ty mas kratku hlaven a bude ti slahat 30cm plamene z nespaleneho prachu :-)
Ale oslepova ta to bude az za sera ci tmy, ale do takych podmienok sa snad nedostanes.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rasto napísal: mas kratku hlaven a bude ti slahat 30cm plamene z nespaleneho prachu :-)
Priznam sa, ze mi celkom nedochadza posadnutost kratkymi hlavnami, tiez mam doma jeden skrateny vz58 a dodnes som si nezodpovedal na otazku "preco?" :D Behat po budovach s tym urcite nebudem, pod kabat ho tiez nepotrebujem schovat a iny benefit to hadam ani nema.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

OT: Tiez som mal Sa 58 subcompact a neviem preco som ho kupoval. Fajny, kratky, podkabatovka :) ... ale vyuzitie si nenasiel. Takze uz ho nevlastnim. Mladicka nerozvaznost.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

chlapi nekazte mu radost, i ja mam kratku AR15 so 14.5" hlavnou :-)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

... a tiež nevieš na čo ti je?! :twisted:
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ja som myslel, že toto je kompenzátor.

Obrázok

Neboj sa, mne tu radosť nikto nepokazí. Ja už keď idem s niečím verejne na fórum, automaticky rátam s tým, že je to drahé, je to naprd, zbytočná kúpa atď, ja si z toho nič nerobím :D

Prečo krátku hlaveň? No tiež s tým nebudem behať kade tade, pod kabát to strkať nebudem. Ale tak najdôležitejší dôvod je, že je to pekné :D Ono tie dlhé hlavne, to potom z predbažbia trčí jak psovi čurák.

No a k veci. Zobral som to strielať. Prvá potešujúca správa je, že to striela. Aj sústrel som s tým mal relatívne na jednom mieste, ale išlo mi to trochu dole. Neviem či je to mieridlami alebo mnou. Skôr to druhé, musím to dať vyskúšať niekomu skúsenému.

Vystrelil som len 80 ks american eagle. Ako šupy to boli riadne. Po chvíli za mnou došiel správca strelnice, či mám redukované strelivo, aby som neprestrelil stenu vzadu. Potom pozrel, že to je len 223? Oni si tam vpredu mysleli, že je to 308. Tiež v minulosti keď som strielal požičané 223, tak si nepamätám, že by to boli také šupy. Ale však nevadí.

Strielal som postupne od 5 do 40 metrov. Ale ako to robíte, keď strielate na 100 metrov bez ďalekohladu, s takýmito mieridlami? Však už na 40 metrov pomaly ani nevidím terč, nie ešte nejako rozumne mieriť na stred terču :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To sú tie pyrotechnické efekty krátkej hlavne. Rana ako z dela a večer plamienky. Ale aj tá úsťovka/kompík alebo ako to pomenovať, čo máš nahodenú, tomu tiež v nemalej miere pomáha.
Na presnejšiu streľbu je pre moje chabé oči lepši preklápací diopter, už z princípu je to presnejšie mierenie ako cez klasiku - cieľnik a muchu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Beriem spat je to kompik :-)
Teraz som posielal Mirovi389 tak sa ho mozes spytat na nazor.
Pevne mieridla si tam nechaj ako zalohu a zainvestuj do kolimatora a ked vyskusas budes mi dakovat ;-)
Daj to do stolice a nastrel si to na 25-50m podla moznosti.
Ked je ta hlaven dobre urobena, tak presnost to nestrati, akurat nedosiahnes take rychlosti strely a bude ti "padat".
Chcelo by to zmerat ustovu rychlost a nahodit do kalkulatora, aby si vedel charakteristiku balistickej krivky.
Co dodat uzivaj i dalej ;-)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ved toto, kratky lauf a dobra ustova brzda zabezpeci, ze strelec stojaci na vedlajsom stave ta bude milovat :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ludom pouzivajuci moje kompiky hovorim nech pouzivaju dvojitu ochranu sluchu, ale stat vedla takeho chlapa s .223 v krytej strelnici, tak to zabalim :-)
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Kolim bude, este neviem aky ale bude.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Co hovoris Rasto? Nepocujem :lol: nedalo mi :wink:
Na vonkajsej je to ok, na kryte nechodim.
Trident
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Trident »

Mam B4-SE. Je na nej sklo, s nozickami som sa zatial neobtazoval. Mozno pridam maly kolimator na sikmej montazi. Nad jej dalsim tunovanim neuvazujem, nie je uz velmi co riesit.

Suhlasim, ze mat moznost postavit AR15 skladacku, kde by clovek kupil slusny zaklad a nastrojil podla svojho uvazenia je momentalne chybajuca alternativa na trhu...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mylis sa, napis Durosovi a urcite sa daco slusne za slusne peniaze najde ;-)
B4-SE potrebuje nozicky nevyhnutne.
Ma stavitelny Gas block?
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Ja mám objednanú túto a myslím, že cenou lepšie a kvalitou porovnateľné a možno aj lepšie ako táto Breda:
http://www.zbranepresov.sk/G18-223-SS-B-15FTR
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"