HK MR 308 16,5 RAL 8000

Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

však presne toto ma napadlo , ako je možne že to niekto kupuje keď to lieta kade chce..
ale prečo som 2 druhy nastrielal o toľko lepšie ako tie druhé 2 ?? a to NORMA bola prvá a S&B posledný.. a medzi tým si to išlo kade chcelo..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zodpovedz nám otázku, že či si strieľal zo stolice, alebo či si ostrostrelec a v tebe chyba v žiadnom prípade byť nemohla. Alebo si ju zodpovedz sám :P
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

V lahu bipod... ziadna stolica a nejaka chyba urcite mohla a aj bola vo mne ale preco taka velka iba pri tych nabojoch... PPU a GGG.. ?? To my nejde do palice ked som tie Normy a S&B mal cirka vedla seba a tie dalsie tak daleko ? A všetky ? , keby uleteli 2 , 3 a aspo 2 by boli vedla seba .. hned by som sa priklanal k sebe ale tu je kazdy inde..
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Ked strielam na presnost, urcite volim iny typ terca.
Napr.:
Obrázok
AK mam nastrelene zero [nazvi to akokolvek, kazdy pouziva iny slovny termin, vsetci si rozumeju, zvycajne na 100m], skusam co najuzsi sustrel, AK nemam nastrelene zero, za pomoci mil alebo moa mriezky terca [podla toho v com klikas na skle] si nastrelim sklo.
Neviem, na ktory cierny pixel si mieril ked si strielal do ramena figury terca :wink:
Strelba v lahu z bipodu ma svoje caro ako aj techniku, bez nej sa nepohnes.
Tazko presne opisat v com mozes robit chybu [od mrskania spuste po zle zapretie, atd.] ked podla terca a co pises si na uplnom zaciatku.
Ako pisal Mesi, toto je terc kosy s kolimom :wink: takze bud mas krivu hlaven alebo si na zaciatku, ja myslim to druhe, a aj pre teba lepsie :wink:
Pre mna boli zaciatky strelby na presnost tie najkrajsie, najvacsi entuziazmus, neskor, ked to dostanes na lepsiu uroven, pitchujes ze nemas svoj den :mrgreen:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Aj strelivo muze byt pricina. Sice se tu psalo, ze tahle sestava musi strilet submoa s kazdym strelivem, ale nemusi to tak byt.
Sam jsem pri zajizdeni hlavne u sve pusky AR vyzkousel nekolik druhu streliva a taky to bylo s nekterymi jako z brokovnice.
Mel jsem pouze na zajizdeni hlavne co nejlevnejsi nemagnetujici naboje Remington UMC, Mesko, Geco, PPU.
Remington jsem mel 6 krabicek. 1 krabicka byla perfektni, 5 ostatnich vyrazne horsich. Kdyz jsem prohlizel jednotlive naboje, tak bylo videt, ze je pouzito u stejnych naboju 2 az 3 druhy strel. Jedny strely byly vic spicate druhe byly tupe, cca plocha na spici prumer 1,5 - 2 mm. Pak byly rozdily i v delce strel a umisteni krimpovacich drazek. Kazda strela jinak hluboko usazena. Sice OAL byl u vsech stejny, ale nekde byla strela krimpovana do prostred drazky, nekde hned na zacatek drazky, nekde nebyla drazka skoro videt.
PPU jsem vyzkousel jenom jednu krabicku. Kazda rana jina. Nekdy nabojnice vyletela standartne, ale vetsina sotva vypadla z vyhozniho okna. Na terci katastrofa.
Geco VM. Taky zadna slava, ale lepsi jak Remington a PPU.
Mesko bylo nejlepsi. Vsechny naboje vyrovnany vykon a v terci to bylo znat.
Kdyz dam ted do te pusky naboje S&B Match 69 gr. nebo moje prebijenky, tak se vsechny zasahy dotykaji a je to jen jedna vetsi dirka.
Vyzkousej do te pusky S&B Match 168 gr. HPBT, Sako RaceHead 168 gr. HPBT, GGG 168 gr. SMK, Remington Premier Match 168 gr. Tyhle vsechny naboje maji strejnou strelu Sierra Match King 168 gr. HPBT. Mel bys dosahnout rozptylu 1/2 moa. Terc na nastreleni udelej treba z ctvereckovaneho papiru a na nej nalep cernou zalepku/y.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Snaď sa mi podarí tento týždeň skočiť ešte raz..
(terč len taký aký mali na strelnici) chcel som iný ale hold len tento a nekryte ležiaca figura.. minuli sa .
tak som nemal na výber, gulí mam ešte pár stoviek hlavne GGG tak to pojdem preskúšať znovu , niečo dokúpim pre porovnanie a snaď sa to zabehne do nejakeho normálu .. budem informovať dakujem za postrehy a rady
Používateľov profilový obrázok
StrelnicaPodRoháčkou
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 9 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa StrelnicaPodRoháčkou »

MR308 strieľa submoa bez problému ale len s dobrým strelivom. Bežne na našej strelnici dobrý strelec s MR308 s 20" hlavňou zvláda na 500 metrov "headshoot" gong.
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

Niesom daky ostrostrelec aleurcite skus mensi terc takto nemas na co dobre mierit
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

HADES napísal:... (terč len taký aký mali na strelnici) chcel som iný ale hold len tento a nekryte ležiaca figura..
Otoč ho naopak a nalep čiernu zálepku. Získaš bod na ktorý sa dobre mieri a uvidíš pekne zásahy.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Alebo stačí čierna hrubá centrofixa, nemusíš niekde behať a zháňať čierne záslepky, ak ich náhodou nemáš.
Treba veci riešiť jednoducho a funkčne. Momentálne sa sústreď len na zlepšenie svojich streleckých schopností, v tejto fáze ladiť pušku, začať prebíjať a podobne je podľa mňa zbytočným míňaním peňazí a času.

Ako tu už bolo spomenuté - ten tvoj "test streliva" má teraz minimálnu výpovednú hodnotu. Stačí pozrieť na ten terč postavy - čo strelivo, to úplne iná plocha na mierenie, pri niektorých skupinách je aj ťažko odhadnúť, na čo konkrétne si vlastne zrovnával mieridlá.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Tak jak chlapi pisou. Terc je nejlepsi jednoduchy. Cisty papir a na nem udelany bod. Jestli zvolis zalepku, fixem namalovane nejake teleso, jako kolo, ctverec, kosoctverec je uz jen na Tobe a Tvemu oku. Ja pouzivam reflexni samolepky. Jsou dobre videt i za horsich podminek. Jinak na obou tercich je 5 ran na 100 metru.
Na tom mezinarodnim pistolovem jsou tovarni .308 S&B Match 168 gr. HPBT. Z opakovacky CZ 750 S1M1.
Na tom samodomo terci jsou tovarni .223 Rem. S&B Match 69 gr. HPBT. Ze samonabijecky Luvo LA-15.
Strileno z Harrisek, s bagem pod pazbou, v sede za stolem. Takhle musi chodit i ta Tvoje puska. Pokud ne, tak hledej chybu u sebe.
Prílohy
WP_20170614_17_36_06_Pro (2).jpg
WP_20160723_17_48_29_Pro.jpg
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Nazdar ,

tak som sa po dlhšej dobe dostal zase na strelnicu..
medzi tým som vymenil pažbu za nastavitelnú ..
a aj brzda už ma miesto na konci laufu..
no a ako som už písal pred tým len sa mi to potvrdilo...
najviac je strelivo...
ako vidno na obr. (v streľba z ľahu , z pytlíka 100m) strelivo NORMA diamond line 168gr.
striela to ako má...
ale skúšal som to iste aj s SB 147gr, aj 168gr a najlepšie som to dal na cca 5-6 cm sústrel
o GGG ani nehovorím to sú asi armádne guľomeťaky lebo to ako keby som hadzal.. sice kupene lacno ale aj zato stoja.. na gongy 100-150m dobre ale asi iba nato..
no najbližie skúsim sustrel na dlsiu vzdialenosť.. uvidime co to MR dá..
Prílohy
mr zohor.jpg
20180610_120838.jpg
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Je staré známe, že naučiť samonabku od HK ako tak strielať je úloha pre kúzelníka. :lol:
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Zdar Hades,
Od dnes som majitelom MR308. Zvitazilo jak u teba srdce, ale aj cena od kamosa za pusku s vystrielnymi 10 nabojmi na nastrelenie. Chcem sa ta spytat, aj na spokonost nakolko je tato tema starsia, a na ustovu brzdu, lebo spekulujem, ze nejaku uz nahodim pred tym ako si ju pojdem nastrelit na seba, ci mas nejaku radu? A prosim ta, aky tam je zavit, nejak som ten rozmer nezavetril v navode. Dakujem

PS: zajtra postnem nejake foto do milackov :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"