AR10 260 REM LONGRange

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

AR10 260 REM LONGRange

Príspevok od používateľa duros »

Tak by som rád prispel novým počinom.Zatiaľ len testujem , neustále mením montáže a skúšam navážky.
V Každom prípade sa zdá , že to funguje a má to význam.
Zaujal ma tento kaliber a preto som chcel hotovú pušku od DPMS, nakoľko ale v EU nebola dostupná 260REM tak som a rozhodol pre vlastnú tvorbu.
Zašal som pokukovať po nejakej AR10 v základnej verzii, a úplnou náhodou som ju našiel rovno pod nosom u pána Fraňa v Nitre , teda v Krškanoch.
Obrázok
Vyzerala ako vyzerala ale na to čo trebalo stačila.
Tak som pomaly začal zháňať a dávať do kopy veci ..
Hlavňovina o pána KUNU, výstružník z PTG, Nitridácia , predľžený odber atď.
pôvodná hlaveň prišla o barrel extension (nedal som z nej jedinú ranu) s tám mi pomohlo môj kamarát , ktorý sa s tým slušne potrápil
Obrázok
Odber som použil z predchádzajúcej stavby 223rem 27placovej hlavne mysliac si , že obmedzím tak odomykací tlak.
Obrázok
Hlaveň od puškára dorazila a tak šup s ňú do flinty ako inak už s novým predpažbím a všetkými tými serepatičkami
prvý výsledok bol zaujímavý
Obrázok
Než dorazila hlaveň od puškára tak som si naštartoval frézu a troška som vykuchal nosič závorníku nakoľko sa mi vôbec nepáčilo to , že mi vo flinte bude lietať 500gramov železa. tak som dal dole slušný kus váhy , čo prispelo aj k spoľahlivosti celého systému.
Obrázok
Ešte mi trebalo strelivo tak som samozrejme pred tým už začal experimentovať s reformingom 308Win nábojníc, výsledok bol viac ako uspokojúci nakoľko mi to prišlo ako fulllenght kalibrácia klasickej 308my , žiaden masaker a pod, len som skrátil hilzne na predpísaný rozmer a šup ho prach a guľu, tam som dal na začiatok LAPUA Scenar 139, od ktorej som očakával aspoň 830m/s čo mi dávalo podľa streloku nadzvuk na 1150 metroch. ( a že 308ma so zdrcnutými guľkami :) )
Obrázok
Zásobníčky pekne na 20 rán, ojooj bude dosť , ku ktorej long range flinte dostanete 20 ranové zásobníky za 20 eur ? :)
No tak hor sa na prvý test na strelnici , iné som nemal tak som osadil klasické harisky a optiku Sighthron S3 ktorá ma fantastickú osnovu s bodkou. do siestej rany som sa nastrelil a potom prišlo sklamanie len jedna rana z troch v terči na 100m... fúú niečo je zle, až keď som podišiel bližšie som len vyvaľoval oči na to , čo sa mi nikdy pred tým nepodarilo.
Obrázok
Samozrejme som to už nezopakoval a dosť som sa trápil s ďaľšími navážkami, kedy som prešiele aj na 123gr strely ale 139, a 136 scenare mali veľmi konzistentné výsledky a preto som ich nezavrhol. Veď kto by sa po tomto uspokojil s niečim iným ???
aj keď sa hovorí , že je to malorážka s balistikou 300Win Mag tak aj tak to celkom slušne odskakovalo z terča, tak som naštartoval frezu opäť a volašo som vystrúhal , bolo to narýchlo, ale lepšie ako nič. Opät mi pomohol moj šikovný kamarát s dokončením ako bolo prepílenie a pod.
Obrázok
Obrázok
Keďže flinta mala potencial na dosahovanie dobrých výsledkov dostala optiku bez kompromisov
Obrázok
Následne som pochopil , že s harisom sa moc nekamarádim a preto som chcel niečo ako mali veľkí chlapci na LR na Senici ale 300 e sa mi nestelo dať za LR bipod, tak som spojil sily s číňanom a mojim šikovným puškárom Janom Balkom a výsledok bol viac ako uspokojujúci hlavne za niečo málo viac ako tretinu.
Obrázok
potom to celé už vyzeralo nejak takto
Obrázok
čo sa týka presnosti tak jasné , že boli aj zlé dni a veľa robím aj ja ako ešte slabý strelec z tejto flinty ale tu je taký priemer na 300m čo sa asi bežná dá streliť, meter neni pri každom ale diery majú 6,5mm.
300m Levice často dosť veterno.
Obrázok
tu je jeden famózny výsledok s 123 Scenarom na 300m poslednú ranu somnezvládol psichycky a strhol som ju ja.
Obrázok
a tu je posledné testovanie po nejakých úpravách ...Obrázok
Opäť jednu ranu som utrhol ako obvykle..:( ale v celku sa jedná o konzistentný nástrel na 300m zo samonabíjačky , čo je veľmi potešujúce.
Takže asi tak ...Je to asi prvá LR 260REM na SK v samonabíjačke na SK :)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Paráda, gratulujem. :wink:
Takže prídeš predviesť 14.-15.9. na Drapliak?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Igor , uvidíme overím a k bude strielať tak ako teraz tak skúsime, ale mám povinnosti aj v kluboch a čaká ma asistencia na dvoch pretekoch takže to vidím dosť biedne.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pekny pocin. Aj ked skor inklinujem k opakovacim puskam LR, tak aj toto sa mi celkom paci.
Kde si kupoval puskohlad? Nieco take by sa mi pozdavalo. :)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Pod rukou na morave.. bol som stastny ze sa jeden objavil , necakal som a utekal pren.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

v této ráži úsťovka snad ani není potřeba.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

velmi sa ta flinta ukludnila , predsa len som do vtedy vacsinou strielal len 223 a odskakovalo to z terča, ta ustovka tomu velmi pomohla , jedná sa o samonabijacku, oproti opakovacke je mozne opakovať ranu takmer okamžite a kultivovaná rana pomože tej ďaľšej. verim , že u opakovačky to tak môže byť..
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Prebehol som internety a nikde som 260REM v našich obchodoch nenašiel. Ty si asi prebijas, ale pre zaujímavosť som chcel vedieť porovnať cenu továrenskeho streliva napr s 6,5x55se, alebo 308w.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To je plus mínus to isté, napr. fabrické strelivo Sako v 260R stojí niekde okolo 2,00€/ks, podľa typu strely.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Preto 260 rem, lebo mam za kybel 308 win hilzni. Preto ine 6,5 kalibre neprichadzaju do uvahy. Je aj creedmore a pid ale tam uz treba kupovat hilzne.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

V podstate stale nachadzam 308 nbc kade tade po strelniciach.
poli
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa poli »

Hezká práce.
Můžu se zeptat, jaká je nyní hmotnost upraveného závěru a jakou si použil vratnou pružinu a hmotnost bufferu?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Vaha zaveru bola 540 g aj so zavornikom, teraz ma 433g, buffer ma 140 g a pouzivam tuhsiu pruzinu od JP polished spring. Ale... Urobil som odber 2,5 mm a je to vela stacilo by bohate 2,3 mm.
poli
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa poli »

Proč, moc to kope?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Budes davat regulovatelny gasblok?
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"