Breda AR15

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Nemate niekto info o tom, ci niekto zvazuje dovoz novej Savage AR-15 ku nam? Presov apod.? Savage sa u nas predavaju pakovky a robia dobre pusky za dobre ceny.

https://www.youtube.com/watch?v=1WWUjw9AQ-U
Používateľov profilový obrázok
JackDaniels
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa JackDaniels »

Keď tak čítam toto vlákno tak mi je do smiechu a do plaču zároveň. Neodbornosť a hlúposť tomuto fóru vládne dávno ale na toto mi nejde nereagovať.

Bredu som mal tu česť vyskúšať a spracovanie použité materiály, celková výbava a naladenie v tejto cene nemá konkurenciu. Osobne vlastním JP Enterprise 16´´cenu Vám hovoriť nebudem lebo 99% z Vás by si to nikdy nekúpilo kedže 98% ani nevie čo to je ;) a v presnosti na 300 m Breda s hlavňou 14,5´´ nezaostáva takmer v ničom. Bola tam nahodená optika Premier Minox ZP 1-8x24 a presnosť zbrane so strelivom RWS TARGET ELITE PLUS .223 69gr. sme mali rozptyl asi 1,5 cm. Za 500 výstrelov sme nemali žiadnu závadu. Zbraň má fenomenálny chod záveru. Skúšali sme rýchlu streľbu pomalú streľbu na 100 aj na 300m. Zbraň v polovičnej cene od môjho JP a jedine čo tam nebolo tak nastaviteľný spúšťak čo ale vôbec nevadilo, kedže ten základ má BREDA fajnovo naladený a vyžšia váha od mojho JP ale to nemožno porovnať kedže mám skladaný ultalight... Keby som si chcel kúpiť kvalitnú a presnú zbraň a nemal JP určite neriešim nejaké turecké SAVAGE alebo Radikal :D :D ale priplatím si za kvalitu a zoberiem vyladenú a dobre vybavenú BREDU. Ako každý tu nadáva na cenu a porovnáva to s neporovnateľnými haraburdami :D Slováci majú záľubu kúpiť lacno a očakávať výkon drahých vecí :D Hneď každý kritizuje cenu :D Ale to asi len preto, že na to nemá tak dehonestuje a uráža :D ´´keď to ja nemôžem mať tak to aspoň ohovorím aj keď som to videl len na obrázku ´´ typická slovač :D A samozrejme kúpim si AR a hneď hľadám sypané .223 od Standa a Béďa a divím sa, že to lieta po celom terči už na 50 metrov :D :D tiež také slovači typické :D Ideálne by bolo keby prispievali majitelia a nie majstri čo nikdy tieto zbrane ani nevideli na živo natož aby ich mohli skúsiť...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pridaj este par smajlikov
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

JackDaniels napísal:.... a v presnosti na 300 m Breda s hlavňou 14,5´´ nezaostáva takmer v ničom. Bola tam nahodená optika Premier Minox ZP 1-8x24 a presnosť zbrane so strelivom RWS TARGET ELITE PLUS .223 69gr. sme mali rozptyl asi 1,5 cm. ...
Zazvonil zvonec a rozprávke..... pardon, pitchovinám bol koniec. :wink: :mrgreen: :mrgreen:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ale ved hned na uvod svojho usmajlikovaneho prispevku napisal ze "neodbornost a hlupost vladne tomuto foru".
Tak sa v duchu toho vyjadril.
Kazdy ma pravo zhovadit sa sposobom, ktory si zvoli.
Používateľov profilový obrázok
JackDaniels
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa JackDaniels »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to sa dalo čakať ... ešte vám pridím smajlov nech máte o čom písať ... :D :D NEA, PAR, Var :D :D od týchto vehiklov je už aj Norinko top zbraň :D (a to fakt je len strašne vypadá treba dokončiť ) NEA - večne uvoľňovanie predpažbia od prvej až po poslednú generáciu aj keď sa dušujú výrobcovia, že to je v poriadku už nepresne vyrobene predpažbie aspoň na tej čo som vlastnil a veľmi šťastne som sa jej zbavil. Večne problémy so zásobníkmi hentie bere, hentie nebere potom ani tie neberie a podobne slávnosti.... neviem koľko z toho kto odstrielal ja som jej dal asi 1000 rán a každých 100 nejaká závada, nevyhodená nábojnica, nedovretý záver furt v kuse sa to muselo mazať a čistiť lebo záver keď sa zohrial proste lahoda. Na TCA som s tým dal tri kurzy a tak jak aj oni (už používajú HK čo síce moc presnosti na dlhé vzdialenosti nepobralo, čo nieje ani priorita tej zbrane ale čo sa spracovania spoľahlivosti týka, dokonalá vojenská odolná zbraň ) som pochopil, že to nieje cesta... Ten bonus chrómovej hlavne mi je tiež na dve veci, keďže nejak neplánujem používať nekvalitne vojenské strelivo s najlacnejšími korozozívnymi vlastnostam. Cena NEA v Kanade je 1200 dolárov cca takže neplatím kvalitu ale clo, dovoz, a nekresťanskú maržu dovozcu kedže v ČR sa to dalo kúpiť za cca 1350 keď to tam mali ale tam už to tiež nieje v ponuke kedže mali kopu reklamácii. PAR VAR :D ako to som radšej ani nekúpil keď som videl u známeho jak nad tým plače, že to má síce lothar valther hlaveň ale nedolapovaná piest nedoleštený po 200 ranách praskol celý systém vedenia plynu tri týždne zbraň nemal, pažba resp tuba sa uvoľňovala lebo je to airsoftovej tuba a na tom kopia magpul, airsofotve mieridlá, ktoré uleteli po prvom zásobníku lebo vytriaslo kolík na muche, spúšť jak kladivo, po pár výstreloch (pár rátam 200 - 300 to sa akurát zahreje mechanizmus ) hneď závady neobťahuje lebo piest treba nastaviť na maximálne otvorenie kedže sa rýchlo systém zasral (asi po 50tich ranách) tak potom hneď zmizol ten komfort zo streľby aj keď tam v podstate žiadny nebol ...

Porovnávate neporovnatelné. Čo myslíte prečo tu nieje vlákno Na Daniel Defence, JP enterprise, STAG Arms, Imperial Defence, DPMS, Oberland, DAR.... ? lebo toto je fórum, kde sa preberajú kolotočárske veci a keď niekto hodí niečo vyšpičkované, nabyté materiálom a spracovaním hneď prvá veta TO JE DRAHÉ :D :D smajl s vami :D :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

JackDaniels napísal:. Čo myslíte prečo tu nieje vlákno Na Daniel Defence, JP enterprise, STAG Arms, Imperial Defence, DPMS, Oberland, DAR.... ?
myslim, ze je to preto, lebo nikto take vlakno nezalozil.
Ale mozem sa mylit, lebo na tomto fore vladne neodbornost a hlupost.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

No až tak sa nevyznám ale ja pravda, že prvé reakcie ludí (nie len tu na fóre) boli, že je to drahé ale nikto z tých čo tak reagovali to nedržali v ruke. Drahé to pre nich bolo v podstate len preto, že to nepoznajú.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Takze zaver je ten, ze kto chce u nas nejaku rozumnu AR, tak si ju musi nechat doviest od Armory.sk a to od 3000 eur vyssie.

do 1500 sa vraj proste nic kupit neda. Ked pozriem na ponuku tak asi fakt nic...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tak ako je to na fotke, len bez puškohľadu, so všetkým ostatným, za 1800€. Kto by si radšej kúpil Bredu za "akciovú" cenu? (okrem horneta, nemyslím to však nijako ironicky, proste ju už má, tak nech mu slúži)

SIG 516 FDE, brali to dvaja kamaráti, s odstupom pár týždňov.

Obrázok
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Prepáčte , nemám Bredu, nemal som ju v ruke, nviem ju posúdiť, ale po poslednej IWE som výrazne zmenil názor na vyspelosť talianov čo sa týka spracovania zbraní a celkovo strojariny, ale sú neskutočne šikovní, a čo som pozeral ako kvalitne maju spracované diely a čo všetko majú zvládnuté , to som zostal velmi milo prekvapený, dosť sme im krivdili čo musím priznať. Breda má potenciál už len v tomto ohľade

JP rifles - SaB sypačky neskutočne dobrý sústrel od dvoch uživatelov, ktorým som pomohol s individuálnym dovozom , obaja majú CTR 02, tie flinty strielajú akýkoľvek hnoj v takých rozptyloch , že dodnes nechápem ako je to možné. Takze neviem ake JP ma JD.. ale moja JP a JP mojich známych podáva nadpriemerne vykony s obycajným strelivom.

Imperial defence nekomentujem to je úroven bežnej americkej produkcie.

Taliani sami produkujú hammer forged lowery aj uppery ake len chcete, hliník majú zvládnutý s prstom v riti,
sú úplne sebestačný čo sa všetkých dielov týka.

Čo sa hlavní týka , tak pozor .. tvrdochom a nitridovaný povrch nie len o odolnosti pri strielaní streliva so strelou kde plášť je ocelový len tombakovaný ako je tomu u SaB a Barnaul, tu ide o to že pri IPSC a dynamických disciplínach je vysoká frekvencia strelby, a tu dostáva neošetrený nerez 416 alebo chrom mlybdenová ocel pekne na prdel.. to proste nezvládne tú teplotu a životnosť tam ide prudko dole.
ako pán Kuna povedal .. jo to vam shoří ..

LW50 nerez od lotharu .. neviem no raz super , raz úplne na houby..

inak súlasím s názorom , že zázraky sa nedejú ani v poly AR flint, vsetky americké importy , čo s au nás na pulte objavia s cenou do 1500 eur sú flinty na kropenie plechoviek vzadu na zahrade, to úž dávno nič pekne nestrelilo, sú možno výjnimky ale to musí mať človek šťastie.

chcem tým povedať, že kvalitná flinta sa prejaví tým , že strelí továrneské strelivo ( mesko, SaB sypačky, Fiochi či ako sa to volá a pod. s FMJ 55gr alebo 62 gr do 4cm na 100m okakovane a konzistentne , verte , že také flinty sú a existujú. ale nestoja ani jedna par peňazí.

Úspech je ak sa dostaneme s tovarneskym strelivom na konzistentny súsrel 5 cm opakovaný pravidelne strelený na 100m s beznou flintou, ktorá sa tu dá kúpiť viac nemožno garantovať ani očakávať.

Extra si prosím dajte pozor na twist 1:7, opakovane majú s tym ludia problém pri 55 gr strelách. toto je armádny twist oni už lahšie ako 62 gr strely nepouzívajú. 55 ťky vám z toho dobre moc nepojdu , hlavne tie továrenske.

Takže ak má niekto Bredu šup sem sústrely a reporty som veľmi zvedavý táto flinta má veľký potenciál a vyzerá to byť taká naozaj kvalitnejšia produkcia ako bežný mainstrem,
Smerodatné budú nástrely bežného továrenského streliva 55gr bo to sa dá kupovať ešte nie v tak neakceptovatelnej cene.

Výsledky s prebíjaným strelivom sem nemiesajme bo to sa dá naladiť aj v poriadnych haraburdách celkom slušne.

Prepášte mi mimo tému.. asi viac menej ale nástrely ukážu o čo sa jedná.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Bredy by mali byt 2 aprilovy tyzden, teda aspon podla brokovnice.sk
Pojdem pozriet osobne a ked Vidan da, tak mozem dat i dake nastrely.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Vlado ved to by bolo super, ak by sa Breda osvedcila, neni treba to vseliak skladat.. Takto by bola hotova flinta.ta 20tka je naozaj velmi pekne urobena.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

20" je pekna na fotkach, len na IPSC pretek by som si ju bez uprav nezobral.
Ale to ja uz zbytocne predbieham a ladim pusku na dynamicke strielanie.
V standarde je dodavana na lahnutie si za pusku s nozickami umiestnenymi uplne vpredu ...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tak mi hovoril aj predavac. Inak tu krytku na predbazbie co som tu pisal, ze objednavam, tak som ju vratil. Bola to hlupost a ani tam nepasovala. Nebudem vymyslat somariny. Uz len kolim a naboje, oboje je na ceste.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"